Stres Przed Randką – Dzięki TEMU Opanujesz Emocje

Autor:
av mini

Marcin Traszczyński

Ostatnia aktualizacja: 17 lip 2024

Jeszcze, kiedy byłem nastolatkiem, udało mi się dostrzec pewną prostą i jednocześnie bardzo ciekawą zależność. Moi koledzy umawiali się na swoje pierwsze randki, więc jak łatwo można się domyślić, było to niemałe przeżycie.

Jednak wielu z nich, nie wspomina pozytywnie tego, co działo się na pierwszym spotkaniu. Dlaczego? Ponieważ w zupełności zjadał ich strach i towarzyszący temu stres przed randką.

stres-przed-randką-2

Zależność, o której wspomniałem wyżej, była bardzo prosta. Im więcej myśleli o nadchodzącym spotkaniu, tym gorzej na nim wypadali. Zupełnie nietrafione tematy lub co gorzej, brak podstawowej umiejętności nawiązania rozmowy, czarna dziura w głowie na temat wiedzy o tym, jak zachować się na pierwszym spotkaniu i coraz bardziej odczuwalne uczucie wstydu i niezadowolenia z efektów spotkania.

Obiecałem sobie wtedy, że choćby nie wiem co, nigdy nie popełnię tych błędów. Postanowiłem, że nauczę się sposobów na to, jak pokonać stres i sprawić, że kobiety, z którymi będę się spotykał, zobaczą przed sobą pewnego siebie mężczyznę, a nie wstydliwego nastolatka. W tym artykule opowiem Ci o tym, jakie sposoby pozwoliły mi przyjść na spotkanie bez stresu i sprawić, że randka potoczy się po mojej myśli. Zapraszam!

Jakie są najlepsze sposoby, aby zrobić dobre wrażenie na pierwszej randce?

Podobnie jak moi rówieśnicy, od kiedy byłem nastolatkiem, regularnie zadawałem sobie to pytanie. Postanowiłem więc, że pójdę o krok dalej i znajdę na nie tyle odpowiedzi, aby już nigdy nie dopadł mnie przedrandkowy stres. Oto one:

Obserwuj innych

„Najlepiej uczyć się na cudzych błędach” – to proste przysłowie, pomogło odkryć mi wyjątkowo korzystny sposób, dzięki któremu uniknąłem wielu niekomfortowych sytuacji. Zawsze, gdy któryś z moich znajomych był już po pierwszej randce, starałem się dowiedzieć jak najwięcej na temat jej przebiegu. Dowiadywałem się, jaka była reakcja dziewczyn na konkretne zachowania i dzięki temu, wiedziałem których tematów lepiej nie poruszać, a jakie mogą przynieść mi zadowolenie partnerki, a co za tym idzie także moje.

Doszedłem do wniosku, że dzięki obserwowaniu innych ludzi, nauczę się tego, w jaki sposób reagują na niektóre sytuacje, dzięki czemu potem będą one dla mnie zupełnie naturalne. Dziś spokojnie mogę stwierdzić, że był to strzał w dziesiątkę. Randkowanie nie jest dla mnie straszne dzięki temu, że wiem, o czym rozmawiać i jakich tematów lepiej nie poruszać.

Zrób research

Drugi sposób, który pomoże Ci uniknąć stresu przed nadchodzącą randką, zajmuje nieco więcej czasu, jednak jego zalety mówią same za siebie. Pierwsza randka jest momentem, podczas którego poznajemy drugą osobę, jednak warto pójść, o kilka kroków dalej i spróbować dowiedzieć się o niej czegoś więcej jeszcze przed planowanym spotkaniem.

Dzięki temu zabiegowi uda się nam przygotować odpowiednie tematy do rozmowy, zaplanować niepowtarzalne i urocze spotkanie, zgodnie z preferencjami wybranki lub wybranka, a także co najważniejsze, uniknąć bycia strzępkiem nerwów z powodu nietrafionych tematów. W obecnych czasach poznanie podstawowych informacji na temat drugiej osoby nie powinno zająć nam dłużej niż godzinę. Warto poświęcić ten czas przed pierwszą randką, aby wyszła ona po Twojej myśli.

Wybierz miejsce spotkania

Komfortowe miejsce spotkania jest wyjątkowo istotne, nie tylko na pierwszej randce, ale także na kolejnych. Nie ma chyba osoby, która wolałaby stresować się nieodpowiednim miejscem, zamiast rozkoszować wszystkimi zaletami dobrze wybranego miejsca na randkę.

Po wielu spotkaniach uważam, że znalezienie idealnego miejsca do spotkania nierzadko bywa czasochłonne i wymagające. Jednak jeśli uda Ci się znaleźć miejsce, w którym będziesz czuć się idealnie, z pewnością spowoduje to spokój, a cały stres i zdenerwowanie odejdą w niepamięć.

Postaraj się mieć zapas czasowy

Umawiając się na pierwszą randkę, warto umówić się pod koniec tygodnia, ponieważ dzięki temu uda Ci się uniknąć stresu związanego z tym, że zabraknie Ci czasu i poczujesz się pospieszany. Koniec tygodnia dla wielu osób jest także tym momentem, w którym starają się wyluzować po ciężkim tygodniu. Umawiając się w środku tygodnia, możesz odczuć wrażenie, że osoba, z którą spędzasz czas, spieszy się do jakiegoś innego miejsca, co z pewnością nie wpłynie korzystnie na to, aby pokonać stres.

Zadbaj o dobre pierwsze wrażenie

„Pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz”. W myśl tej zasady pamiętaj o tym, aby przygotować się odpowiednio do randki. Dzięki starannemu przygotowaniu będziesz w stanie zrobić najlepsze wrażenie na kimś, z kim planujesz się spotkać. Sprawi to, że będziesz przygotowany na wszelkie możliwości, odczujesz spokój i pewność siebie, a druga osoba z pewnością to zauważy.

stres-przed-randką3.jpg

Przemyśl wcześniej możliwe tematy do rozmowy

Jeśli stresujesz się na myśl o nadchodzących rozmowach na zbliżającej się randce i czujesz, że luźna rozmowa na bieżąco jest dla Ciebie problemem, postaraj się odpowiednio wcześniej przygotować tematy do rozmowy. W internecie jest mnóstwo przykładów tematów, na które warto rozmawiać, a także tych, których zdecydowanie lepiej unikać. Dzięki temu unikniesz problemu, który stresuje mnóstwo osób.

Przygotuj odpowiednie ubrania

Przygotowanie ubrań, które będą pasowały do charakteru wyjścia to ważne zadanie. Wcześniejsze przygotowanie ich nie tylko sprawi, że zrobienie dobrego wrażenia stanie się dla Ciebie znacznie prostsze, ale także pozwoli Ci uniknąć stresu, którego niepotrzebnie sam sobie dostarczysz. Nie wiem jak dla Ciebie, ale dla mnie nie ma chyba nic gorszego niż szukanie odpowiednich i pasujących ubrań, na ostatni moment.

Przede wszystkim, wyluzuj

Wybieranie się na randkę za pierwszym razem potrafi być wyjątkowo stresujące. Znam to doskonale, widząc reakcję moich znajomych, wywołane niemałym stresem. Jednak z każdym następnym razem stres ten jest coraz mniejszy, a wyluzowanie się przychodzi znacznie łatwiej. Uświadom sobie, że to, jak potoczy się pierwsza randka, w dużym stopniu jest zależne wyłącznie od Ciebie.

Podsumowanie

Stres przed pierwszą randką potrafi niekiedy przejąć kontrole nad nami w takim stopniu, o jaki nie bylibyśmy w stanie go podejrzewać. Jeśli czujesz, że przed każdą randką denerwujesz się na tyle mocno, że każde kolejne spotkanie jest lepiej zapomnieć, proponuje Ci skorzystanie z powyższych rad. Wszystkie wyżej wymienione rady przetestowałem osobiście i śmiało ręczę za efekty, jakie można uzyskać dzięki nim.

Nie przejmuj się tym, jeśli wybrany przez Ciebie sposób nie przyniesie natychmiastowych efektów. Niektóre z nich wymagają kilkukrotnego powtórzenia, aby przyniosły efekty, o jakich marzysz. Staraj się jednak cały czas pamiętać o nich, bo tylko dzięki regularnym staraniom uda Ci się osiągnąć poziom, w którym stres nie będzie już na Ciebie wpływał.

Najnowsze wpisy na stronie

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mój Ranking Najlepszych Portali 2024