Wady i Zalety Portali Randkowych – Dlaczego (Nie) Warto Korzystać?

Autor:
av mini

Marcin Traszczyński

Ostatnia aktualizacja: 26 maj 2024

W dzisiejszych czasach, portale randkowe to praktycznie najlepszy sposób na poznanie nowych osób. Jak podają statystyki, swoje konta na portalach randkowych w 2021 roku założyło nawet 7 milionów, z czego ponad 3 miliony użytkowników odwiedza swoje konto przynajmniej raz w miesiącu.

Postanowiłem sprawdzić, jak w rzeczywistości wygląda randkowanie online z ich pomocą. Jakie są wady portali randkowych? Na co narzeka najwięcej użytkowników? Na co powinniśmy zwrócić uwagę, wybierając dla siebie najlepsze serwisy randkowe? I przede wszystkim, jakie są ich największe zalety?

wady-i-zalety-portali

W jaki sposób randki internetowe ułatwiają nam życie?

Serwisy randkowe bez wątpienia są ogromnym ułatwieniem w kwestii prowadzenia życia towarzyskiego. Podczas rozmów ze znajomymi, wielokrotnie miałem okazję usłyszeć sporo pozytywów związanych z możliwościami, jakie oferuje nam rozwój tego sektora. Postanowiłem więc sporządzić listę. Oto najczęściej wymieniane zalety i wady portali randkowych:

Zalety

Nie musisz tracić czasu, na nieudane randki

Nie wiem jak Ty, drogi czytelniku, ale ja wielokrotnie miałem okazję usłyszeć niekończące się narzekanie moich przyjaciół, na to, w jaki sposób potoczyła się ich randka i jak dużo czasu zmarnowali na coś, czego nigdy w życiu nie powtórzą. Jednak co ciekawe, sytuacje te najczęściej powtarzały się jeszcze zanim spróbowali oni poznawania osób przez internet.

Jeszcze kilka miesięcy temu, pisząc artykuł związany z randkami online, w prezentowanych artykułach miałem okazję zapytać czytelników, jaka jest według nich największa zaleta korzystania z portali randkowych. W komentarzach nadsyłanych w odpowiedzi najczęściej powtarzała się jedna odpowiedź. Zaoszczędzony czas.

Dzięki portalom randkowym możemy poznać bliżej osobę, z którą rozmawiamy, w znacznie krótszym tempie. Dzięki temu już od samego początku mamy możliwość wyeliminowania osób, które zupełnie nie odpowiadają nam swoim stylem bycia. Dlaczego jest to tak ważna zaleta? Odpowiedzi warto szukać w pytaniu, czy pośród wszystkich zasobów świata, jest coś cenniejszego niż czas?

Płynne rozwinięcie relacji

Wyobraź sobie sytuację, w której udało Ci się poznać osobę, która wydaje się naprawdę interesująca. Rozmowa klei się lepiej, niż można sobie wyobrazić, atmosfera z minuty na minutę robi się coraz przyjemniejsza, wszystko idzie w najlepszym możliwym kierunku…

Aż do momentu, w którym dopada Was smutna codzienność, połączona ze zdecydowanym nadmiarem obowiązków. Efekt? Brak czasu na spotkania, coraz odleglejsze terminy, które finalnie i tak nie wypalą. Koniec końców — pomimo ogromnych chęci, do następnego spotkania nie dochodzi. Masz podobnie?

Drugą, największą zaletą, jest płynność. Mnóstwo osób twierdzi, że dzięki korzystaniu z portali randkowych, udało się im utrzymać znajomość i sprawić, że wyszła ona nieco dalej niż jedynie początkowe komunikowanie się przez jeden dzień.

Możliwość zwiększenia naszej samooceny

Ogromną zaletą, a jednocześnie wadą portali randkowych jest fakt, z jaką łatwością można stać się kimś zupełnie innym, niż jest się w rzeczywistości. Myślę, że każdy, kto zdecydował się kiedyś, aby sprawdzić portale randkowe, wie, o czym mówię.

Choć na pierwszy rzut oka, trudno doszukiwać się w tym jakichkolwiek pozytywów, pozwól, że pomogę Ci je odnaleźć. Możliwość stania się kimś zupełnie innym, niż w rzeczywistości, może pomóc nam w zwiększeniu własnej samooceny, co z pewnością przełoży się na pozytywne efekty w realnym świecie.

W świecie realnym możemy być zupełnie nikim, kimś, kogo nawet nie należy pamiętać. W takiej sytuacji ciężko będzie znaleźć łatwy sposób na to, aby zwiększyć swoją samoocenę.

Decydując się jednak na szukanie miłości na portalach internetowych, natychmiast można pozbyć się tego problemu. Wystarczy jedynie zmiana sposobu myślenia i próba niepopełnienia tych samych błędów, które zmarnowały nam wiele znajomości w realnym życiu.

wady-i-zalety-portali2

Ochrona przed podjęciem złej decyzji

Zdecydowanie jest to ważna zaleta, o której należy wspomnieć. Zastanów się, proszę, ile razy zdarzyło Ci się powiedzieć podczas spotkania coś, czego lepiej było nie mówić? Ile razy udało Ci się zachować tak nieodpowiednio, że jedyne, o czym myślałeś, to pragnienie, aby ten koszmar wreszcie się skończył? Każdy z nas zaliczył w życiu przynajmniej kilka takich wtop, o których wolałby zapomnieć.

Jest jednak jedna przyczyna, która najczęściej odpowiada za te problemy. Jest to brak czasu na przemyślenie odpowiedzi lub tego, w jaki sposób powinniśmy się zachować. Korzystanie z portali randkowych pozwala nam uniknąć tego problemu i zawsze znaleźć potrzebny dla nas czas, na zadowalającą odpowiedź.

Jednak nie wszystko jest takie kolorowe, jak może się wydawać na pierwszy rzut oka. Pomimo tego, że zalet jest zdecydowanie więcej, nie możemy zapominać o istnieniu wad. Oto one:

Wady

Ogromne ilości oszustów

Pamiętasz podpunkt o podwyższeniu samooceny, który opisywałem nieco wyżej? To jest niestety jego ciemniejsza strona. Nie znam osoby, która podczas korzystania z internetu, nie natknęłaby się nigdy, na chociażby jednego oszusta. Nieistotne, czy jest to portal randkowy, blog ogólnotematyczny czy forum, na którym możesz porozmawiać o najnowszej płycie ulubionego zespołu.

Oszuści są wszędzie i wszędzie szukają okazji do tego, aby móc Cię oszukać. Jedyne co się zmienia, to stawka tego, co możesz stracić. Każda osoba, którą poprosiłem o wymienienie największej wady portali randkowych, wspomniała o ogromnej liczbie oszustów.

Przelotne znajomości

Zasada „łatwo przyszło, łatwo poszło” niestety sprawdza się tutaj w ogromnym stopniu. Jako drugi największy minus portali randkowych, najczęściej wymieniane są przelotne znajomości. Łatwość, z jaką można poznać kogoś interesującego, ma ogromny wpływ nie tylko na chęci do poznawania nowych osób, ale także na wymagania.

Wiedząc o tym, jak łatwo możemy poznać kogoś nowego, mało kto ma ochotę poświęcać czas osobie, która w jakimś stopniu mu nie odpowiada. W ten sposób dochodzi do sytuacji, w której nawet mała sprzeczka potrafi doprowadzić do urwania kontaktu, który zapowiadał się dość obiecująco.

Podsumowując

Portale randkowe były, są i z pewnością jeszcze przez długi czas będą najłatwiejszym rozwiązaniem dla kogoś, kto szuka miłości w dzisiejszych czasach. Jak wiele innych rzeczy, mają one swoje wady, podobnie jak zalety. Są one doskonałym sposobem dla osób nieśmiałych, które potrzebują możliwości ku temu, aby podnieść swoją samoocenę.

Niestety, są także idealnym sposobem dla osób, które nie są w pełni uczciwe, planując jedynie jak zdobyć nasze zaufanie i wyciągnąć od nas wszystko, co najcenniejsze możemy zaoferować. Jakie jest więc najlepsze rozwiązanie?

„Ufaj, ale sprawdzaj” to moim zdaniem najlepsze rozwiązanie, biorąc pod uwagę wszystkie zalety i wady portali randkowych.

Najnowsze wpisy na stronie

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mój Ranking Najlepszych Portali 2024