Jak Się Przywitać Na Pierwszej Randce? Ten Sposób Działa

Autor:
av mini

Marcin Traszczyński

Ostatnia aktualizacja: 26 maj 2024

Świetnie zdaję sobie sprawę z tego, że pierwszą randkę bardzo często traktuje się jako wyzwanie. W końcu trzeba jak najlepiej zareklamować siebie. Musisz wykazać się dużą dawką poczucia humoru, ale i zainteresować swoją osobowością czy inteligencją. Nie chcę cię jednak straszyć – pierwsza randka nie jest tak straszna, jak ją malują. Trzeba jedynie pamiętać o kilku istotnych kwestiach i dać się ponieść swoistemu flow.

W kontekście pierwszej randki warto wiedzieć, jak zachowywać się na tym pierwszym spotkaniu, co możesz powiedzieć w ramach przywitania i jak zrobić dobre pierwsze wrażenie na potencjalnej drugiej połówce. Nie przejmuj się – o wszystkim Ci dokładnie opowiem. Zwróć uwagę na kilka istotnych kwestii, a z pewnością uda ci się wywrzeć dobre wrażenie.

Jak się przywitać na pierwszej randce?

Jak się ubrać na pierwszą randkę i gdzie się spotkać?

Jeśli chodzi o pierwsze spotkanie, z pewnością musisz wiedzieć, dokąd zabrać dziewczynę, a w związku z tym też jak się ubrać. Wszystko zależy właśnie od lokalizacji pierwszej randki. Jeśli spotkacie się w eleganckiej restauracji, powinieneś ubrać się elegancko. Ale bez przesady – trzyczęściowy garnitur nie będzie tu najlepszym pomysłem. Idealnym kompromisem – jej zdaniem pewnie również – będzie dobranie ładnej, schludnej koszuli oraz wyjściowych spodni (raczej nie jeansów). Pamiętaj, żeby wszystkie elementy ubioru były wyprasowane – nic tak nie zwraca (w negatywny sposób) uwagi drugiej osoby, jak pogięte ciuchy.

Oczywiście warto zaproponować spotkanie na neutralnym gruncie, choć niekoniecznie musi to być elegancka restauracja. Uwierz mi, wiele kobiet nie ma nic przeciwko, aby udać się na spacer (wtedy eleganckie ciuchy powinny ustąpić całkowicie zwyczajnym) czy do kina. Jeśli bierzesz pod uwagę tę drugą opcję, pamiętaj, aby zaplanować czas przed seansem i po nim. Wszystko dlatego, że pierwsza randka oparta o samo oglądanie filmu… cóż, może nie być satysfakcjonująca. Musicie porozmawiać i się poznać.

Powitanie na pierwszej randce

Spotkanie w neutralnym miejscu to raczej podstawa, ale musisz jeszcze pamiętać o odpowiednim przywitaniu się. Etykieta z góry zakłada przywitanie w kulturalny sposób – to jasne. Ale co to tak naprawdę znaczy? Sposób przywitania jest istotną kwestią z kilku powodów. Przede wszystkim wpłynie na pierwsze wrażenie, zresztą z obu stron. Skrajnie nieumiejętne nawiązanie pierwszego kontaktu może łatwo, cóż, zakończyć randkę.

Etykieta nakazuje, że to kobieta pierwsza wyciąga dłoń. Uścisk dłoni jest najbardziej neutralnym rozpoczęciem pierwszego spotkania. Pamiętaj, żeby nawiązać kontakt wzrokowy. Taka forma przywitania jest najlepsza, bo inne mogą spłoszyć drugą osobę. Niektóre poradniki proponują przywitanie poprzez przytulenie, ale bez uprzedniego zorientowania się, czy takie rozpoczęcie spotkania będzie okej, można zaliczyć naprawdę srogą wtopę.

Pamiętaj, że nie wszyscy są chętni na tego rodzaju czułości, w szczególności z człowiekiem, którego widzą po raz pierwszy. Jeśli bez uprzedzenia przytulisz swoją potencjalną partnerkę, a okaże się, że jednak tego nie lubi, oczywiście warto przeprosić. Nawet w tej sytuacji kobieta nadal może jednak czuć się niekomfortowo w dalszej części spotkania. Lepiej więc nie ryzykować. Odpada buzi w policzek czy naleganie na jakikolwiek inny kontakt od samego początku.

Rozmowa w kontekście pierwszej randki

Wiele osób nie wie, o czym rozmawiać na pierwszej randce. Pod wpływem stresu można cały czas gadać głupoty, czym łatwo możesz odstraszyć kobiety. Oczywiście każda dziewczyna jest inna i bardzo trudno o konkretne porady jeśli chodzi o rozmowę. Część mężczyzn wyobraża sobie jednak, że rozmowy z kobietami są wymagające, trudne i skomplikowane. Nic bardziej mylnego – jeśli traktujesz kobietę jako normalnego człowieka, a nie kogoś z obcej planety, z pewnością poradzisz sobie na każdej randce.

Warto wyrazić zainteresowanie drugą osobą. Pytanie o podstawowe lub mniej podstawowe kwestie odnośnie jej życia, pracy czy hobby nie jest absolutnie niczym złym, natomiast należy uniknąć zadawania ich co chwilę. Zrobisz złe wrażenie na kobiecie, jeśli zaczniesz przeprowadzać z nią coś na kształt wywiadu. A KGB, jak wiadomo, nie jest organizacją w żaden sposób pociągającą, w szczególności kiedy jesteś współczesną kobietą.

Jak zakończyć randkę w odpowiedni sposób?

Oczywiście w tym kontekście również możesz przewidzieć kilka scenariuszy. Jeśli randka idzie dobrze, a rozmowa się klei, prawdopodobnie zrobiłeś wrażenie w oczach drugiej osoby. W takim wypadku, w zależności od potrzeb i chęci obu osób, możecie wylądować w domu któregoś z was lub pożegnać się buziakiem z zamiarem ponownego umówienia się w niedalekim czasie. Tutaj uścisk dłoni może zostać odebrany odwrotnie – jako oznaka braku zainteresowania.

Oczywiście istnieje również prawdopodobieństwo, że randka skończy się przed upływem planowanego czasu. W takim przypadku bardzo często dochodzi do jakichś dziwnych zachowań ze strony drugiej osoby. Mowa tutaj choćby o nagłym telefonie informującym o tym, że pies kolegi jej cioci umiera i pilnie potrzebna jest jej pomoc. W takiej sytuacji możesz poczuć się źle, ale nie możesz mieć pretensji – skoro kobieta tak robi, to znaczy, że czuje się przy tobie niekomfortowo albo randka się jej nie podoba. Po prostu przyjmij porażkę na klatę, bo i tak na dłuższą metę ta relacja nie miałaby sensu – a na pewno nie z takim startem.

Pierwsza Randka Jak się przywitać

Pierwsza randka – podsumowanie porad

Jak zatem widzisz, pierwsza randka nie jest ogromnym wyzwaniem. Oczywiście za pierwszym razem możesz się stresować – w końcu nie na co dzień masz szansę spotkania sam na sam z osobą, która jest twoją potencjalną partnerką. Wszystko jest jednak kwestią wprawy i pewnych nawyków. Zachowanie podstawowej kultury osobistej wobec wybranki oraz innych ludzi (np. kelnerów) to połowa sukcesu – druga połowa to zadbanie o swój wygląd.

Pamiętaj, żeby za żadne skarby nie naruszać cielesności i granic drugiej osoby, chyba że wyraźnie na to pozwoli – w innym wypadku wyjdziesz na tak zwanego creepa. Pamiętaj, żeby rozmawiać naturalnie, a nie przeprowadzać wywiadu, bo randka to nie jest przesłuchanie KGB. W końcu – wykaż się odrobiną empatii i zrozumienia, jeśli druga osoba uzna, że to jednak „nie to”. Dziewczyny naprawdę nie są tak skomplikowane, jak mógłbyś pomyśleć!

Jeśli regularnie korzystasz z aplikacji Tinder, z pewnością zdajesz sobie sprawę z korzyści, jakie oferują rozszerzone pakiety tej aplikacji. Dzięki Tinder Plus oraz Tinder Gold możesz zdobyć więcej par, wygodniej korzystać z apki na telefonie komórkowym i ogólnie cieszyć się radością z życia.

Najnowsze wpisy na stronie

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mój Ranking Najlepszych Portali 2024