Kiedy Mężczyzna Kocha Kobietę? Te Oznaki O Tym Świadczą

Autor:
av mini

Marcin Traszczyński

Ostatnia aktualizacja: 25 wrz 2022

Wiele razy zastanawiałem się nad tym, po czym właściwie możemy poznać, że mężczyzna jest zakochany? Znając stereotyp mężczyzny, raczej trudno spodziewać się tego, że zacznie on opowiadać o swoich uczuciach, o tym jak bardzo zależy mu na swojej wybrance lub tego, że w jego życiu pojawił się ktoś, w kim się zakochał.

Nie mogąc liczyć na wyczerpującą i satysfakcjonującą odpowiedź, doszedłem do wniosku, że najlepszym wyjściem, będzie skupienie się nie na słowach, których raczej się nie doczekam, lecz na czynach i zachowaniu.

Po latach obserwacji udało mi się zebrać kilka wniosków na temat tego, po czym poznać, że mężczyzna, na którego patrzymy, to prawdziwie zakochany mężczyzna.

kiedy-mężczyzna-kocha-jpg

Kiedy mężczyzna kocha kobietę — oznaki

Na początku chciałbym zaznaczyć, że brak poniższych oznak wcale nie musi oznaczać, że Twój mężczyzna, lub Ty sam, nie jesteś zakochany. U każdego oznaki te występują na różnych poziomach, często w różny i inny sposób. Jest to jednak zbiór najczęściej powtarzających się oznak i zachowań w różnych sytuacjach, które udało mi się dostrzec podczas obserwacji wielu mężczyzn. Oto one:

Dba o bliski kontakt fizyczny

Kontakt fizyczny jest ważnym wyznacznikiem tego, czy możemy zacząć myśleć już o zakochaniu się, czy lepiej jednak nie wyciągać zbyt daleko idących wniosków. Na samym początku związku, chwila nawiązania kontaktu fizycznego jest jedną z najmocniej oczekiwanych chwil. Zadowolenie i szczęście, jakie przychodzi wraz z nim, jest momentem wyjątkowym i pozostającym w pamięci na długo.

Jednak jak wszystkie piękne chwile, nie trwa to wiecznie. Niestety, często można dostrzec sytuacje, w których para ze znacznie dłuższym stażem, nie cieszy się już tak bardzo z bliskości i tego, co im daje. Często pozostaje jedynie kontakt wzrokowy i coraz krótsze rozmowy.

Zwróć uwagę na podejście do bliskości. Jeżeli Ty sam lub Twój facet, wciąż przywiązuje sporą uwagę do tego, aby dbać o Waszą miłość poprzez bliskość, może być to dobry znak, świadczący o miłości i przywiązaniu.

Jest naprawdę zainteresowany

Podobnie jak z kontaktem fizycznym, umiejętność słuchania drugiej osoby bardzo często zanika wraz z upływem kolejnych, wspólnie spędzonych miesięcy. Wiele razy dostrzegałem sytuację, w której na początku związku, słuchanie partnerki nie stanowiło żadnego problemu. Poświęcenie uwagi temu, o czym chcę rozmawiać, było rzeczą naturalną. Potem przychodziły kolejne tygodnie razem, a wraz z ich odejściem, odchodziła chęć do uważnego słuchania drugiej osoby.

Jeśli facet, z którym jesteś, wciąż zwraca uwagę na rzeczy, o których rozmawiacie i czujesz, że słowa, które wypowiadasz są dla niego ważne, śmiało możesz potraktować to jako oznakę tego, że Cię kocha.

Snuje wspólne plany

Wspólne plany bardzo często można potraktować jako znak tego, że bierze Waszą wspólną przyszłość pod uwagę, zamiast skupiać się jedynie na swoich planach. Nieważne, czy jest to planowanie wakacji, rozmowa o podjęciu innej pracy czy temat tego, jak spędzicie następne lata, wspólne rozmawianie i podejmowanie decyzji może oznaczać, że Twój facet czuje się przy Tobie dobrze i pragnie, aby Wasz związek trwał i rozwijał się jeszcze bardziej.

Podejmuje rozmowę

Z moich obserwacji wynika, że z reguły faceci nie są zbyt wylewni i większość mężczyzn niespecjalnie chętnie rozmawia na temat swoich uczuć. Jeśli jednak jesteś z mężczyzną, który pomimo upływu czasu, wciąż chętnie podejmuje rozmowę na różne, te bardziej i mniej ważne tematy, może to oznaczać, że kocha Cię i ceni sobie Twoje zdanie.

Stawia Cię na pierwszym miejscu

Kolejność rzeczy, jakimi zajmuje się facet, jest bardzo ważna. Jeżeli po przyjściu z pracy, pierwszą rzeczą, za którą się zabiera, jest Netflix, rozmowa telefoniczna z kolegą lub piwko wypite w garażu, może oznaczać to małe komplikacje. Praktycznie każdej kobiecie najbardziej zależy na tym, aby nie tylko być zauważaną, ale także, aby zawsze być na pierwszym miejscu.

Z moich doświadczeń wiem, że zazwyczaj zakochany mężczyzna traktuje swoją drugą połówkę jako najważniejszą osobę, poświęcając jej odpowiednią ilość zainteresowania i dba o utrzymanie relacji w najlepszym możliwym stanie.

kiedy-mężczyzna-kocha-kobietę2-jpg

Rozwiewa Twoje wątpliwości

Wątpliwości są naturalnym elementem związku. Często zdarzają się sytuacje, które je powodują. Ważne jest jednak to, aby zawsze znaleźć wspólną drogę do zrozumienia i zadbać o łączące Was uczucia. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni docenią fakt, że ich druga połówka pragnie zrozumieć ich obawy i wyjaśnić wszelkie wątpliwości. Jeżeli Twój mężczyzna dba o to, aby nie pozostawiać Cię z nimi, może to oznaczać, że Cię kocha i stara się o jak najlepszy związek.

Troszczy się o Ciebie

Okazywana troska jest oznaką tego, że Twoje zadowolenie i komfort nie są mu obojętne. Jeżeli Twój facet zabiera Cię w jego otoczenie i dba o Twój komfort, darzy Cię szacunkiem bez względu na to, czy jesteście samemu, czy w gronie znajomych i poważnie podchodzi do związku przez cały czas jego trwania, można stwierdzić, że w ten sposób pokazuje, jak bardzo zależy mu na tej relacji.

Podsumowując

Wymienione wyżej oznaki, nie są jedynymi, które mogą świadczyć o tym, że Twój partner Cię kocha lub zamierza spędzić z Tobą wspólne życie, jednak są one na tyle powtarzalne wśród mężczyzn, że można pokusić się o stwierdzenie, iż osoba, która spełnia, choć kilka z nich, kocha Cię i zależy jej na Twoim szczęściu.

Jeżeli interesują Cię podobne tematy, zapraszam Cię do regularnego odwiedzania mojego bloga. Znajdziesz tu najnowsze artykuły związane z relacjami międzyludzkimi, dowiesz się więcej na temat rozwoju osobistego i tego, jak na własną rękę zadbać o lepszy związek.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.