Dlaczego Facet Odzywa Się Co Jakiś Czas? Sprawdź, Co Oznacza Milczenie Faceta

Autor:
av mini

Marcin Traszczyński

Ostatnia aktualizacja: 17 lip 2024

Jeśli zdarzyło Ci się już zacząć przygodę z randkowaniem, na pewno doskonale wiesz, jak trudno jest zrozumieć mężczyzn w niektórych sytuacjach. A nawet wtedy, gdy wydaje Ci się, że wiesz już wszystko i nic nie jest w stanie Cię zaskoczyć, wjeżdża on — cały na biało i jednym posunięciem niszczy cały Twój światopogląd.

„Ghosting” – to nowe popularne określenie, stosowane w dzisiejszych czasach, które standardowo wymyślili… amerykanie (no bo właściwie, kto inny mógł wpaść na ten pomysł). W praktyce oznacza ono nagłe urwanie kontaktu i całkowite unikanie drugiej osoby.

I najczęściej właśnie wtedy, gdy udaje Ci się pozbierać po niespodziewanym urwaniu znajomości i gdy wydaje Ci się, że nic Cię już nie ruszy, jak gdyby nigdy nic, odzywa się on.

Ale dlaczego właściwie tak się dzieje? Zastanawiałaś się kiedyś, skąd w facetach pojawia się ten pomysł, żeby nagle odezwać się po przerwie? Zdaję sobie sprawę z tego, że nie jest to łatwe do zrozumienia. Jeśli chcesz dowiedzieć się, dlaczego tak się dzieje, jakie może mieć powody i co zrobić gdy facet milczy, pozostań ze mną.Gdy facet odzywa się po długiej przerwie

Co oznacza milczenie mężczyzny? Dlaczego on się nie odzywa?

Cisza. Brak wiadomości, które wcześniej przychodziły do Ciebie regularnie, żadnego kontaktu, nie odpowiada na Twoje wiadomości, czujesz, że Cię unika. Przypomina to typowe fazy po rozstaniu. Spokoju nie daje Ci jednak myśl, dlaczego tak się dzieje. Drążysz w swojej głowie pomysły, dlaczego on wybrał właśnie takie rozwiązanie.

Spokojnie. Nie trać czasu, przybywam z pomocą. Przygotowałem dla Ciebie 4 najczęstsze powody, przez które faceci przestają się odzywać. Na 90%, odpowiedź na pytanie „dlaczego facet milczy”, znajdziesz w tych propozycjach.

Obawia się uczuć

Możesz się zdziwić, bo, mimo że mamy czasy, w których rozmowa o uczuciach jest rzeczą zupełnie naturalną, wciąż ogromna część facetów wciąż uważa to za poczucie słabości. Często mężczyzna milczy nawet wtedy, gdy czuje coś do Ciebie, jednak nie potrafi poradzić sobie ze swoimi uczuciami. Nawet w sytuacji, w której czuje, że kocha drugą osobę, jednak nie jest w stanie pokazać oznak.

Spotykając się z osobą z młodszego pokolenia, prawdopodobnie łatwiej uda Ci się dowiedzieć, jakie są jego uczucia i co możesz zrobić, żeby jemu także odpowiadała ta relacja. Mężczyźni ze pokolenia starszego, zazwyczaj rzadziej rozmawiają o uczuciach, starając się je przemilczeć lub uniknąć tematu. Jeśli on przestał się nagle odzywać, powodem może być to, że nie radzi sobie ze swoimi uczuciami.

Nie jest Tobą zainteresowany

Nie jesteś i nie musisz być jak zupa pomidorowa — żeby każdy Cię lubił. Czasami to, co na początku wygląda i zapowiada się bardzo dobrze, z czasem okazuje się jednak, że nie spełnia Twoich oczekiwań. Miałaś już tak w swoim życiu? Jeżeli Twoja historia randkowania nie rozpoczyna się właśnie teraz, to prawdopodobnie nie raz.

Być może próbował dać szansę waszej znajomości, ale z każdym spotkaniem coraz bardziej utwierdzał się w myśli, że nie przekroczy to granicy przelotnej znajomości. A może w trakcie znajomości zauważył, że różnicie się od siebie i obydwoje chcecie czegoś innego? Cofnij się myślami do poprzednich spotkań i zastanów się, czy dawał Ci jakieś sygnały.

Dałaś mu to, czego chciał

Jesteśmy dorośli, nie oszukujmy się. Niektóre znajomości bywają gwałtowne i… przeskakują w pośpiechu kolejne etapy, dążąc do jak najszybszej bliskości. Nie ma w tym nic złego, jednak w niektórych przypadkach zbyt szybka bliskość fizyczna może sprawić, że ze strony faceta zniknie dalsza chęć do utrzymywania znajomości.

Otrzymał to, czego chciał i nie czuje już takiego podniecenia jak na początku znajomości. Gdy facet milczy po tym, jak udało się wam dojść (tak wiem, niefortunna gra słów :)) do bliskiego kontaktu fizycznego, istnieje duża szansa, że zależało mu jedynie na tym.

Gdy facet odzywa się po długiej przerwie do kobiety

Zastanawia się nad tym, co napisać po długim milczeniu

Nie bądźmy jednak nastawieni tylko negatywnie. Może w chwili, kiedy Ty mieszasz go w myślach z błotem i szukasz odpowiedzi, czemu przestał się odzywać, on stresuje się przed rozmową i zastanawia się, co powinien powiedzieć, żeby nie zepsuć waszej znajomości.

Faceci lubią mieć wszystko pod kontrolą (zaufaj mi). W relacjach z kobietami jest podobnie. Dla wielu panów rozmowa, która nie idzie po ich myśli, sprawia, że czują się zagrożeni. Wolą wiec czekać do momentu, aż ułożą w swojej głowie plan na nią i spokojnie będą mogli go zrealizować.

W sumie, jakby nie patrzeć, jest to dobra oznaka, ponieważ jeśli odezwie się po pewnym czasie, możesz potraktować to jako znak, że jest Tobą zainteresowany.

Dlaczego faceci odzywają się po przerwie?

Czekałaś i czekałaś, martwiłaś się, unosiłaś honorem. Być może nawet przez myśl przeszedł Ci pomysł, że coś mu się stało lub zgubił telefon, zapomniał numeru? Jak byś nie kombinowała, wiadomość nie przychodziła. Odpuściłaś więc sobie i zaczęłaś układać wszystko na nowo. Aż do momentu… gdy nadeszła wiadomość.

Z jednej strony zadowolenie, bo przecież wreszcie się odezwał, ale z tyłu głowy pozostaje ta myśl, która nie daje spokoju, dlaczego odezwał się po takiej przerwie?

Tu również przygotowałem dla Ciebie najbardziej prawdopodobne scenariusze.

Zrozumiał, że brakuje mu Ciebie

Znasz to powiedzenie – „docenisz, gdy stracisz” ? Choć jest to truizm, to nadal pozostaje prawdziwy. Wielu mężczyzn odzywa się dopiero w momencie, gdy zaczynają odczuwać rzeczywisty brak partnerki.

Na początku oczywiście jest duma i obiecywanie sobie, że w żadnym wypadku nie odezwie się do Ciebie, jednak z reguły już następnego dnia pojawia się pierwsze zwątpienie. Im dłuższy czas pozostaje samemu, tym bardziej zaczyna zauważać, że traktujesz go już jedynie jak byłego chłopaka lub znajomego.

W głowie pojawia się pytanie, czy jesteś szczęśliwa bez niego, aż w pewnym momencie dochodzi do wniosku, że to jemu brakuje Ciebie, a nie na odwrót.

W niektórych przypadkach najlepszym rozwiązaniem jest przeczekanie pierwszych dni i ucięcie kontaktu. Gdy będzie na odpowiednim poziomie emocji, facet sam odezwie się do Ciebie.

Szuka luźnej znajomości

Nie zapominaj o tym, że żyjemy w czasach luźnych znajomości. Nie wiem jak Ty, ale ja coraz częściej spotykam się wśród moich znajomych z relacją typu FWB (friends with benefits). Obecne czasy są szybkie, a pragnienia? Myślę, że sama rozumiesz.

Coraz częściej liczy się przestrzeń fizyczna i możliwość spotykania się głównie wtedy, gdy przyjdzie na to ochota. Jeśli nie jesteście razem, a on odzywa się co jakiś czas, wcale nie musi oznaczać, że jest to brak zainteresowania z jego strony. Być może traktuje waszą relację znacznie luźniej niż Ty.

Co z tym zrobić? Jak zawsze, najlepszym rozwiązaniem może okazać się zwykła rozmowa. Ustal, na czym stoisz i jak on widzi waszą dalszą znajomość. Nie musi to być jasno określony cel, ale sama przyznasz, że lepiej wiedzieć, czego możesz oczekiwać.

Czy każdy facet odzywa się po długiej przerwie?

Zamknął stary rozdział

Rozpoczynałaś kiedyś nową znajomość, nie kończąc jeszcze definitywnie poprzedniej? Jeśli tak, doskonale to zrozumiesz. I choć w głowie możesz nucić słowa znanej piosenki „facet to świnia”, zapewniam Cię, że nie każdy nią jest. Nie każdy facet jest gotowy wejść w nową relację, nie kończąc jeszcze poprzedniej.

Jeśli facet odzywa się po pewnym czasie, istnieje duże prawdopodobieństwo, że musiał zakończyć stare sprawy ze swojego życia.

Nie udało mu się z inną

Albo to on stał się zamkniętym rozdziałem w czyimś życiu. Być może nie byłaś jedyna, a „miłość Twojego życia” także szukała swojej miłości, tyle że w rękach innej kobiety. Szansa na to, że natychmiast znajdziesz odpowiedź na to pytanie, jest raczej niewielka, ale bądź cierpliwa. Jeśli rzeczywiście tak było, to wyjdzie, prędzej czy później, ale wyjdzie.

Co zrobić, gdy facet odzywa się po długiej przerwie?

No dobra. Ustaliliśmy już, dlaczego mógł przestać się odzywać. Udało się nam też wspomnieć o tym, co mogło mieć wpływ na to, że odezwał się jednak, a Ty siedzisz teraz z lapkiem lub telefonem w rękach i kolejny raz wpatrujesz się w jego wiadomość.

Niezależnie, jaką decyzję podejmiesz, najważniejsze, żeby była ona zgodna z Tobą i tym, co czujesz. Jeśli czujesz, że jest tego wart, porozmawiaj z nim i dowiedz się, z jakiego powodu urwał wasz kontakt i co skłoniło go do tego, żeby znów do Ciebie napisać.

Zachowaj przy tym jednak odpowiednią dawkę dystansu, bo szansę na to, że przyzna, że byłaś dla niego jedynie alternatywną opcją, są raczej niewielkie. Bierz wszystko na chłodno i spokojnie się przyglądaj. Z czasem zauważysz, czy jego uczucia pokrywają się z jego słowami i czynami, czy jest w nich coś, co nie daje Ci spokoju.

Jeśli interesują Cię relacje damsko-męskie, zapraszam Cię do zapoznania się z resztą moich artykułów. Znajdziesz tam dużo ciekawych myśli, z którymi z pewnością nie raz spotkałaś się w swoim życiu.

Najczęściej zadawane pytania

Czy napisać do faceta, który przestał się odzywać?

Według mnie najlepszym rozwiązaniem jest wstrzymanie się z pisaniem do faceta. Nie pokazuj mu tego, że Tobie zależy, tylko zbuduj w nim poczucie niepewności. Może gdy zauważy, że radzisz sobie bez niego świetnie, skłonisz go do pewnych przemyśleń?

Co zrobić gdy on się nie odzywa?

Daj sobie czas. To właśnie to może okazać się przełomem w waszej relacji. Pisząc do niego jako pierwsza, możesz pokazać, że zależy Ci na nim, ale możesz jednocześnie wyjść na osobę zdesperowaną. Czasami facet odzywa się po miesiącu, czasami po tygodniu, jednak gwarantuje Ci, że czekając z napisaniem wiadomości, wyjdziesz na tym dużo lepiej, niż przyspieszając na siłę tę wiadomość.

Jak poznać, że facet nie jest zainteresowany?

Rozpoznasz to właśnie między innymi po tym, że przestał Ci odpowiadać. Innymi oznakami może być unikanie Ciebie, przyłapanie na kłamstwach lub nieodpowiednie zachowania w stosunku do Ciebie.

Po ilu dniach facet się odzywa najczęściej?

Nie da się określić tego jednoznacznie. W niektórych przypadkach, facet nie odzywa się 3 dni i tyle mu starczy, aby zebrać się do napisania wiadomości, jednak zdarzają się sytuację, w których mężczyzna milczy nawet tygodniami. Pamiętaj jednak, że Ty nigdy nie masz obowiązku czekać na to, aż on się odezwie.

Co zrobić, gdy facet odzywa się po długiej przerwie

Były się odezwał i znowu milczy. Co zrobić?

Prawdopodobnie sprawdza, czy nadal jesteś nim zainteresowana. Najlepszym rozwiązaniem, będzie pokazanie mu tego, że dobrze czujesz się w samotności i nie jest Ci do niczego potrzebny. Takie zachowanie może sprawić, że poczuje się niepewnie, a Ty obrócisz ciszę na swoją korzyść. Niekiedy takie rozwiązanie jest w stanie sprawić, że będzie on chciał wrócić do Ciebie, czująć, że traci Cię i nie ma na to wpływu.

Źródła:

  • https://zwierciadlo.pl/psychologia/226488,1,ghosting–co-to-dokladnie-jest-jak-reagowac-na-takie-zakonczenie-relacji.read
  • https://www.ceeol.com/search/article-detail?id=103958
  • https://www.researchgate.net/profile/Edyta-B-Pietrzak/publication/326449700_Antropologia_codziennosci_-_projekt_realizowany_ze_studentami_pedagogiki_AHE_w_ramach_zajec_z_antropologii_kultury_w_Akademia_Idee_metody_dzialania_red_E_Woznicka_L_Zaorski-Sikora_Wyd_AHE_Lodz_2013/links/5b4e364b45851507a7a99279/Antropologia-codziennosci-projekt-realizowany-ze-studentami-pedagogiki-AHE-w-ramach-zajec-z-antropologii-kultury-w-Akademia-Idee-metody-dzialania-red-E-Woznicka-L-Zaorski-Sikora-Wyd-AHE-Lodz.pdf

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Najnowsze wpisy na stronie

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mój Ranking Najlepszych Portali 2024