Academic Singles – Opinie Użytkowników, Recenzja i Przegląd Portalu

Autor:
av mini

Marcin Traszczyński

Ostatnia aktualizacja: 26 maj 2024

Portal randkowy Academic Singles to miejsce, które poprzez wypełnienie testu osobowości może nas zbliżyć do grona wykształconych singli. Sama nazwa wskazuje na to, że jest to strona, która zrzesza osoby z wyższym wykształceniem.

Dlaczego akurat taka grupa docelowa? Jak zakwalifikować się do społeczności portalu Academic Singles i na jakiej zasadzie działa wspomniany test osobowości? Wszystko to i zapewne wiele innych ciekawych szczegółów znajdziesz w poniższym artykule.

Academic Singles - co oferuje portal?
Moja ocena:
4.82/5 

Rodzaj portalu: Poważne Związki

Zalecany wiek: 20+ (przewaga użytkowników 35+)

Współczynnik płci: 51% kobiety : 49% mężczyźni

Liczba użytkowników (2021): ponad 1,2 mln

Strona Academic Singles została skomponowana w taki sposób, by przemieszczenia się po portalu było nie tylko łatwe, ale również przyjemne. Sam portal nie wymaga od nas podawania dużej ilości informacji, a cały algorytm opracowany jest wokół testu osobowości, na podstawie którego będziemy łączeni w pary z innymi użytkownikami.

Rejestracja na portalu

Już na pierwszej stronie serwisu Academic Singles spotykamy się z informacją o tym, że rejestracja jest tutaj kompletnie darmowym zabiegiem. By tego dokonać, musimy wypełnić krótki formularz, w którym określimy swoją płeć, jak i płeć, która nas interesuje w partnerze.

Kolejno zostaniemy poproszeni o nas wiek, miejsce zamieszkania, adres e-mail oraz by określić dostatecznie silne osobiste hasło, przy pomocy którego będziemy się później logować do serwisu. Po wszystkim wystarczy aktywować konto przy pomocy linka, który przyjdzie na naszą skrzynkę mailową, a nasze konto będzie gotowe do personalizacji.

Później tylko test osobowości, podczas którego portal Academic prosi o udzielenie odpowiedzi na kilka pytań o sobie, o swoich preferencjach i wymaganiach, które mamy wobec swojego potencjalnego, nowego partnera. I wyłącznie tylko tyle potrzeba, by znaleźć swoją drugą połówkę na Academic Singles!

Jak spersonalizować profil na portalu Academic Singles?

Gdy już podejmiemy się wypełnienia testu osobowości, kolejno warto skupić się na tym jak naszym profilem zachęcić innych użytkowników do wejścia w interakcję z nami. Warto wspomnieć, że samo imię i krótki opis nie wpłyną na wzrost zainteresowań wśród ludzi.

Do pełnej personalizacji profilu potrzebne będzie również zdjęcie profilowe. Takie zdjęcie powinno pokazywać naszą całą twarz. Koniecznie więc należy zadbać o dobre oświetlenie, uśmiech i otwartą postawę, która zachęci kobiety i mężczyzn do wysłania wiadomosci.

Pamiętajmy, że nasz własny profil na portalu Academic Singles jest swego rodzaju wizytówką, która zdradza o nas znacznie więcej, niż wydaje nam się na pierwszy rzut oka. W internecie mamy tylko kilka sekund, by zdobyć uwagę drugiej osoby, trzeba więc jak najlepiej wykorzystać ten czas.

Randki na Academic Singles?

Portal randkowy Academic Singles – cechy charakterystyczne:

By zwiększyć swoje szanse i poznać prawdziwą miłość właśnie przy pomocy serwisu Academic Singles, warto zapoznać się z całym wachlarzem oferowanych funkcji i wykorzystać jego pełen potencjał dla własnych korzyści.

Jak już wspomniałem wcześniej, test osobowości jest główną podstawą, na której operuje logarytm Academic Singles, by więc zwiększyć jego skuteczność, warto odpowiadać zgodnie ze swoim sumieniem. Zero naciągania, zatajania prawdy czy też próby wybielenia siebie – to i tak ostatecznie ujrzy światło dzienne, a my stracimy nasz cenny czas na nietrafne dopasowywania.

Usunięcie konta na portalu Academic Singles

By trwale usunąć konto w serwisie, wystarczy wejść w zakładkę Ustawienia, gdzie bez trudu powinniśmy odnaleźć opcję Usuń Mój Profil lub Dezaktywuj Profil. Pierwszy wybór poskutkuje stałym usunięciem konta, zaś drugi tymczasowym.

Należy jednak pamiętać, że portal Academic Singles przed usunięciem konta wymaga od nas, by anulować subskrypcję premium w pierwszej kolejności. Wszystko to jest konieczne, by zapobiegać pobieraniu niechcianych opłat z konta.

Bezpieczeństwo korzystania z portalu

Twórcy Academic Singles za jeden z podstawowych filarów obrali sobie dbałość o zapewnienie nie tylko najwyższego komfortu użytkowania, ale również troskę o bezpieczeństwo użytkownika. Zdecydowali się przy tym na dość odważny ruch, jasno komunikując, że portal zapewnia 100% bezpieczeństwo danych oraz stałą pracę nad doskonaleniem każdej z wykorzystywanych form zabezpieczenia.

Każdy profil użytkownika zarejestrowanego w serwisie został skontrolowany już na wstępie przez odpowiedzialnych za to moderatorów. Wszystkie udostępniane wpisy stale kontrolowane są pod kątem mowy nienawiści oraz oszustw. A nad szyfrowaniem danych wrażliwych trzyma pieczę popularny protokół SSL.

Academic Singles – opinie użytkowników portalu:

Używałeś Academic Singles? Kliknij tutaj, by dodać swoją opinię

2 sierpnia 2021

„Tak jak nazwa Academic Singles mówi, są tutaj i single, i osoby wykształcone. Już po wymianie pierwszych wiadomości, użytkownicy portalu zyskali moją sympatię. Jak wszędzie, tak i tutaj znajdą się osoby, które pierwszą randkę widzą wyłącznie w łóżku, jednak ku zaskoczeniu – nawet w internecie można spotkać ciekawych, wartych uwagi użytkowników. Jednym z nich był właśnie Mariusz, z którym za tydzień świętuję 3 rocznicę związku <3

no avatar Katarzyna H. 34 lata no avatar Wałbrzych

OK Przydatna opinia (31 głosów)

8 września 2021

Przed rozpoczęciem korzystania z portalu Academic Singles miałem pewne obiekcje, gdyż użytkownicy tworzący grupę docelowa serwisu wydają się być dość jasno określeni. Problem w tym, że serwis w żaden sposób nie potwierdza tego, że są to właśnie użytkownicy wykształceni. I głównie pytania dotyczące tego tematu nieco mnie od niego zniechęcały, gdyż chciałam znaleźć partnera, który podzielałby moje ambicje. Jednak zaryzykowałam i wśród kilkunastu singli, których poznałam w pierwszych tygodni, zainteresowałam się jednym. Randki z nim były cudowne, a rozmowy głębokie i wciągające. Portal spełnił swój cel w 110%. Jestem zachwycona!  ?

no avatar Urszula I. 37 lat no avatar Bydgoszcz

OK Przydatna opinia (10 głosów)

29 sierpnia 2021

Zawsze w randkach online widziałem coś ekscytującego. W Academic Singles zraziło mnie jednak to, że prywatne wiadomości możemy wysyłać wyłąćznie po zakupieniu wersji płatnej. Nie chciałem jednak być tym człowiekiem, który skreśla coś przed spróbowaniem. Wykupiłem subskrypcję i powiem jedno – strzał w 10. Moje oko już pierwszego dnia ucieszył widok kilku nowych profili w mojej skrzynce. Nie chciałem zobowiązań i znalazłem kilka kobiet, które podzielają moje zdanie. Jest super!

no avatar Krystian W. 32 latano avatar Zamość

OK Przydatna opinia (9 głosów)

7 sierpnia 2021

Dużo ciekawych profili, a koszty adekwatne do jakości. Tak jak widzę głowny temat sporu to to, że ludzie tutaj oceniani są głównie pod względem swojej atrakcyjności fizycznej. Sam jednak uważam, że to czy ktoś wizualnie nam się podoba jest równie ważnym aspektem, jak i to czy czujemy do tej osoby pociąg psychiczny. Nie mam więc żadnych zastrzeżeń, a korzystanie z tego portalu dość skutecznie zadowala moje oczekiwania i jest dobrym sposobem na zabicie wolnego czasu i chwilowego poczucia samotności.

no avatar Mateusz C. 33 latano avatar Ruda Śląska

OK Przydatna opinia (7 głosów)

14 października 2021

Mimo że wszyscy wykształceni, niektórzy i tak oceniają nie po osobowości, a po tym jak ktoś wygląda. Trochę nie jest to coś, co lubię, ale czego wymagać od osób, które na profilu zamieszczają półnagie zdjęcia? Dobrze, może i dostęp od 18 roku życia, jednak nie każdy chciałby oglądać roznegliżowane ciało w aplikacji służącej głównie do POZNAWANIA nowych osób.

no avatar Jarek G. 38 latno avatar Sopot

OK Przydatna opinia (8 głosów)

4 czerwca 2021

Zdecydowałam się na skorzystanie ze strony Academic Singles głównie za sprawą tego, że sam serwis mnie zaintrygował tym, że jest to chyba jedyny dostępny w Polsce serwis, udostępniony właśnie wykształconym użytkownikom. Ciężko jednak doprowadzić do randki, a niektórzy panowie podający się za singli, okazują się być żonaci od kilku lat. Ale niestety taki jest internet – niby nic się tutaj nie ukryje, ale ludzie wciąż próbują zatuszować rzeczywistość.

no avatar Kamila J. 30 latno avatar Chorzów

OK Przydatna opinia (6 głosów)

Konto Podstawowe vs Konto Premium – które wybrać?

Academic Singles tak jak każdy inny portal randkowy za swoje źródło utrzymania określił opłaty wewnętrzne dokonywane przez użytkowników oraz reklamy występujące wśród osób korzystających z wersji darmowej.

Czymś, co bardzo chciałbym pochwalić, jest to, że użytkownik nie ma narzuconych odgórnie opłat za sam okres zapoznania się z serwisem. Pokazuje to przede wszystkich szacunek twórcy do klienta. Użytkownik zyskuje możliwość bezpłatnego ocenienia tego czy portal Academic Singles jest miejscem dla niego odpowiednim, a to czy podejmie się kolejnych płatnych kroków, jest wyłącznie jego decyzją.

Warto jednak przed jej podjęciem zapoznać się z tym jak konkretnie wygląda oferta płatna oraz bezpłatna, by skutecznie ocenić, czy chcemy zobowiązać się z portalem na dłużej, czy też czujemy się zadowoleni tym, co oferuje wersja nieodpłatna. A w tym, pomoże Ci poniższa lista cech charakterystycznych dla obu opcji.

Cechy darmowego konta:

 • Bezpłatny rejestracja
 • Test osobowości oraz jego podstawowa interpretacja
 • Dowolna personalizacja profilu
 • Możliwość kontaktu z Biurem Obsługi Klienta
 • Dostęp do grona wykształconych singli z Twojej okolicy
 • Obecność reklam na stronie głównej

Cechy konta premium:

 • Możliwość wysyłania nieograniczonej liczby wiadomości dziennie
 • Tylko po zakupie konta premium możemy wdać się w głębszą interakcję z innymi użytkownikami portalu
 • Większość użytkowników jest posiadaczami członkostwa premium
 • Wypowiedzenie umowy członkostwa premium może nastąpić w każdym miejscu i czasie
 • Umożliwiony kontakt 24/7 z Obsługą Klienta Portalu
 • W porównaniu z użytkownikami podstawowej wersji Academic Singles to użytkownicy konta premium częściej wchodzą w trwałe relacje na stronie
 • Brak reklam dla użytkowników premium

Konto Premium na Academic Singles – cennik:

 • miesięczny okres próbny (jednorazowa opcja z późniejszym, automatycznym przedłużeniem o okres 3 miesięcy) – 20,00 zł
 • 3 miesiące – 79,90 zł/mies. – łącznie 239,70 zł
 • 6 miesięcy – 59,90 zł/mies. – łącznie 359,40 zł
 • 12 miesięcy – 39,90 zł/mies. – łącznie 478,80 zł

Academic Singles - najlepszy portal randkowy?

Wady i Zalety Academic Singles:

Zalety

plusDarmowy proces rejestracji
plusMożliwość usunięcia konta bez podania przyczyny
plusDostęp do strony w przeglądarce oraz aplikacji dostępnej na Android i iOS
plusDuża społeczność serwisu
plusIntuicyjny interfejs
plusUżytkownicy mają dostęp do listy aktywnych użytkowników
plusZrównoważony współczynnik płci
plusTest osobowości dobiera najodpowiedniejszych sobie partnerów
plusProfile płatne mają dostęp do znacznie szerszej liczby funkcji
plusKlienci po wykupieniu subskrypcji mają możliwość utworzenia listy, zawierających ulubione profile

Wady

plusUżytkownicy bezpłatnej wersji nie mogą wysyłać wiadomości prywatnych
plusKoszt subskrypcji jest stosunkowo wysoki
plusCzłonkostwo premium jest odnawiane automatycznie bez wcześniejszego poinformowania użytkownika
plusKonto bezpłatne jest bardzo ograniczone

Podsumowanie

Tak jak już wspominał jeden z wcześniejszych komentarzy – jest to jedyny w Polsce serwis, który porusza temat dobierania singli o wyższym wykształceniu w pary. Każdy szczegół subskrypcji jest opisany w oddzielnej części umowy, dzięki czemu użytkownik ma poczucie tego, że po prostu wie, za co płaci oraz jakie są jego prawa i obowiązki.

Osobiście uważam, że Academic Singles jest dobrą alternatywą dla singli, którzy chcą odnaleźć w swoim przyszłym partnerze równie wysokie ambicje. Serwis spełnia każdą z obiecanych usług – oferuje bezpieczeństwo oraz łączy singli w pary.

Dużym plusem jest to, że wypełnienie ankiety randkowej jest obowiązkowe. A w każdy krok od początku do końca użytkownik jest wprowadzany przy pomocy samouczka. Dzięki temu nikt nie poczuje się zagubiony, a każdy z profili będzie równie wartościowy.

Kończące temat Academic Singles, powiem kilka słów podsumowania – jest to jedna ze sprawniej działających witryn randkowych w internecie, a wachlarz jej usług jest dostatecznie zadowalający w porównaniu do wymaganych cen.

Najnowsze wpisy na stronie

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mój Ranking Najlepszych Portali 2024