Zbiornik.com – Opinie i Moja Recenzja (2024)

Autor:
av mini

Marcin Traszczyński

Ostatnia aktualizacja: 17 lip 2024

Skoto tu jesteś, to oznacza, że wiesz czego mniej więcej możesz oczekiwać od tego portalu. Ale z jakiegoś powodu nie przekonałeś się na własną rękę jak on działa. Czy to może przez niedawną aferę włamaniową? Czy jednak przez szantażowanie użytkowników i żądanie okupów?

Bez owijania w bałewnę opowiem o wadach i zaletach tego portalu oraz w przejrzysty sposób pokażę Ci jak wygląda rejestracja, strona główna.

Gotowi? Zaczynajmy!

Be2 Logo
Moja ocena:
1.0/5 

Rodzaj portalu: Seks Randki

Zalecany wiek: 18+

Liczba użytkowników (2023): Nieznana

Uwaga!
Z powodu nienajlepszej opinii użytkowników na temat Zbiornik.com, tutaj podaję link do, moim zdaniem, lepszej alternatywy – serwisu Erodate, który również promuje nieco luźniejsze relacje.

Rejestracja na portalu Zbiornik

Jest ona bardzo prosta i zamyka się w kilku krokach:

 • wybór typu konta
 • wybór roku urodzenia
 • wybór państwa, regionu i miejscowości
 • utworzenie nicku
 • podanie adresu e-mail
 • opłata

I zanim wykrzykniesz: „Ale jak to, jaka opłata?!”, to upokoję Ciebie, że jest to jedynie symboliczna kwota 3,69 zł, o czym portal pisze w regulaminie. Pojawia się pytanie, czy to na pewno bezpieczne?

Ale najpierw zatrzymajmy się przy wyborze typu konta.

Możesz zarejestrować się solo lub z partnerem/partnerką. Natomiast to, co wyróżnia Zbiornik od niektórych portali, to otwarość na różne orientacje seksualne oraz na transeksualność, transgenderyzm i transwertyzm.

(W ramach ciekawostki, te trzy różne pojęcia, jednak portal stawia między nimi znak równości. Mimo to, warto docenić inkluzywność portalu.)

Jak już „zastanowisz się kim jesteś”, bo „typu konta zmienić nie będzie sposób” (cytując ich poetyckie uniesienia) to czas przekonać się, czy Zbiornik jest portalem oferującym „taki ogrom możliwości”.

Funkcje na Zbiorniku

Słyszałem określenie, że jest on Facebookiem do randek (tylko brzydszym) i jest to chyba najtrafniejsze określenie tego czym jest Zbiornik.

Jako użytkownik wersji podstawowej masz dostęp do:

 • personifikacji profilu
 • udostępniania filmików i zdjęć
 • publikowania transmisji na żywo
 • pisania widomości i otrzymywania ich
 • komentowania lub polubienia
 • tworzenia ogłoszeń
 • brania udziału w dyskusji na grupach

„A możeby tak bardziej szczegółowo?!”

Okej, okej. Już tłumaczę…

Jak działa portal Zbiornik?

Długo opowiadać, ale zacznijmy najpierw od tego jak wygląda personalizacja profilu. Jest to po prostu ustawienie zdjęcia profilowego i wypełnienie ankiety, gdzie określasz:

 • preferencje,
 • zainteresowania,
 • kolor skóry i wszystko, co inni chcieliby wiedzieć o Twoim wyglądzie.

Poza tym masz opcję dodania opisu do swojego profilu, gdzie możesz opowiedzieć o wszystkim, ale zasada jest jedna, SZANUJ innych.

Jeśli chodzi o dodawanie zdjęć, bardzo ważna jest opcja ograniczenia widoczności.

Wyobraź sobie, że chcesz wstawić namiętne selfie, które mają widzieć inni użytkownicy portalu. Następnego ranka dowiadujesz się, że zdjęcie jest widoczne nie tylko na Zbiorniku, ale też na STRONIE GŁÓWNEJ jako materiał promocyjny!

Wystarczy, że zamiast opcji „Dla Wszystkich” wbierzesz opcję ograniczenia do wybranej grupy, tym samym unikniesz niezręcznej sytuacji i zadbasz o swoje bezpieczeństwo.

Co do czatów grupowych, istnieje limit wysyłania wiadomości, ale nie dotyczy on wiadomości prywatnych.

Dodatkowo, portal pobiera lokalizację użytkowników, dzięki czemu możesz udzielać się na forum z osobami z twojej okolicy.

Mówiąc prościej, strona cię namierza, a ty łatwiej możesz się dowiedzieć, czy twoj sąsiad ma konto na Zbiorniku (przykład autentyczny!).

Ostatnia sprawa! PIENIĄDZE!

Czy Zbiornik jest darmowy?

Jedyna OBOWIĄZKOWA opłata to 3 zł w ramach rejestracji, ale możesz też wykupić konto VIP. Dzięki temu masz możliwość pobierania dowolnych materiałów z portalu.

Dodatkowo, walutą serwisu jest kredyt. Możesz je wykupić lub przekazać kredyty innej osobie, na przykład za płatną transmisję. Jeżeli uzbierasz min. 1000 kredytów masz opcję wypłacenia ich, co jest równe 100 zł.

Tym samym, 1 kredyt = 10 gr.

Pojawia się pytanie…

Czy masz wtedy pewność, że użytkownik nie ucieknie z twoimi pieniędzmi, a ty zostaniesz z niczym?

Uspokoję cię, jeśli któraś ze stron nie wywiąże się z umowy wkracza administrator, kontrolujący całą stronę… ale czy na pewno?

Jakie są opinie użytkowników o portalu Zbiornik?

Są podzielone. Wiele ludzi uważa, że jest to świetne miejsce, żeby zapoznać się ze swoją drugą połówką lub po prostu dobrze się zabawić raz na jakiś czas.

A co poza tym?

Zbiornik to idealny portal dla swingersów i singli nieśmiałych w prawdziwym życiu, ale też dla osób z niską samoakceptacją.

Zbiornik słynie z RÓŻNORODNOŚCI, dlatego każdy może znaleźć coś dla siebie. Nie ważne jak wyglądasz, ile ważysz, bo na tym portalu każdy może być w czyimś typie!

Brzmi jak portal idealny, prawda?

Niestety muszę Cię zawieść, ale Zbiornik ma też swoją mroczną stronę. Ale zanim o niej powiem, to musisz wiedzieć o trzech podstawowych zasadach w Regulaminie portalu:

 • wszelkie komercyjne praktyki są niedozwolone
 • materiały przedstawiają wizerunek własny lub osób trzecich, które wyraziły na to zgodę
 • administrator nie ponosi odpowiedzialności za zdarzenia pomiędzy użytkownikami

Jak się domyślasz, nie są przestrzegane, a mówię konkretnie o dwóch z nich. Wiele użytkowniczek zarabia na sprzedaży zdjęć i pokazów na żywo. Zdaża się też, że mogą wyłudzać kredyty, a jeśli zgłosisz to administracji, to automatycznie zostajesz zablokowany.

To nie koniec!

Niektórzy skarżą się na fałszywe konta, boty i (mówiąc łagodnie) nieprzyjemną atmosferę. Szczególnie widać to w sekcji komentarzy pod zdjęciami dziewczyn, gdzie użytkownicy wyrażają swój zachwyt takimi typu: „wyruch***** chętnie”.

Jakby tego było mało, zdarzają się przypadki podszywania się pod osoby lub udostępniania zdjęć na portalu bez wiedzy fotografowanych ludzi. Wyobraź sobie, że Twój mąż regularnie wymienia się zdjęciami, na których śpisz, mając w zamian zdjęcia śpiących żon obcych ludzi.

I co jest w tym najgorsze? Że to dzieje się NAPRAWDĘ.

 

Kontrowersje wokół Zbiornika

Zaczynają się już od samego początku. W Regulaminie czytamy, że… Właścicielem serwisu jest spółka iDevelopers z siedzibą w Słowacji, a za administrację jest odpowiedzialna spółka TUDEMUN z Jeleniej Góry. Za to założycielem jest Przemysław Andrzej Szeląg z Sosnowca.Żeby było jeszcze ciekawiej okazuje się, że firma iDevelopers na swoim profilu na LinkedInie podaje zupełnie inną lokalizację, czyli Wattalę na Sri Lance.

W Regulaminie czytamy też, że Administrator ma pełny wgląd do publikowanych materiałów i nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystywanie ich przez osoby trzecie, czy też za włamania na konta. Co więcej, Właściel serwisu ma prawo do zamknięcia portalu bez podania przyczyn, tym samym kredyty użytkowników po prostu przestałyby istnieć.

Co to oznacza? Twoje materiały i dane NIE SĄ bezpieczne, co na swojej skórze odczuli użytkownicy Zbiornika kilka lat temu.

Doszło wtedy do wycieku danych na zlecenie nieznanej konkurencji. Użytkownicy byli szantażowani przez hakera i przymuszani do zapłaty okupu.

(I tak, nadal mówię o portalu randkowym, a nie o filmie sensacyjnym z Liamem Neesonem w roli głównej.)

Mogli płacić przez stronę zbiornik.pw. Jej domena przypisana jest do Republiki Palau, hostowana przez kalifornijską CloudFlare, a kupiona w Panamie.

Pytanie nasuwa się jedno. Skąd wziął się ten haker i czy to on pobierał pieniądze?

Część użytkowników twierdzi, że afera jest jedynie formą reklamy dla portalu, w co raczej nie wierzę.

Ludzie zaczęli zwracać uwagę na słabe zabezpieczenia opcji przypominania hasła, gdzie administrator wysyłał hasło w formie zwykłego tekstu w mailu. Co więcej, osoby, których konta zostały ukradzione spotykały się z brakiem reakcji ze strony serwisu.

Wisienką na torcie był pożar centrum danych firmy OVH, hostującej Zbiornik.com. Strona padła przez brak kopii zapasowych i do dziś użytkownicy mają regularne problemy z logowaniem się na serwis.

Podsumowanie

Nawet jeśli portal sam w sobie ma coś do zaoferowania, to wszystkie kontrowersje wokół niego zdecydowanie powinny zapalić Wam czerwoną lampkę. Czego nie można odmówić, to że serwis jest przystępny finansowo i idealnie sprawdzi się dla osób poszukujących urozmaicenia rutyny. Mimo to, odradziłbym Zbiornik każdemu kto dba o bezpieczeństwo w sieci, a SZCZEGÓLNIE takim, którzy mają jedno hasło do wszystkich serwisów.

I mam nadzieję, że to nie ty… prawda?

A ty co uważasz o Zbiorniku?

Źródła:
https://wiadomosci.wp.pl/spedzilam-siedem-dni-na-polskim-seksportalu-tu-100-facetow-pisze-do-jednej-kobiety-6266600648067201a

Najnowsze wpisy na stronie

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mój Ranking Najlepszych Portali 2024