Erodate – Opinie Użytkowników oraz Recenzja Portalu – Co sądzę?

Autor:
av mini

Marcin Traszczyński

Ostatnia aktualizacja: 3 gru 2022

Seks reguluje mnóstwo procesów zachodzących w życiu przeciętnego człowieka – łagodzi stres, poprawia odporność oraz wpływa pozytywnie na naszą kondycję i samoocenę. Właśnie w trosce o takie rzeczy na rynku portali randkowych coraz więcej miejsc, które promują ludzką seksualność. Dziś przyrzymy się jednemu z nich.

Erodate - skuteczny portal randkowy?
Moja ocena:
4.2/5 

Rodzaj portalu: Seks Randki (Przelotne Związki)

Zalecany wiek: 18+ (przewaga użytkowników 35+)

Współczynnik płci: 43% kobiety : 57% mężczyźni

Liczba użytkowników (2021): ponad 1,6 mln.

Erodate to przede wszystkim erotyczny portal randkowy, który promuje niezobowiązujący seks, przelotne romanse i seks czat. Portal Erodate obiecuje, że jako użytkownik znajdziesz tu ludzi, którzy tak jak Ty, pragną spełnić swoje fantazje erotyczne. Postanowiłem więc to sprawdzić pod kątem skuteczności, użytkowania, zadowolenia użytkowników oraz oferowanych funkcji.

Proces rejestracji na portalu

Darmowa rejestracja w serwisie przedstawia się bardzo pozytywnie. Zajęła mi ona zaledwie kilka minut, a przy tym informacje, które musiałem podać, w ogóle nie naruszały mojej prywatności. Zostałem poproszony jedynie o swoją płeć, datę urodzenia, adres e-mail. Dodatkowo musiałem podać hasło, nazwę użytkownika, którą chcę wykorzystywać oraz preferencje wobec naszego potencjalnego partnera.

Kolejno zostałem poproszony o zweryfikowanie konta przy pomocy linka aktywacyjnego, który w przeciągu kilku chwil w wiadomości otrzymałem na podany wcześniej adres. Krokiem, który odróżniał ten proces rejestrację od pozostałych była konieczności poczekania na dodatkową weryfikację użytkownika przez moderatorów.

Erodate - jak działa?

Na jakiej podstawie użytkownicy Erodate są do siebie dopasowywani?

Regulamin portalu dość jasno opisuje sposób działania serwisu i to właśnie dzięki niemu wiedziałem, że Erodate to portal randkowy o zabarwieniu erotycznym, który swoje dopasowania opiera na podstawie testu, w którym pytania oparte są głównie o preferencje seksualne. I jeśli miałbym Wam udzielić jednej rady przed uzupełnieniem tego formularza – bądźcie szczerzy w swoich odpowiedziach.

Przeglądając profile użytkowników portalu Erodate trafiłem na bardzo różnych ludzi i muszę przyznać jedno… Są oni naprawdę konkretni w swoich fantazjach. Wstyd jest więc tutaj nieuzasadniony, gdyż niezależnie od oczekiwań, możesz mieć pewność, że znajdziesz tutaj kogoś, kto wraz z Tobą będzie mógł je podzielić.

Korzystanie z serwisu

Komfort użytkowania był jednym z kluczowych elementów, pod których kątem chciałem przetestować serwis Erodate. Dlatego też wyszczególniłem kilka kategorii, które pełnią kluczową rolę w tym zakresie i były to – dostęp do aplikacji, przejrzysty i łatwy w użyciu system, bezpieczeństwo użytkownika oraz dodatkowe funkcje portalu.

Bezpieczeństwo użytkownika

Jak na portal o dość kontrowersyjnym wydźwięku, portal Erodate dokłada wszelkich starań by Obsługa Klienta oraz jego bezpieczeństwo pozostały jednym z priorytetów firmy. Postanowiłem więc przejrzeć stronę Erodate właśnie pod tym kątem.

Kontrola treści na portalu Erodate

Tym, co skłoniło mnie do głębszego przyjrzenia się kwestii bezpieczeństwa była obietnica stałego kontrolowania udostępnionych treści przez moderatorów portalu. Podczas swoich drobnych „badań” dotarłem do wniosków, które może nie do końca zadowolą wszystkich.

Owszem, treści są kontrolowane i te, które nie przejdą wymogów, zostają również usuwane, jednak tai proces wcale nie trwa tak szybko jak jest to obiecane. Z jednej strony jest to dość zrozumiałe, zważywszy na rozmiar aktywnej społeczności portalu, jednak określenie „stale kontrolowane” może okazać się w tej sytuacji mylące.

Fałszywe profile

Możliwość zgłaszania przez użytkowników podejrzanych kont lub fałszywych profili. I tutaj muszę pochwalić serwis Erodate, gdyż faktycznie po dokonaniu takie zgłoszenia – w ciągu kilku dni fake konto znika z listy użytkowników.

Musisz pamiętać, że żaden portal randkowy niestety nie jest w stanie dać Ci 100% pewności bezpieczeństwa, dlatego warto mieć świadomość, że w każdej chwili możemy natknąć się na nieprawdziwe konta. Warto wtedy być ostrożnymi mieć świadomość jak perfidnych sztuczek chwytaja się ludzie, byle tylko czerpać z tego jakiekolwiek korzyści. Zgodnie z zaleceniami autorów, powinieneś zgłosić takie konto, by nikt inny nie stał się jego ofiarą.

Dodatkowo!

Twórcy serwisu Erodate otwarcie przyznają się, że do nadzorowania ruchu na stronie wykorzystują fikcyjne profile. Technika ta nie jest bezskuteczna, gdyż dość szybko napędza ruch. Warto o tym pamiętać, jeśli zastanawiamy się skąd na początku w naszej skrzynce, znajduje się tyle wiadomości – to właśnie moderatorzy zakładają fake konta. Profile te dość łatwo poznać, gdyż są one w specjalny sposób oznaczone, by wyróżnić je z grona pozostałych użytkowników.

Jednak Erodate nie jest dla Ciebie i szukasz czego innego? Sprawdź tutaj nasz ranking darmowych portali randkowych.

Użytkowanie portalu

Fajne jest to, że portal Erodate nieco wprowadza nas w świat erotyki, jednocześnie na każdym kroku udzielając rad jak się w takim świecie odnaleźć. Na stronie głównej portalu znajdziesz odpowiedź na wszystkie ciekawiące Cię pytania – od tego jak spersonalizować swój profil, by wypaść jak najlepiej, aż po to jak skasować konto.

Zdjęcie profilowe

Kobiety rejestrując się w serwisie Erodate z pewnością liczą na to, że trafią na uczciwego przystojnego faceta, a nie osobę, która zasłania swoją prawdziwą twarz za przypadkowym zdjęciem modela z internetu. I to samo tyczy się was, Drogie Panie!

Najważniejsze zasady, które warto zastosować, by zrobić dobre zdjęcie profilowe, możemy bez przeszkód wyliczyć na palcach jeden ręki:

 • Zadbaj o dobre światło!

Po prostu dołóż wszelkich starań, by Twoje zdjęcie było żywe. Nie zamykaj się więc w szarym salonie. Wyjdź na zewnątrz, zażyj promieni słonecznych i otocz się przyjemniejszym otoczeniem niż szara ściana w domu.

 • Pokaż całą twarz!

Zdjęcie połowy twarzy, oczu lub samego brzucha naprawdę nie będą skuteczne, nieważne jak piękne są Twoje tęczówki i jak dobrze wyrzeźbiona jest Twoja sylwetka.

 • Uśmiechnij się!

Dlaczego? Otóż dlatego, że wiele badań jasno wskazuje na to, że osoby uśmiechnięte sprawiają wrażenie osób bardziej otwartych. A osoby bardziej otwarte znacznie częściej przyciągają do siebie rozmówców i dużo łatwiej są zapamiętywane przez ludzi wokół.

Erolizak - nowa funkcja erodate?

Jak usunąć konto na Erodate?

Erodate w takie sytuacji oferuje nam dwie możliwości – usunąć konto lub opcję zawieszenia. Obu tych wyborów możemy dokonać pod zakładką Moje Konto, klikając podkategorię Ustawienia, a następnie Status Profilu. Zawieszony profil staje się chwilowo niewidoczny, zaś usunięte konto znika na stałe.

Interakcje z innymi użytkownikami strony

Erodate to portal, którego zamysł opiera się głównie na umożliwieniu kontaktu ludziom o podobnych fantazjach seksualnych. Źródłem zawieranych znajomości jest właśnie wypełniony przez nas test, gdyż to on w pierwszej kolejności na podstawie algorytmu dobiera użytkowników, którzy udzielili kompatybilnych odpowiedzi.

Następnie już w Twojej woli leży to czy zechcesz skontaktować się ze swoim wybrankiem lub wybranką przy pomocy wiadomości, rozmowy wideo czy też wskazana propozycja nie jest dla Ciebie kusząca. To samo występuje w przypadku, gdy jakiś rozmówca nam się znudzi lub nie spodoba – w każdej chwili mamy możliwość anulowania pary, opuszczenia rozmowy lub zablokowania innego użytkownika.

Aplikacja mobilna

Erodate również poszedł śladem innych portali randkowych i zaoferował swoim klientom mobilną aplikację Erodate, zarówno dla posiadaczy systemu Android, jak i iOS. Nie ma jednak powodów nad tym, by dłużej się nad tym rozwodzić.

Przetestowałem zarówno stronę internetową serwisu, jak i aplikację i z czystym sercem muszę przyznać, że spełniają swoje przeznaczenie. Obie opcje są łatwe w użyciu, choć to właśnie aplikacja mobilna jest moim osobistym faworytem głównie za sprawą wygody użytkowania, jak i powiadomień push, które na każdym kroku informowały mnie o zmianach.

Dużym plusem jest również możliwość udostępnienia lokalizacji, by zawęzić liczbę oferowanych profili do osób pochodzących z danego miasta, województwa lub kraju. W dowolnej chwili możesz również cofnąć w ustawieniach swojego telefonu dostęp aplikacji do Twojej lokalizacji.

Portal randkowy Erodate – opinie użytkowników:

22 czerwca 2021

najpierw nie byłam pewna czy w ogóle próbować swojej przygody z tym portalem, gdyż erodate opinie ma bardzo różne. z jednej strony to portal randkowy, a z drugiej niemal na każdym kroku promowane są „gorące seks spotkania”. byłam sceptyczna, ale z czasem uwierzyłam w to, że portal gwarantuje dyskrecje, więc w sumie czemu nie spróbować? skupiłam się więc wyłącznie na rozmowie z innymi męzczyznami… no i co mam powiedzieć więcej? jedno przeszło w drugie i teraz z jednym z nich od jakiegoś czasu spotykam się już dość regularnie 😉

no avatar Iwona K. 37 lat no avatar Warszawa

OK Przydatna opinia (20 głosów)

15 sierpnia 2021

Temat Erodate w moim towarszystwie rozpoczął się dość niestandardowo, gdyż wspomniał o nim mój przyjaciel Paweł który swego czasu był jego użytkownikiem. Ja już od dobrych kilku lat jestem rozwodnikiem, no i jak każdy facet, ja również mam swoje potrzeby. Erodate to portal, który pomógł mi zrozumieć, że to nic złego spotykać się wyłącznie na seks. W końcu to jedna z podstawowych potrzeb człowieka, prawda?

no avatar Marek Ś. 46 lat no avatar Poznań

OK Przydatna opinia (13 głosów)

2 października 2021

Nie jestem nowicjuszem gdyz po portalach randkowych podróżuję już od dobrych kilku lat. Próbowałem wielu, byłem w wielu związkach, jednak moim problemem zawsze była wierność i długodystansowe angażowanie się. Jeden związek nie wypalił, drugi również się nie udał, a potem kilka kolejny i ostatecznie doszedłem do wnioku, że to nie dla mnie. Wtedy natknałem się na Erodate, gdzie również zacząłem zabiega o znalezienie partnera, tym razem jednak wyłącznie do łózka. I to mi pasuje!

no avatar Karol K. 34 lata no avatar Gliwice

OK Przydatna opinia (9 głosów)

28 września 2021

Serwis jak serwis, nie oferuje nic nowego, powtarza stare schematy i jeszcze naciska na wykupienie konta premium. Na erodate logowanie to kompletna strata czasu i pieniędzy. Strońcie wszyscy od tej strony!

no avatar Mateusz A. 37 lat no avatar Koszalin

OK Przydatna opinia (8 głosów)

3 października 2021

Choc rozumiem założenie serwisu DateZone, opinie które mam na jego temat są bardzo różne. Z jednej strony użytkownicy datezone faktycznie dostają to co im obiecano ale jednak za wszystko trzeba płacić. Polecam każdemu kto potrzebuje odkryć swoją sferę skesualności, jednak dla mnie jest to nieco zbyt brutalne i zbyt dużo pornografi”

no avatar Mariusz S. 35 lat no avatar Tarnów

OK Przydatna opinia (6 głosów)

17 września 2021

niektórzy mają tutaj chyba po sto kont! przewijam liczbę użytkowników, ktorzy polubili mój profil, a tam trzy z identycznym zdjeciem profilowym. Od razu je zgłosiłam ale jak moderatorzy mogą pozwolić na tak wielkie oszustwo?!

no avatar Alicja Z. 42 lata no avatar Konin

OK Przydatna opinia (4 głosy)

Konto bezpłatne vs Konto premium

Zaskoczeniem dla mnie z pewnością nie było to, jak różny jest zbiór oferowanych funkcji dla konta podstawowego (darmowego) w porównaniu z tymi, które twórcy oferują posiadaczom konta premium. Zebrałem je wszystkie w zgrabną listę, by skutecznie zarysować wam podstawową różnicę pomiędzy obiema wersjami.

Konto darmowe – podstawowe funkcje

Oczywiste jest to, że konto podstawowe znacząco różni się od konta premium głównie pod względem stopnia ograniczenia użytkownika oraz dostępu do wszystkich możliwości, które portal oferuje.

 • dostęp do rozmów wideo oraz czatu
 • możliwość przeglądania profili innych użytkowników portalu
 • darmowe konto – rejestracja oraz uzupełnienie profilu w zdjęcia i krótki opis
 • nieograniczony dostęp do aplikacji mobilnej
 • poznawanie fajnych ludzi z Twojego otoczenia
 • możliwość pisania kolejnych komentarzy pod postami użytkowników (zostanie opublikowany wyłącznie jeśli nie narusza zasad panujących w serwisie)

Konto VIP – funkcje konta premium

Po rozpoznaniu się w temacie, mogę śmiało powiedzieć, że wedle opinii, użytkownicy serwisu Erodate wydają się naprawdę zadowoleni dodatkami, które oferuje im konto płatne. Pakiet VIP wymaga jednak użycia karty kredytowej i spokojnie, mogę was zapewnić, że w tym przypadku nie jest to tylko bezprawne wyciaganie kasy od użytkownika.

Konto premium za drobną opłatą oferuje funkcje podstawowe, jak również wachlarz dużo ciekawszych możliwości:

 • dostęp do bloga Erolizak – zawierającego wiele artykułów i rad na temat życia erotycznego, budowania poczucia własnej wartości oraz budowania relacji z ludźmi
 • dostęp do forum, na którym wielu innych użytkowników wymienia się doświadczeniami z portalem oraz osobistymi poradami
 • możliwość podejrzenia, którzy użytkownicy odwiedzili nasz profil
 • większa promocja profilu pośród pozostałych użytkowników

Erodate – koszt konta premium

Płatności za konto premium możemy dokonać przy pomocy kilku różnych systemów płatności – karta płatnicza, Blik, DotPay, Web SMS, jak również Cash Bill. Trudno jednak podać jednoznaczną cenę za daną usługę, gdyż kwoty te ulegają częstym zmianom, głównie przez fakt promocji okolicznościowych.

Wady i Zalety Erodate

Zalety

plusTy dozujesz liczbę informacji, które udostępniasz na swoim profilu- możesz ustalić, czy są widoczne dla wszystkich, czy też chcesz przekazać je wybranym osobom.
plusPrzeznaczenie portalu jest jasne od samego porządku.
plusDobór partnerów na postawie kompatybilności ich odpowiedzi w teście preferencji seksualnych.
plusDostępna dla wszystkich aplikacja mobilna.
plusDarmowa rejestracja oraz personalizacja profilu.
plusKontrola użytkowników oraz dodawanych treści przez moderatorów.
plusNieograniczony dostęp do pomocy technicznej.
plusDuży nacisk twórców na bezpieczeństwo. Ochrona danych użytkownika jednym z kluczowych priorytetów.

Wady

plusJedynie konto premium umożliwia dostęp do wszystkich funkcji portalu.
plusMożliwość zetknięcia się z oszustwami na tle seksualnym, bądź finansowym.
plusDłuższy okres oczekiwania na weryfikację konta, z powodu konieczności zatwierdzenia go przez moderatora.
plusWyłącznie posiadacze konta VIP mają możliwość zapoznać się z listą osób, które polubiły ich profil.
plusStosunkowo wysoki koszt konta premium.

Podsumowanie – kilka słów z mojej strony

Na Erodate jak na każdym innym portalu randkowym panują różne zasady, różni ludzie zakładają na nim konta i mają o nim kompletnie różne opinie. Nie można mu jednak zarzucić, że nie spełnia swojej roli, bo byłoby to złudnym kłamstwem.

Już od momentu założenia profilu bez przeszkód można cieszyć się przeglądaniem innych profili, wymienianiem z nimi wiadomości, jak również nakreślenia czego szczególnie oczekujemy od tego portalu. Pewnie nikogo nie zdziwi to, że nie znajdziesz tutaj ludzi, którzy chcą skupić się na samej rozmowie. Wręcz przeciwnie – wszyscy chcą przejść do rzeczy.

Osobiście jednak mam dość pozytywny obraz tego miejsca, głównie za sprawą tego, że nie lubię ślepych obietnic, które poza słowem zazwyczaj nie wnoszą nic więcej. Erodate jednak wyróżnia się na tle innych portali tym, że pozostaje autentyczny, a twórcy świadomi tego, że platforma wciąż wymaga wielu udoskonaleń.

Dobrze jest widzieć, że zdanie użytkownika jest naprawdę szanowane zarówno przez moderatorów, twórców, jak i pracowników Obsługi Klienta. Wszystkie pytania dość szybko uzyskują swoją odpowiedź, a funkcje, które były przez nich pożądane, ostatecznie zostały również wprowadzone – o czym świadczy, chociażby wprowadzenie opcji rozmów Wideo.

Portale randkowe często mają to do siebie to, że dość powszechnie przedstawiają podkoloryzowane informacja na swój temat – na tym portalu randkowym z pewnością się z tym nie spotkasz. Tu wszyscy są transparenti – i to podoba mi się w nim najbardziej.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *