Jak Zacząć Rozmowę Na Tinderze? Skuteczne Sposoby

Autor:
av mini

Marcin Traszczyński

Ostatnia aktualizacja: 17 lip 2024

Randkowanie w aplikacjach randkowych może okazać się naprawdę trudne… Ale nikt nie mówił, że szukanie miłości to bułka z masłem. Najwięcej problemów może sprawiać rozmowa, a szczególnie jej rozpoczęcie.

Jak zacząć rozmowę na Tinderze?

Czy wiesz, jak zacząć rozmowę na Tinderze? Jeśli nie, to nic straconego! Przygotowałem dla Ciebie krótki poradnik, jak najlepiej zagadać do drugiej osoby na Tinderze. Przekonaj się, co zrobić, aby Twoja rozmowa była interesująca i zaczęła przebiegać płynnie.

Jak działa Tinder? Skąd jego popularność?

Tinder jest wykorzystywany przez miliony ludzi na całym świecie, a jego głównym celem jest poznanie nowych osób. Co sprawia, że jest on tak popularny?

Tinder działa bardzo prosto. Użytkownikom przedstawiane są profile innych użytkowników w ich okolicy. Można je oceniać, korzystając z opcji przesuwania w lewo i w prawo. Jeśli obydwoje się „polubią”, to następuje „połączenie” i wtedy mogą rozpocząć rozmowę.

Na Tinderze znajdziesz dużo filtrów, takich jak wiek, płeć, lokalizacja, itp. Dzięki temu wyświetlać będą Ci się tylko osoby zgodne z Twoimi preferencjami.

Tinder jest również popularny ze względu na jego prosty i przyjazny interfejs. Wyróżnia go intuicyjność i łatwość w obsłudze. Co więcej, nie musisz za niego płacić, bo pakiet darmowy całkowicie wystarcza. Oczywiście, jeśli chcesz, masz do wyboru kilka pakietów premium. Jednym z nich jest Tinder Gold, który możesz mieć nawet za darmo.

Według danych z 2020 roku, w USA z aplikacji aktywnie korzysta ponad 57 milionów użytkowników w każdym miesiącu. To pokazuje, na jaką skalę działa Tinder.

Myślę, że te informacje wystarczająco udowodniają popularność Tindera. Jest innowacyjnym wynalazkiem na rynku i posiada ciekawe funkcje. I co najważniejsze – jest skuteczny. Gdyby nie działał poprawnie i nie spełniał swojego zadania, na pewno nie zdobyłby takiego poklasku.

Pierwsza wiadomość na Tinderze – co należy wiedzieć zanim napiszesz?

Co powinieneś wiedzieć przed napisaniem pierwszej wiadomości?

Pisanie pierwszej wiadomości na Tinderze może być stresujące, ale pamiętaj, że nawet najbardziej oporni są w stanie to zrobić. Wystarczy, że weźmiesz pod uwagę kilka czynników zanim cokolwiek napiszesz. Upewnij się, że:

Masz coś ciekawego do przekazania

Twoja wiadomość powinna mieć jakikolwiek sens i w pełni oddawać to, kim jesteś. Jeśli chcesz napisać tylko „Hej”, to lepiej się powstrzymaj. Musisz się dokładnie zastanowić, co druga osoba chciałaby usłyszeć. Przecież zależy Ci na dobrym pierwszym wrażeniu.

Staraj się unikać tematów zbyt intymnych, bo to może wręcz odstraszyć innych. Jednocześnie temat, który podejmiesz powinien zainteresować drugą osobę. Aby zachęcić do odpowiedzi, zadaj swojemu „matchowi” ciekawe pytanie.

Pamiętaj, że poza dobrym tematem, ważne jest prawidłowe uzupełnienie profilu, czyli dobry opis (jeśli nie masz pomysłu, sprawdź moje pomysły na gotowe opisy siebie) i zdjęcie. To z pewnością zachęci innych do rozpoczęcia rozmowy. Udawanie kogoś innego to bardzo złe rozwiązanie, więc staraj się nie kłamać w opisie.

Twoja pierwsza wiadomość jest krótka i poprawna

Wiele badań i sondaży pokazuje, że użytkownicy Tindera odpowiadają na długie wiadomości w o wiele mniejszym stopniu. Im bardziej zwięzła wiadomość, tym większa szansa, że otrzymasz odpowiedź. Sam pewnie nie lubisz czytać długich elaboratów, więc nie zmuszaj do tego innych.

Dlatego też, postaraj się skupić na najważniejszych informacjach i pytaniach, aby Twoja wiadomość była zarówno interesująca, jak i jasna. Wystarczy się przywitać i rozpocząć rozmowę na jakiś temat. Nie musisz pisać całego swojego życiorysu lub powtarzać informacji z opisu.

Co ważne, Twoja wiadomość musi być poprawna językowo. Unikaj błędów ortograficznych i stylistycznych, bo to bardzo źle o Tobie świadczy. Poprawna wiadomość to podstawa!

Wybierz odpowiedni czas na wysłanie pierwszej wiadomości

Napisz wiadomość o odpowiednim czasie.

Kiedy wysłać wiadomość? Najlepiej zrobić to, gdy użytkownik jest aktywny. Poobserwuj trochę i sprawdź kiedy najczęściej używa Tindera. Jeśli jest to wieczór, wyślij wiadomość wieczorem. Proste? Proste. Dobrą porą jest też poranek, bo wtedy ludzie najczęściej korzystają z social mediów i jako jeszcze trochę zaspani będą bardziej skłonni odpisać.

Wysyłanie wiadomości w odpowiednim czasie może okazać się kluczem do sukcesu na Tinderze. Wybierając ten odpowiedni moment, możesz mieć pewność, że Twój match odpisze. Przeanalizuj daną osobę i napisz w idealnym momencie!

Jak zacząć rozmowę na Tinderze? Sposoby na pierwszą wiadomość

Rozmowy na Tinderze mogą być prostym sposobem na poznanie nowych ludzi. Najważniejsze jest, aby zacząć od czegoś interesującego i niebanalnego. Mam dla Ciebie kilka wskazówek, dzięki którym zasypią Cię tysiące wiadomości:

Zacznij od krótkiego powitania, które przyciągnie uwagę

Aby rozpocząć konwersację w sposób, który przyciągnie uwagę, musisz sobie poradzić z pierwszym krokiem – krótkim powitaniem. Jak powinieneś przywitać się na Tinderze?

Musisz najpierw zastanowić się nad tym, co najbardziej przyciąga uwagę ludzi. Dobrym pomysłem mogłoby być nawiązanie do profilu danej osoby. To pokaże, że liczysz się z tą osobą, a nie wysyłasz jednej wiadomości masowo do wszystkich. Warto też zacząć od żartu lub komplementu.

Kiedy już zdobędziesz czyjeś serce, przychodzi czas na pierwszą randkę, więc powinieneś wiedzieć, jak się wtedy przywitać. Przeczytaj mój artykuł na ten temat.

Zadawaj pytania, które wymagają dłuższych odpowiedzi

Zadaj pytania wymagające dłuższej odpowiedzi.

Pytania, które wymagają dłuższej refleksji pozwalają na lepsze poznanie drugiej osoby. Zadaj pytanie o jej zainteresowania, przyszłość czy opinię na temat znaczenia ropy naftowej w gospodarce Polski (żartuję, lepiej nie zadawaj takich pytań). Taka konwersacja jest zazwyczaj ciekawsza niż proste pytania o pogodę i może Was stanowczo zbliżyć do siebie.

Pytania wymagające dłuższej odpowiedzi pomogą Ci również zrozumieć, czy jesteście kompatybilni i czy jest między Wami chemia. Poza tym, możesz mieć większą pewność, że Twoja potencjalna partnerka odpowie szczerze. W ten sposób zabłyśniesz też swoją elokwencją i zrobisz dobre pierwsze wrażenie.

Wyślij memy i inne śmieszne obrazki

Wysyłanie memów i innych śmiesznych obrazków jest świetnym sposobem, aby zacząć rozmowę. Memy w dzisiejszych czasach wyrażają więcej niż tysiąc słów. Pokazują Twoje obycie w wirtualnym świecie i pozwalają na wykazanie się swoim poczuciem humoru.

Kolejną rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę przy wysyłaniu memów jest to, że musisz znać swojego rozmówcę. Wybierz memy, które rozśmieszą drugą osobę. Upewnij się, że nie wysyłasz memów, które mogą zostać odebrane jako obraźliwe lub niestosowne. Pamiętaj, że masz do czynienia z prawdziwymi ludźmi, więc upewnij się, że Twoje memy są odpowiednie.

Odpowiadaj szybko, ale unikaj spamowania

Kiedy rozpoczynasz rozmowę na Tinderze, pamiętaj, aby odpowiadać szybko. To pozwoli Ci zbudować zaufanie i zacieśnić więź z osobą, z którą rozmawiasz. Nie chcesz chyba, żeby rozmówca znudził się czekaniem na odpowiedź? Dlatego jak zaczynasz z kimś rozmowę bądź cały czas „pod telefonem”, aby móc jak najszybciej odpowiedzieć.

Odpisuj szybko, ale nie za szybko. Unikaj spamowania i zalewania skrzynki odbiorczej drugiej osoby milionem wiadomości. Znajdź w tym wszystkim balans. Odpowiadanie sekundę po otrzymaniu wiadomości może sprawić, że wyjdziesz na zdesperowanego. A tego unikaj jak ognia!

Wykorzystaj poczucie humoru

Wykorzystaj poczucie humoru w rozmowie na Tinderze

Warto iść przez życie z uśmiechem na twarzy i brać niektóre rzeczy pół żartem-pół serio. To samo tyczy się Tindera. Rzucenie jakimś żartem to najlepszy pomysł na pierwszą wiadomość, a potencjalny partner odbierze Cię przez to jako pozytywną osobę. Skutecznie rozluźnia to też atmosferę. Nie musisz być zawodowym standuperem, ale staraj się nie pisać żenujących „sucharów”, które nikogo nie rozśmieszą.

Kiedy atmosfera już całkowicie się rozluźni i dowiesz się, co śmieszy Twojego rozmówcę, możesz przejść do bardziej kontrowersyjnych żartów. Wykorzystaj poczucie humoru, ale nie rób tego w taki sposób, aby kogoś urazić lub zranić. Kawały, które sprawdzają się najlepiej to błyskotliwe komentarze do codziennego życia lub nawiązania do danej sytuacji.

Prowadząc rozmowę na Tinderze i wplatając w nią zabawne dygresje, możesz sprawić, że Twoja potencjalna partnerka, będzie czuła się swobodniej i może sama zacznie żartować. To już będzie ostateczny znak, że robisz to dobrze!

Jak nie pisać pierwszej wiadomości?

Wiesz już, jak powinno wyglądać rozpoczęcie rozmowy na Tinderze. Ale to nie wszystko! Są rzeczy i tematy, których powinieneś unikać w przypadku portali randkowych. Oto kilka z nich:

Unikaj tematów politycznych i religijnych

Jeśli chcesz rozmawiać z kimś, kogo poznałeś na tej aplikacji, koniecznie unikaj tematów politycznych i religijnych. Nie tylko możesz wywołać nieporozumienia, ale również zepsuć atmosferę. Zamiast tego, skoncentruj się na ciekawych i pozytywnych tematach. Wydaje mi się, że kłótnia o partię rządzącą na Tinderze to ostatnie, czego byś chciał.

Zacznij rozmowę od zadawania pytań dotyczących zainteresowań drugiej osoby. Staraj się być kreatywny i szukaj tematów, które pozwolą ci dowiedzieć się czegoś nowego. Postaraj się stworzyć temat, który pozwoli obu stronom na dłuższą dyskusję. Ale niech to nie będzie polityka! Istnieją o wiele ciekawsze tematy niż to…

Unikaj wulgaryzmów i słownictwa seksualnego

Unikaj wulgaryzmów i słownictwa seksualnego

Rozmawiając z kimś na Tinderze, powinieneś unikać wulgaryzmów i słownictwa seksualnego. Jest to pierwszy krok do udanej rozmowy. Każdemu należy się szacunek, nawet nowo poznanej osobie. Unikaj komentarzy osobistych i nieprzyjemnych tematów, ponieważ mogą one urazić drugą osobę i sprawić, że nie będzie chciała kontynuować rozmowy. Wyjdziesz po prostu na… prostaka.

Skup się na tym, by rozmowa była przyjemna, interesująca i stymulująca. Staraj się być naturalny i komunikuj się w sposób ukazujący Twoje zainteresowanie. Pamiętaj, że wulgaryzmy i niecenzuralne komentarze są całkowicie niedopuszczalne.

Nie zadawaj zbyt wielu pytań w pierwszej wiadomości

Zamiast zadawać same zawiłe pytania, wykorzystaj swoją inwencję twórczą i zaciekaw rozmówcę. Postaraj się, aby pierwsza wiadomość była prosta i pozytywna, a Twój potencjalny partner chciał z Tobą dalej rozmawiać.

Pytania mogą być użyteczne w pierwszych wiadomościach, ale zadając ich zbyt wiele możesz przerazić swojego rozmówcę i wydawać się ciekawskim. Zamiast tego postaraj się przykuć uwagę rozmówcy za pomocą śmiesznego komentarza lub ciekawego tematu. Nie zakazuje Ci używania pytań w ogóle, ale po prostu znaj umiar, żeby nie zrobiło się z tego przesłuchanie.

Unikaj rozmowy o twoich byłych partnerach

Byli partnerzy są chyba najgorszym pomysłem na pierwszą wiadomość. Jest to zbyt intymne i niekomfortowe jak na początek znajomości. Dlatego, aby uniknąć niezręcznej sytuacji, lepiej nie wspominać o swoich poprzednich związkach. Zamiast tego opisz siebie w teraźniejszości, jako singla. To zdecydowanie bardziej zainteresuje rozmówcę.

O byłych partnerów lepiej też nie pytać drugiej osoby. Nie jest to raczej ten etap znajomości, na którym powinieneś pytać o taki aspekt przeszłości. Gdy Wasza relacja się rozwinie, a może nawet wejdziecie w związek, pytaj śmiało. Ale nie atakuj tak niewygodnym pytaniem na samym początku.

Nie pisz wiadomości, które mogą być odbierane jako nachalne ani nie naciskaj na spotkanie w realu

Nie bądź nachalny i nie naciskaj na spotkanie.

Jeśli chcesz poznać kogoś przy użyciu Tindera, to ważne, abyś zachował odpowiednią równowagę. Rozpoczęcie konwersacji musi być interesujące i zabawne, ale nie nachalne.

Nie powinieneś naciskać na spotkanie w realu. Najpierw musisz zbudować zaufanie i wyczuć, czy Wasza relacja może się kiedyś rozwinąć. Po lepszym poznaniu danej osoby, zdecydujesz, czy na pewno chcesz się z nią spotkać (bo bywa różnie). Przy odpowiedniej równowadze Twoje rozmowy na Tinderze nie będą nachalne.

Podsumowanie

Tinder to bardzo popularne narzędzie do randkowania online, które naprawdę działa. Z tego względu warto zdobywać wiedzę na jego temat.

Jeśli chcesz efektywnie rozmawiać na Tinderze i zacząć spotykać się z ludźmi poznanymi przez Internet, nie musisz się niczym przejmować. Z naszymi wskazówkami udoskonalisz swoje umiejętności komunikacyjne.

Przeczytaj nasze inne artykuły, aby dowiedzieć się jeszcze więcej o tym, jak skutecznie prowadzić rozmowy na Tinderze czy innych aplikacjach randkowych. Dzięki naszym poradom Twoje miłosne podboje zakończą się sukcesem.

Źródła i dalsza lektura:

  • https://journals.sagepub.com/doi/pdf/10.1177/2050157916664559
  • https://digital.library.txstate.edu/handle/10877/5529
  • https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0736585316301216

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Najnowsze wpisy na stronie

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mój Ranking Najlepszych Portali 2024