Be2 – Opinie, Zalety i Wady – Moje Prześwietlenie Portalu

Autor:
av mini

Marcin Traszczyński

Ostatnia aktualizacja: 17 lip 2024

Be2 to luksemburski wytwór, którego celem było stworzenie społeczności singli, których łączyłby jeden wspólny czynnik – poszukiwanie trwałego związku. Czy ten cel został zrealizowany? Jakie są opinie i czemu ten portal randkowy jest najbardziej zaufanym wśród ludzi? To i znacznie więcej znajdziecie w poniższej recenzji. 

Be2 Logo
Moja ocena:
4.9/5 

Rodzaj portalu: Poważne Związki

Zalecany wiek: 25+ (przewaga użytkowników 30+)

Współczynnik płci: 57% kobiety : 43% mężczyźni

Liczba użytkowników (2021): ponad 16 mln

Serwis Be2 zawsze był dla mnie nie lada zagwozdką. Zapoznałem się z tym portalem dogłębnie, poprzez wykupienie każdego z dostępnych pakietów oraz przejrzałem wszystkie dostępne w internecie opinie na jego temat, a jednak nie znalazłem nic, co mogłoby spowodować, że odradziłbym używania go.

Chcę jednak zaznaczyć, że jest to wyłącznie moja subiektywna opinia, którą oparłem na podstawie porównania innych portali randkowych o podobnym charakterze. Wśród nich Be2 bezsprzecznie wysuwa się na prowadzenie. A o to dlaczego…

Rejestracja na portalu Be2

Tak jak obiecuje każdy serwis randkowy, tak też Be2 dołożyło wszelkich starań, by proces rejestracji był czynnością łatwą i przyjemną do wykonania. Co więcej, twórcy portalu pokusili się o stwierdzenie, że nie powinno nam to zająć dłużej niż 5 minut, co według mnie jest czasem dość imponującym, jak na ilość danych koniecznych do wypełnienia.

Czego w zasadzie wymaga od nas portal? Przede wszystkim podstaw koniecznych do utworzenia profilu, a jest to – imię, wiek, płeć i adres e-mail, przy pomocy którego będziemy mogli zweryfikować nasze konto. Kluczowym elementem było również utworzenie nazwy użytkownika, przy pomocy której będziemy mogli dokonać kolejnych zalogowań.

To jednak nie tak dużo informacji, by udzielać ich przez całe 5 minut, prawda? A i owszem, po podstawowym procesie rejestracji otrzymałem również zestaw pytań, na które koniecznie musiałem udzielić odpowiedzi, by przejść do dalszej części personalizacji profilu. Wspomniany test osobowości krążył głównie wokół moich zainteresowań, aparycji, oczekiwań względem potencjalnego partnera, jak również cech mojej osobowości.

Na sam koniec otrzymałem informację dotyczącą tego, że po wypełnieniu testu otrzymam spersonalizowaną rekomendację osób, które według algorytmu powinny wpisywać się w oczekiwany przeze mnie typ. I powiem wam w tajemnicy, że zrobił to całkiem trafnie!

Be2-czy warto?

Korzystanie z serwisu

Do testowania tego serwisu podszedłem z otwartą głową. Chciałem wejść w buty zwykłego internauty, który za cel obrał sobie próbę znalezienia internetowej sympatii. Zwróciłem więc uwagę na rzeczy dość podstawowe – łatwość i intuicyjność interfejsu, aplikację mobilną, opinię innych użytkowników, skuteczność serwisu Be2 oraz dodatkowe funkcje, które oferuje.

Intuicyjny interfejs

Poziom sprawności działania strony jest prawdopodobnie jednym z najistotniejszych aspektów w oczach konsumenta. By to ocenić, skupiłem się zarówno na aplikacji, jak i stronie internetowej i powiem szczerze, że obie te wersje portalu trzymają naprawdę wysoki poziom.

Moje ogólne spostrzeżenia

Niezależnie od wykonywanych czynności nie miałem problemu z długo ładującymi się stronami czy też z niewyświetlającymi się zdjęciami w galeriach innych użytkowników. Proces wymiany wiadomości również przebiegał zaskakująco sprawnie, niezależnie od liczby rozmówców i zawartości naszej konwersacji.

Aplikacja mobilna

Jest to z pewnością atut, na który nie każdy serwis randkowy może sobie pozwolić. Z ciekawych informacji, które warto podkreślić, jest to, że dostęp do aplikacji nie jest jedną z płatnych usług serwisu. Więc niezależnie od tego czy w moim posiadaniu było bezpłatne konto, czy też członkostwo premium – miałem ciągły dostęp do aplikacji.

Dodatkowe funkcje

Gdybym miał wskazać dwie atrakcje, które przykuły moje zainteresowanie, byłoby to forum, którego założeniem jest możliwość kontaktu z profesjonalistami, którzy doradzą nam w życiu związkowym i w rozwoju personalnym oraz odpowiedzą na wszystkie ciążące nam pytania.

Kolejnym był blog, do którego mają dostęp użytkownicy premium, gdzie wiele artykułów jest odpowiedzią na problemy, z którym zmaga się wielu ludzi – m.in. jak pokonać nieśmiałość, jak podtrzymać zainteresowanie drugiej osoby oraz jak język ciała wpływa na sposób postrzegania nas przez innych ludzi.

Poważne Związki - na Be2?

Jak działa aplikacja Be2?

Otóż dość prosto, na początku zostałem poproszony o wskazanie kraju pochodzenia, swojej płci i płci poszukiwanego partnera, a następnie zostałem przekierowany do dalszej rejestracji – wiek, miasto, numer telefonu oraz nazwę użytkownika. Istnieje jednak – dla posiadaczy konta na stronie internetowej Be2 – możliwość zalogowania się do istniejącego już profilu.

Atuty aplikacji mobilnej

Pewnie nikogo nie zaskoczę, wskazując tutaj mobilność, jednak to nie wszystko. Aplikacja prosi nas również o dostęp do naszej lokalizacji, która zgodnie z wyświetlającym się komunikatem, ma na celu namierzyć okolicę oraz odnaleźć osoby mieszkające nieopodal, które wpisują się w nasze wymagania. Oraz coś, co jest nowością na portalu – funkcja rozmów wideo.

Kolejnym plusem są powiadomienia push, które na bieżąco informują nas o nowych parach, wiadomościach zaczepkach innych użytkowników. Jednak to, co uważam za najbardziej praktyczne, jest przypominanie użytkownikowi przy ich pomocy o kończącym się pakiecie premium, dzięki czemu możemy zrezygnować zawczasu z subskrypcji, bez konieczności ponoszenia nieproszonych opłat.

Jak usunąć konto na portalu Be2?

Jest to zaskakująco proste, a potrzebna do tego jest jedynie kombinacja działań – Mój profil, następnie zakładka Ustawienia, kolejno naciskamy Status Profilu, gdzie znajdziemy opcję Edytuj/Zmień, a to ostatecznie doprowadzi do przycisku Usuń Profil.

Czy mogę przywrócić moje konto na Be2?

Nie jest to niestety możliwe. Dlaczego? Otóż dokładna informacja na ten temat znajduje się w regulaminie zamieszczonym na stronie. Jest tam powiedziane, że wraz z potwierdzeniem usunięcia, serwis bezpowrotnie pozbywa się wszystkich naszych danych. Jednak w każdej chwili możemy założyć konto na nowo!

Portal randkowy Be2 – opinie i ocena użytkowników:

21 lipca 2021

nie sądziłem, że jakiś test osobowościoparty o algorytm może być aż tak skuteczny, niby zwykła witryna internetowa, a obudziła we mnie sentyment większy niż sądziłem. POLECAM cool

no avatar Mirek K. 41 lat no avatar Koszalin

OK Przydatna opinia (17 głosów)

1 września 2021

Choc początkowo nie byłam zbytnio przekonana do tego czy be2 to portal dla mnie, tak jego wersja premium skradła moje serce. W zasadzie wykupilam ją tylko po to, by rozmawiać z innymi użytkownikami w tym serwisie randkowym, a teraz jestem stałą klientką. Przyjemny portal, przyjemni ludzie z całego świata i miło spędzone godziny.

no avatar Agnieszka O. 33 lata no avatar Rybnik

OK Przydatna opinia (10 głosów)

26 czerwca 2021

Według mnie wszystko działa po prostu doskonale! No jasne, można wskazywać jakieś plusy i minusy, no ale co ich nie ma? Serwis Be2 był pierwszą alternatywą po którą sięgnęłam po mediach społecznościowych. 2020 rok był dla mnie bardzo ciężkim, mozolnym procesem poszukiwania bratniej duszy i gdyby ktoś jeszcze rok temu powiedziałby mi, że znajdę ją właśnie na portal randkowym to bym go wyśmiała. Zaczeło się od pierwszych wiadomości, a teraz jestem tu i śmiejemy się już we dwoje z moim narzeczonym, z którym spędzaliśmy wspólnie czas naszych początków właśnie tutaj.

no avatar Karolina R. 30 latno avatar Grudziądz

OK Przydatna opinia (7 głosów)

1 października 2021

wstrzymajcie się od pisania kolejnych komentarzy, które wychwalają ten portal. zanim możesz uzyskać dostęp do jakichkolwiek funkcji, musisz wymyślić jakąś nazwę użytkownika, a później pół godzin głowić się by wypełnienić test osobowości. wypełniłem, sądziłem że wszystko co najgorsze za mną, a tutaj okazuje się by mieć dostęp do czegokolwiek, muszę wprowadzić w ruch swoją kartę kredytową. po co hasło bezpłatny, gdy na każdym kroku okazuje się, że musimy wykupić premium? wszędzie sprzeczne informacje, jak normalny człowiek ma być w stanie odnaleźć się tu?!

no avatar Jan C. 49 latno avatar Świnoujście

OK Przydatna opinia (5 głosów)

Konto podstawowe vs Konto premium – porównanie usług

Portal randkowy Be2 idąc na rękę użytkownikowi, daje możliwość wyboru rozszerzenia konta, z którego chcemy korzystać. Do wyboru mamy przede wszystkim darmowe konto, które jest podstawową wersją oraz konto premium, które jest jego nieco ulepszoną alternatywą. Które warto wybrać i dlaczego?

Konto bezpłatne

Niezaprzeczalnym plusem pakietu podstawowego jest z pewnością jego nieodpłatność. Jednak jak wszystko musi to wiązać się z ograniczeniami oraz mniejszą liczbą funkcji. Co uzyskujemy w ramach darmowego konta? Prawda jest taka, że zaledwie podstawy:

 • darmową rejestrację
 • możliwość, by utworzyć swój profil
 • opcję dodania zdjęcia profilowego
 • szansę na zobaczenie dziennej dawki par

Niestety jeśli zapatrujemy się na długoterminową przygodę z platformą Be2 konto podstawowe nie będzie dla nas atrakcyjne, głównie przez jeden mankament, którym jest brak możliwości wymieniania się wiadomościami z innymi użytkownikami.

Wady konta darmowego

Po pierwsze – brak możliwości wysyłania wiadomości do innych użytkowników. W odróżnieniu od innych serwisów matrymonialnych Be2 nie oferuje nawet ograniczonej liczby dziennych wysłanych wiadomości.

Po drugie – reklamy, które wyświetlają się niemal wszędzie. Co prawda łatwo to naprawić, wystarczy wykupienie członkostwa premium, by raz na zawsze pożegnać się z tym problemem. Jest to jednak dość uporczywa rzecz dla osób, cieszących się bezpłatnym kontem, gdyż wspomnienie reklamy często wyświetlają się na środku ekranu, często zasłaniając bardzo istotne treści.

Konto premium

Wchodząc na stronę internetową Be2.pl dotarłem do akapitu w regulaminie serwisu, który jasno i przejrzyści nakreślił mi szczegóły i funkcje konta premium. Czy warto? To już powinniście zostawić swojej subiektywnej ocenie. Jeśli jednak jesteście ciekawi mojego zdania – zdecydowanie warto. Jednak dlaczego?

Wpływ na to ma kilka podstawach spraw – koszt premium, łatwość wypowiedzenia członkostwa, szeroki wybór form płatności i co najważniejsze – duży wachlarz dostępnych funkcji. Jednak bez obaw, nakreślę wam, czego możecie się spodziewać, zakupując płatną wersję konta. Dzięki temu wasza decyzja będzie bardziej przemyślana, a wy nie stracicie pieniędzy.

Zobacz inne bezpłatne portale randkowe – kliknij tutaj by przejść do nich przejść.

Koszt konta premium

Trudno jest wskazać jednolitą cenę subskrypcji, gdyż często ulegają one zmianie, a sam ogólny koszt często zależy od okresu, na który planujemy wykupić członkostwo i pakietu, który wybierzemy dla siebie.

 • 1 miesiąc – kwota 39,90 zł
 • 3 miesiące – koszt 79,90 miesięcznie, co daje łącznie 239,70 zł
 • 6 miesięcy – koszt 59,90 zł miesięcznie, czyli łącznie 359,40 zł

Jak widać, może nie są to kwoty niskie, jednak jak ocenić czy adekwatne do oferowanych funkcji? Poprzez uwzględnienie reakcji twórców na oczekiwania użytkowników strony internetowej. I muszę przyznać szczerze, że przeglądając komentarze o portalu – mnóstwo osób chwali sobie pracę Centrum Obsługi Klienta, które w przeciągu kilku godzin reaguje na pojawiające się problemy.

Plusem jest również możliwość wyboru opcji płatności – kartą kredytową, PayPal lub BLIK. Wybór karty kredytowej może być nieco ryzykowny, gdyż tak jak większość stron, spóźnione anulowanie członkostwa premium zmusi serwis, by pobrać pieniądze z naszego konta.

Dodatkowe funkcje

 • Wysyłanie wiadomości oraz odbieranie ich nieograniczonej liczby
 • Osoby, które wzbudzą nasze zainteresowanie, można dodać do listy profili ulubionych
 • Przeglądanie zdjęć profilowych innych członków społeczności
 • Opcja wyświetlania profil członków, którzy obejrzeli nasz profil
 • Możliwość głosowania i oceniania zdjęć innych użytkowników

Warto dodać jeszcze, że portal oferuje samodzielne, bezpłatne wydłużenie konta premium w przypadku, gdy przez okres trwania subskrypcji nie uda Ci się zapoznać z co najmniej 10 osobami. Zdarza się to jednak stosunkowo rzadko, gdyż jak wskazują statystyki – aż 41% osób, które wykupiły 3-miesięczny okres premium, przyznają się, że w tym okresie znalazły swoją partnerkę.

Wady konta premium

Bądźmy ze sobą szczerzy to, że coś jest płatne, nie zawsze oznacza, że jest to bezbłędne. Członkostwo premium również nie gwarantuje idealnego spełnienia naszych oczekiwań, gdyż ma kilka kruczków, które udało mi się skompletować.

Wchodząc na stronę zakupu pakietu premium, na samym dole możemy dostrzec krótki zapis, o tym, że decydując się na transakcje, jednocześnie udzielamy serwisowi przyzwolenia na automatyczne przedłużenie subskrypcji. Właśnie w związku z tym aplikacja Be2 zyskała w moich oczach, gdyż tak jak wspominałem, przypomina o upłynięciu terminu Twojego premium.

Jak usunąć konto premium?

Wypowiedzenie członkostwa to równie prosty zabieg, jak i usunięcie konta, jednak z tą różnicą, że jest to decyzja, którą w każdej chwili możemy zmienić. Wystarczy wejść w opcję płatności i nacisnąć Anuluj Moje Członkostwo bez podania przyczyny swojej decyzji lub wyślij e-mail z prośbą o to.

Wady i Zalety Serwisu Be2

Zalety

plusduża baza użytkowników zwiększa szansę na powodzenie w serwisie
plusinteligentny, intuicyjny system dopasowań, cieszący się uznaniem wśród użytkowników
plusaplikacja umożliwia dostęp w dowolnym miejscu i czasie
plusserwis nie ma prawa pobrać pieniędzy z karty bez naszej zgody
pluswygasłe konta są na bieżąco usuwane
plusotwarty dostęp do bloga i forów
pluswybierając dalszy zasięg poszukiwań partnera, możemy jednocześnie szkolić swoją znajomość porozumiewania się w języku angielskim lub innych językach obcych
plusprzy opcji premium masz szansę na pełną personalizację Twojego konta
plussekcja Po Prostu Zapytaj jest dostępna do waszej pomocy niezależnie od rodzaju profilu

Wady

plus automatyczne przedłużanie subskrypcji
plus reklamy dla kont darmowych
plusdość wysokie koszta za usługi premium
pluswysyłanie wiadomości jest możliwe wyłącznie dla kont z rozszerzonym członkostwem

Moja opinia o Be2 oraz krótkie podsumowanie

Serwis Be2 na pierwszy rzut oka wydawał mi się miejscem, gdzie chodzi głównie o wymienianie wiadomości i szukanie relacji z drugim człowiekiem. Jednak należy pamiętać, że by dobrze poznać dany produkt, należy zagłębić się w każdy jego szczegół i uwzględnić w tym opinię ludzi.

W tym przypadku to właśnie społeczność zagrała największą rolę, na co wskazuje tytuł nadany Be2 – najbardziej zaufany portal wśród ludzi. Be2 stawia na piedestale jak największą dbałość o bezpieczeństwo użytkownika, ciągły rozwój i dbałość o spełnianie oczekiwań społecznośći portalu.

Warto w takiej sytuacji zwrócić na to uwagę, gdyż wiele portali randkowcyh wbrew temu, że na ich stronie głównej wybrzmiewa hasło bezpieczeństwo, nie dba o to, by zapewnić podstawy, które faktycznie je uwarunkują. Tutaj dba o to protokół SSL oraz podwójna weryfikacja, by zapobiegać fałszywym profilom i podszywaniu się.

Jeśli Ty miałeś już styczność z portalem Be2 i chętnie dodałbyś jakiś szczegół do mojego artykułu? Możesz zrobić to tutaj. Prześlij swoją recenzję – ocena każdego z was może być dla kogoś pomocna!

Najnowsze wpisy na stronie

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mój Ranking Najlepszych Portali 2024