Najlepsze Portale Randkowe 2023 – Mój Ranking (Tylko Przetestowane)

Autor:
av mini

Marcin Traszczyński

Ostatnia aktualizacja: 17 lip 2024
W dzisiejszych czasach co 7 Polak korzysta z usług portali randkowych, a 5% wszystkich polskich par poznało się właśnie za ich pośrednictwem. Jednak nie wszystkie z nich są warte uwagi.

Przetestowałem samodzielnie ponad 11 z nich na wielu płaszczyznach (ilość użytkowników, bezpieczeństwo, funkcje). Na tej podstawie stworzyłem ranking najlepszych portali randkowych w Polsce w 2021 – zawierających jedynie perełki warte uwagi. Jeśli szukasz szybkiej odpowiedzi – aktualnie numerem #1 jest portal randkowy Be2. Jeśli natomiast chcesz poznać pozostałe – zapraszam do zapoznania się z poniższym rankingiem.

Oto 6 najlepszych portali i aplikacji randkowych dla poszukiwaczy zarówno poważnego związku, jak i przelotnego romansu:

★ Mój wybór

Be2 Logo
Najlepszy portal randkowy dla poszukiwaczy drugiej połówki. Twórcy gwarantują największe szanse na znalezienie długoterminowego partnera dzięki testowi osobowości. Sam spotkałem tam wiele pięknych i inteligentych kobiet.
Zalety portalu:
 • darmowa rejestracja
 • dostępna opcja rozmów wideo (zabezpieczone
  128-bitowym szyfrowaniem SSL)
 • bilans płci 57% -43%
 • skierowana do poszukiwaczy stałego związku

Wybrany komentarz na temat Be2:

„Swoją przygodę z portalami i aplikacjami randkowymi zacząłem od Tindera. Cóż – z perspektywny czasu nie był to najlepszy wybór bo będąc blisko 40-stki czułem się tam nieco nieswojo. Postanowiłem poszukać alternatywy i trafiłem na Be2. Założyłem darmowe konto, które później zamieniłem na konto premium – było zdecydowanie warto. Wymieniłem się wiadomościami i rozmawiałem z kilkoma kobietami, aż trafiłem na tę jedyną 🙂 Ze swojego doświadczenia mogę tylko powiedzieć: jeśli wahasz się i zastanawiasz: przestań. Zrób pierwszy krok i załóż konto, później jest już zdecydowanie łatwiej.”

Michał, Gdynia 37 lat
2 sty 2022
Singles50 Logo
Coś niestandardowego na polskim rynku randkowania w sieci – miejsce, którego założeniem jest udowodnienie, że w starszym wieku także jesteśmy w stanie odnaleźć odpowiedniego partnera.
Zalety portalu:
 • założenie konta jest bezpłatne
 • portal skierowany do osób powyżej 40 roku życia
 • dostępny test osobowości, który ma za zadanie ułatwić znalezienie partnera idealnego
 • wśród osób korzystających z aplikacji występuje zrównoważony współczynnik płci 56% – 44%
Academic Singles logo
Tak jak w prawdziwym życiu mamy swoje wymagania, tak też wejście w świat randki online wcale nie pozbawia nas tej możliwości. Academic Singles ma za zadanie łączyć wykształconych ludzi.
Zalety portalu:
 • ma na celu łączyć osoby o podobnych ambicjach i wykształceniu
 • strona opiera dopasowywanie ludzi o test osobowości stworzony przez zespół psychologów
 • większa część społeczności portalu posiada wyższe wykształcenie
 • dostępna aplikacja randkowa zarówno na urządzenia Android, jak i iOS
Bez Zobowiązań

Dość nowa opcja na polskim rynku. Z zamierzenia dla osób niezdecydowanych i szukających raczej przelotnej relacji. Ale jak wiadomo, czasami relacje potrafią przeobrazić się w coś więcej.

Zalety portalu:
 • inteligentne dopasowanie partnerów
 • jasny, przejrzysty interfejs
 • każdy profil jest weryfikowany już na początku rejestracji – gwarancja bezpieczeństwa
 • nowość – przygotowane przez twórców pytania, które można wykorzystać, by przełamać pierwsze lody
myDates logo
Tysiące użytkowników polecają ten portal ze względu na możliwości, które oferuje – poznanie osoby zarówno z Twojej okolicy, jak i z krajów całego świata.
Zalety portalu:
 • portal randkowy oferuje możliwość znalezienia idealnego partnera do flirtu z każdej odległości geograficznej
 • duża liczba użytkowników
 • miejsce niezależne od orientacji seksualnej
 • jeśli nie znajdziesz partnera do rozmów, twórcy oferują zwrot pieniędzy
SexKontakt.com logo
Każdy z nas ma inne oczekiwania względem randkowania przez internet, dlatego nie jest to z pewnością miejsce, które poleciłbym jeśli poszukujesz drugiej połówki na stałe. Natomiast jeśli szukasz szybkiej relacji i romansu to jest to idealna opcja.
Zalety portalu:
 • według aktualnych statystyk współczynnik płci wynosi – 57% mężczyzn do 43% kobiet
 • aktualna liczba aktywnych użytkowników to ponad 159 tysięcy
 • możliwość znalezienia osób z najbliższej okolicy
 • gwarancja pozostania anonimowym dla osób spoza serwisu

Czym wspomniane serwisy randkowe wyróżniają się na tle innych?

Wystarczy drobny reaserch by poznać specyfikę powyższych portali oraz czynniki, które ich użytkownicy brali pod uwagę przy wystawianiu swoich osądów. Ciekawym zjawiskiem jest to, że najczęściej czynniki decydujące są bardzo podobne, pomimo widocznych różnic w przeznaczeniu w wybieranych serwisach.

Już przy pierwszym zapoznaniu się z moim rankingiem najlepszych portali można dostrzec, że są ona naprawdę różne – od tych skierowanych dla osób poszukujących dojrzałej relacji, przez osoby po 40-stce, aż po promujące niezobowiązujący romans.

Czego więc oczekują ludzie, chcąc trafić na najlepszy serwis randkowy? Co tak naprawdę kryje się pod hasłem najlepszy? Prześwietliłem wiele różnych artykułów, opinii, jak również zapoznałem się z systemem, wedle którego działają te strony i na tej podstawie wyciągnąłem ich cechy wspólne, które zaprezentuję Wam poniżej.

Prosty, bezpłatny proces rejestracji

Może wydawać się to dość banalnym stwierdzeniem, jednak intuicyjna obsługa, jak i łatwa dostępność do aplikacji randkowej są kluczowym czynnikiem, który wskazywali ich użytkownicy. Przyjrzałem się więc uważnie procesowi rejestracji każdego z nich i zdecydowanie muszę pochwalić tutaj twórców, którzy zadbali o komfort użytkowników, oferując im już na starcie wstępny samouczek – jak korzystać z portalu.

Co więcej, jeśli nawet po zapoznaniu się z instrukcją użytkowania nadal masz wątpliwości co do działania portalu, w każdej chwili możesz skontaktować się z działem pomocy, by uzyskać odpowiedź na nurtujące mnie pytanie – a to szczegół naprawdę warty docenienia.

Dbałość o bezpieczeństwo użytkowników

Dość oczywiste jest to, że od stron randkowych, na których często udostępniamy wrażliwe dane na nasz temat, oczekuje się starań o utrzymanie jak największego stopnia bezpieczeństwa jego użytkowników. Co ciekawsze, najpopularniejsza aplikacja randkowa, która w moim rankingu zajmuje szczytne, pierwsze miejsce na swojej stronie głównej umieszczony ma slogan – anonimowo, niezawodnie i bezpiecznie – Be2.

Jednak co dokładnie zapewnia to bezpieczeństwo?

Dokładnie zapoznałem się z regulaminem każdej pozycji z naszej wielkiej 6 najlepszych portali randkowych w Polsce, by udzielić Wam konkretnej odpowiedzi na to pytanie – otóż są to dwa podstawowe czynniki.

Przede wszystkim jest to protokół SSL, odpowiedzialny za zabezpieczanie komunikacji odbywającej się w obrębie platformy. Co w prostszych słowach oznacza, że Twoje poufne dane są wręcz niemożliwe do odszyfrowania przez nieuprawnione do tego jednostki.

Kolejnym szczegółem, na który zwróciłem uwagę jeszcze przed podjęciem decyzji o założeniu konta, był jeden, konkretny zapis w regulaminie, który informował o tym, że wszystkie dane, które przekażemy, są traktowane poufnie. Co oznaczenie, że nasze dane osobowe nie zostaną również sprzedane osobom trzecim.

Sprawdź także inny darmowy portal randkowy w moim rankingu najlepszych.

Anonimowość

Często jest też tak, że nasze poszukiwania potencjalnych partnerów chcemy zachować jako kwestię szczególnie prywatną. Tak, tak… Ja też wiem, że w internecie nic nie ginie, jednak tym razem chciałem zadbać o to, by wybrany przeze mnie portal zapewnił mi jak największą dawkę anonimowości. Tylko jak to osiągnąć?

Otóż nie miałem z tym dużego problemu, ponieważ w trosce o oczekiwania, które przedstawiłem ja i miliony ludzi całego świata – wspomniane portale zadbały o to, by nasze dane, zdjęcia i dostęp do całego profilu był udostępniony wyłącznie użytkownikom platformy. Tym samym wszyscy inni – czy to rodzina, ciekawski sąsiad czy też współpracownik nie będzie mógł dowiedzieć się o naszej obecności na portalu. Całkiem przydatne, czyż nie?

Jasny i zrozumiały system płatności

Nie jest tajemnicą to, że takie portale również muszą czerpać źródło finansowe ze swoich usług. Stąd pomysł podziału kont na bezpłatne – te które nie wymagają od nas wkładu finansowego oraz na konta premium – wybierając je jesteśmy zmuszeni do dokonania płatności, ustalonej w regulaminie. Jednak nie urodziłem się wczoraj, by faktycznie przepłacać za ich usługi, dlatego mój osobisty ranking portali randkowych zawiera propozycje tylko tych serwisów, których ceny należą do tych niższych.

Chodzi Ci głównie o niezobowiązującą sex randkę? Sprawdź mój ranking najlepszych portali erotycznych w 2023. Tylko sprawdzone wybory.

Tutaj sprawa jest prosta – albo decydujesz się na rozszerzenie konta do płatnej wersji, albo wykupujesz wybrany przez siebie pakiet punktów (kredytów), które pozwolą Ci na wykonywanie konkretnych działań na stronie – wymienianie się wiadomościami z innymi użytkownikami, wysyłanie zdjęć, dostęp do prywatnych galerii, itp. Może wydawać się, że jest to płaceniem za naprawdę podstawowe usługi, jednak – czy nie warto zapłacić odrobinę więcej i cieszyć się dobrą jakością?

Łatwość usunięcia konta

Nie wiem jak wy, ale ja jestem człowiekiem, który nie lubi być ograniczany, dlatego od swojej idealnej aplikacji randkowej oczekiwałem też jasnych zasad zakończenia pracy z nią. I o dziwo, niejednokrotnie jest to bardziej skomplikowany proces niż jest to konieczne. Portale randkowe mają to do siebie, że nie lubią tracić swoich klientów – dlatego niektórym zdarza się decydować na takie lewe akcje jak utrudnianie usunięcia konta.

Poznawanie ludzi jest przyjemne, ale często jest tak, że korzystamy z tych aplikacji wyłącznie do momentu znalezienia tej jednej, odpowiedniej osoby. A później? Później taki serwis staje się dla nas zbędny. Jednak bez obaw! Wymienione przeze mnie aplikacje randkowe dbają o naszą wygodę, więc gdy zdecydujemy sie zakończyć naszą przygodę z nią, wystarczą do tego wyłącznie dwa kliknięcia.

Mobilne aplikacje randkowe

Szczegół może i nie niezbędny, ale równie istotny, jeśli zależy nam na wygodzie użytkowania. I tutaj przyznam otwarcie – nie każdy wytypowany przeze mnie portal posiada taką aplikację. W powyższym rankingu Najlepsze Portale Randkowe tylko połowa posiada swoją mobilną wersję i są to – Be2, eDarling oraz MyDates. I owszem taka aplikacja pozwala na wyższą swobodę działania, ale chciałem być dość obiektywnym sędziom i wziąć pod uwagę znacznie szerszy zakres funkcji.

Czym w mojej opinii charakteryzują się najlepsze aplikacje randkowe?

Otóż dlatego, że jak sama nazwa mówi, pozwala nam ona na większą mobilność. Jednak to wie każdy, co takiego więc powinna umożliwiać popularna aplikacja randkowa, by zrzeszyć sobie odpowiednio duże grono fanów?

Przede wszystkim poznawanie nowych osób z naszej okolicy. Potrzebna jest do tego jednak zgoda, o którą zostałem poproszony już chwilę po uruchomieniu aplikacji – jest to zgoda na udostępnienie naszej lokalizacji. Jest to jednak zrozumiałym zabiegiem.

Jednak to nie wszystko! Rzeczą, o której nie powiedziałbym, że jej potrzebuję, a jednak okazała się całkiem przydatna były powiadomienia push, które w ułamku sekundy informowały mnie o wszelkich zmianach na moim koncie randkowym – napływających wiadomościach, kolejnych dopasowaniach par czy też o zaczepkach ze strony innych użytkowników aplikacji. Dzięki temu niewielkiemu szczegółowi mogę być na bieżąco ze wszystkim.

Portale randkowe – opinie na ich temat wśród użytkowników

Ogólnie rzecz biorąc, ludzie mają pozytywne opinie na temat portali randkowych. Chwalą je za to, że dają ludziom możliwość poznania nowych ludzi i nawiązania nowych znajomości – a nawet miłości. Uważają również, że portale randkowe pomagają ludziom w dokonywaniu wyborów, ponieważ umożliwiają im przeglądanie profili innych i wybieranie tych, którzy odpowiadają ich preferencjom. Co więcej spora część użytkowników twierdzi, że portale randkowe są łatwe w obsłudze i zapewniają wygodne doświadczenie.

Co do tego, co ludzie nie lubią na temat portali randkowych, często narzekają na to, że nie wszyscy użytkownicy są szczerzy, a niektórzy używają fałszywych profili. Inni nie lubią też, że portale randkowe są pełne reklam i spamu. Oczywiście są też ludzie, którzy po prostu nie uważają, że portale randkowe są bezpieczne.

Prawda? Jak zwykle leży gdzieś po środku

Moje osobiste odczucia – krótkie podsumowanie

Beztrosko przeglądając internet, niejednokrotnie natknąłem się na baner z napisem „Najlepsze portale randkowe”. I to wydaje mi się być jednym z największych problemów współczesnego świata randek online. Prawda jest taka, że każda strona randkowa mogłaby sobie samodzielnie dać tytuł najlepszej strony do poznawania ludzi w polskim internecie, jednak naprawdę trudno trafić na szczerą recenzję i dokładne prześwietlenie.

Dlatego postanowiłem wziąć sprawę w swoje ręce – i tak oto powstał mój własny ranking portali randkowych, który oparłem zarówno na swoich własnych doświadczenia, jak i powszechnie dostępnych opiniach innych użytkowników. I o to w tym chodzi: by dawać ludziom, to czego chcą. Najpierw jednak należy słuchać potrzeb użytkowników – a wbrew pozorom wcale nie są one złożone.

Moja ocena:

Najnowsze wpisy na stronie

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *