Bezpieczne Randki – Na co uważać i gdzie ich szukać? – Mój Ranking

Autor:
av mini

Marcin Traszczyński

Ostatnia aktualizacja: 17 lip 2024

Bezpieczeństwo w sieci to temat wałkowany już od dobrych kilku lat. Jest wpajany dzieciom, młodzieży, ale również i dorosłym, gdyż niezależnie od wieku Internet może być miejscem niebezpiecznym dla każdego.

Jakich zasad przestrzegać, by zachować pełne bezpieczeństwo? Po jakie serwisy sięgać, by nie narazić się oszustom? Czy są portale randkowe, które promują bezpieczne randki? Wszystko, co musisz wiedzieć, znajdziesz w poniższym artykule. Serdecznie zapraszam do czytania!

Ranking 5 Portali Randkowych – które cieszą się największym zaufaniem wśród użytkowników?

Mój wybór

Be2 Logo

1 miejsce – Be2 – serwis randkowy, będący moim osobistym faworytem

Randki internetowe to właśnie zamysł portalu Be2. Jest to portal, który nie tylko zrzesza ludzi, ale również ich edukuje. Na blogu głównym niejednokrotnie pojawiały się artykuły promujące bezpieczeństwo w sieci oraz wskazówki jak ochronić się przed niebezpieczeństwami czyhającymi na portalach randkowych.

Zalety portalu:

 • wszystkie zdjęcia, komentarze i udostępniane posty są pod stałym nadzorem moderatorów
 • protokół SSL dba o bezpieczeństwo danych użytkownika
 • Be2 nie wykorzystuje fikcyjnych kont do napędzania ruchu na stronie
 • rejestracja oraz personalizacja profilu są w zupełności darmowe

Wybrany komentarz na temat Be2:

Portale randkowe coraz mniej zawodzą. I choć uczono mnie zawsze, że w sieci nie można nikomu ufać, randki przez internet za pośrednictwem Be2 uświadomiły mi, że nie taki diabeł straszny jak go malują. Wystarczy po prostu znaleźć miejsce bezpieczne, randki pójdą już bez większych przeszkód i nieprzyjemnych niespodzianek. Z głębi serca polecam ten portal, żaden inny nie wzbudził we mnie aż takiego zaufania 🙂

Jolanta D. 38 lat, Łódź
3 września 2021

Academic Singles logo

2 miejsce – Academic Singles – jego motto to bezpieczne randki przez internet

Przeznaczony dla osób wykształconych, zapracowanych i pochłoniętych budowaniem swojej kariery. To odpowiedź na słowa – w internecie jest miejsce dla każdego. Dla uczonych poszukiwaczy miłości również. Jest to bezpieczny, sprawdzony serwis, który od wielu lat budzi sympatię w sercach wielu Polaków.

Zalety portalu:

 • portal zapewnia, że żaden użytkownik nie ma dostępu do podanych przez nas wrażliwych danych
 • do profili zarejestrowanych użytkowników nie ma dostępu nikt spoza społeczności portalu
 • wysokie pozycje w rankingach pod hasłem – bezpieczne portale randkowe
 • algorytm dobiera pary na podstawie testu osobowości
Singles50 Logo

Miejsce 3 – Singles 50 – raj dla dojrzalszych użytkowników

Singles50 to przede wszystkim ludzie. Ludzie tworzą ten portal, który co prawda służy do randek przez internet. Jest to jednak serwis, który wyróżnia się wśród innych portali randkowych tym, że jest skierowany do grona użytkowników powyżej 40 roku życia.

Zalety portalu:

 • wszystkie udostępniane informacje online są filtrowane przez moderatorów
 • każdy profil musi przejść weryfikację przy pomocy numeru telefonu i adresu e-mail
 • dla użytkowników dostępny jest blog zawierający porady na temat randkowania w świecie internetu
 • wszystkie udostępniane dane są szyfrowane przez protokół SSL
Tinder - Logo

Miejsce 4 – Tinder – najczęściej wymieniana aplikacja promująca bezpieczne randki

Tinder dla odmiany jest aplikacją randkową, którą można opisać jako najbardziej uniwersalną w tym zestawieniu. Jest przeznaczona dla każdego powyżej 18 roku życia oraz promuje wiele typów relacji, w tym związki, zwykłe znajomości i bezinteresowny seks.

Zalety portalu:

 • duża społeczność serwisu, licząca już 72 miliony osób
 • wszystkie udostępnianie informacje są bezpieczne, a to, które chcemy udostępnić jest tylko naszą decyzją
 • kobiety zyskują przewagę liczebną nad mężczyznami
 • spośród wszystkich portali randkowych na Tinderze najczęściej dochodzi do spotkania na żywo
Sympatia - opinie użytkowników.

Miejsce 5 – Sympatia – polski lider bezpieczeństwa wśród portali randkowych

Wytwór Ringier Axel Springer Polska Sp. z o.o. o cieszący się niemal 20-letnim stażem, podczas którego zgromadził sobie już ponad 4,7 miliona zarejestrowanych singli. Przeznaczony raczej dla poszukiwaczy randki, sympatii lub partnera, choć znajdują się tutaj przypadki ludzi, którzy poszukują wyłącznie zwykłej znajomości.

Zalety portalu:

 • użytkowników decyduje o tym, które informacje chce udostępnić
 • duży odsetek użytkowników, którzy znaleźli na Sympatii swoje drugie połówki
 • posiada aplikacje mobilne na iOS oraz Android
 • łatwość użytkowania serwisu, intuicyjna praca

Portale randkowe – czy są bezpieczne?

Nie wydaje mi się, że zaskoczę kogokolwiek, powtarzając słowa — w zakamarkach internetu naprawdę łatwo stracić kontrolę i poczynić coś, co stanie na przeszkodzie dla naszego bezpieczeństwa. Nie warto jednak podtrzymywać światopoglądu, że jeśli coś może być ryzykowne, warto tego unikać. Wręcz przeciwnie i już tłumaczę dlaczego.

Świat randkowy to coś, czego ciężko uniknąć, gdyż ludzie są stworzeni do tego, by dobierać się w pary. Ciężko zaprzeczyć temu, że człowiek to istota społeczna. Więc skoro nie można się temu sprzeciwić, co można? Możemy na przykład wybrać formę wstąpienia w ten krąg.

Sympatia niektórych ulokowana jest w tradycyjnych formach poznawania ludzi i naprawdę nie ma w tym nic złego, są jednak również takie osoby, które idą wraz z duchem czasu wolą randkowa w internecie. I to również jest jak najbardziej w porządku. Dziś jednak skupimy się na tych drugich.

Musimy zwrócić uwagę na to, że wbrew pozorom w miejscu, jakim jest internet niejednokrotnie dużo łatwiej natknąć się na coś niebezpiecznego niż w realu. Tutaj częściej zdarzają się przypadki prób wyłudzenia wrażliwych danych, środków finansowych lub nawet prób podszywania się.

Pewnie ku zaskoczeniu wielu – takie sytuacje zdarzają się równie często wśród mężczyzn, jak i kobiet. Czasem wystarczy sama świadomość. Wystarczy poznać zagrożenia najczęściej spotykane podczas nawiązywania znajomości, by zadbać o ostrożność i postępować bezpiecznie.

Bezpieczeństwo w sieci i randki – jak to połączyć?

W internecie na każdym kroku jesteśmy zasypywani górą różnych informacji, często zahaczają również o bezpieczeństwo i to jakie zagrożenia czyhają na osoby poszukujące sympatii w sieci. Jest to z pewnością coś, czego wszyscy powinni być świadomi.

Co zagraża nam w Internecie?

Analizując rynek portali randkowych na przestrzeni lat, można natknąć się na kilka szczególnych kwestii, które wywołują w użytkownikach negatywne emocje. Co prawda, często są to zagrożenia, na które twórcy strony nie mają pełnego wpływu. W tym przypadku możemy nawet powiedzieć, że to społeczność musi chronić się przed problemem, który sama tworzy.

 • Brak anonimowości

Mnóstwo ludzi czuje się bezkarnych w sieci, sądząc, że chowanie się po drugiej stronie ekranu zapewnia im zupełną anonimowość. Wręcz przeciwnie – należy pamiętać, że nawet w takim miejscu nikt nie może cieszyć się tym w stu procentach. Zawsze pozostaje niewielka szansa na to, że nasza tożsamość zostanie dość szybko odkryta.

Warto także zachować szczególną ostrożność, ponieważ osoby, które uważają się za bezkarne, często potrafią zatracić granicę i pójść o krok dalej w miejscach publicznych. Zawierając znajomości za pomocą portalu randkowego, warto pamiętać o tym, aby robić to z głową.

Zadbaj o jak najwyższy poziom dyskrecji. Niech Twój profil nie będzie miejscem, które będzie przepełnione intymnymi zdjęciami, prywatnymi informacjami oraz niczym, czym nie chciałbyś się podzielić z kimś ze swojego otoczenia. Pamiętaj – internet nigdy nie zapomina! Może wydawać się to radą dość oczywistą, jednak wciąż warto ją utrwalać w swojej pamięci.

 • Hejt

To jedno, ale warto mieć świadomość tego, że nigdy nie mamy pewności jak osoby po drugiej stronie monitora, odbiorą nasze komentarze umieszczane w sieci. Należy więc wystrzegać się mowy nienawiści, hejtu, gdyż często lepiej przemyśleć swoje słowa dwukrotnie niż sprawić komuś ból. Może nie ma to na nas bezpośredniego wpływu, jednak dla tej osoby będzie dewastujące.

Nie pisz wiadomości, których sam nie chciałbyś dostać, zwracaj uwagę na to, by Twoje komentarze nie brzmiały negatywnie i pamiętaj, że Ty w każdej chwili sam możesz stać się osobą, która zostanie narażona na niepochlebne opinie. Sam wiesz, że nie jest to nic przyjemnego.

 • Oszuści

Aplikacje randkowe to idealna pożywka dla wielu oszustów w sieci. Odpowiedzią na taki typ zagrożenia będzie z pewnością ograniczone zaufanie i rozsądek. Jeśli poznasz kogoś, kto wzbudza w Tobie niepokój, a jego intencje nie wydają się czyste – uważaj na to, jakie informacje mu przekazujesz. Nie podawaj swoich prywatnych danych, adresu zamieszkania, ani numeru telefonu.

Zwracaj uwagę na to jak się zachowuje, by w razie zagrożenia zgłosić taką osobę. Pamiętaj, że sam również masz wpływ na poziom bezpieczeństwa. Postępując wedle tych zaleceń, możesz dołożyć swoją cegiełkę do tego, by zapobiec przykrości drugiej osobie. Pamiętaj, że lepiej zaufać swojej intuicji niż później żałować.

Kilka słów podsumowania

Mam nadzieję, że po przeczytaniu powyższego artykułu, Ty również będziesz osobą, która będzie umieć bezpiecznie poruszać się w sieci. Przestrzegają wszystkich zasad, możesz dużo lepiej odnaleźć się w nowej sytuacji, jaką będzie właśnie randka lub spotkanie online.

Darmowe strony randkowe są jednym z nowych, ale wciąż skutecznych sposobów na rozpoczynanie znajomości, umówienie się na spotkanie z dziewczyną lub chłopakiem, ale przed wszystkich są miejscem, w którym może kryć się Twoja sympatia.

Czymś, co osobiście chciałbym dodać na sam koniec, jest to, że rejestracja w serwisie randkowym w żaden sposób nie jest równoznaczna z utratą prywatności. Jednak to, by bezpiecznie postępować i rozsądnie wymieniać wiadomości, leży wyłącznie w naszych rękach.

Powyższy ranking jest skutecznym krokiem do nawiązywania znajomości bezpiecznie. Jeśli chcesz poznać kogoś nowego – spersonalizuj swój profil, odpowiadaj na wiadomości, stosuj się do zasad, zapraszaj kobiety i mężczyzn na spotkania. Poznaj kogoś, z kim pójdziesz na niejedną randkę. Może to właśnie Twoja szansa?

Najnowsze wpisy na stronie

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *