Tinder – Opinie Użytkowników oraz Moja Osobista Recenzja

Autor:
av mini

Marcin Traszczyński

Ostatnia aktualizacja: 17 lip 2024

W świecie, gdzie randki online mają znaczącą przewagę nad tradycją, internet jednak podsuwa ludziom dostatecznie dużo propozycji, które powinny wpasować się w gust każdego. Czy jest jednak jedna uniwersalna?

Dzisiaj postaram się odpowiedzieć na pytanie – czy Tinder, społecznościowo-randkowa aplikacja mobilna, którą założył amerykanin Sean Rad jest miejscem, w którym mógłby odnaleźć się niemal każdy? Jeśli chcesz poznać jej atuty, wady oraz moje osobiste zdanie – zapraszam do pozostałej części recenzji.

Tinder - Logo
Moja ocena:
4.9/5 

Rodzaj portalu: Poważne Związki, Seks Randki i Znajomości

Zalecany wiek: 18+ (przewaga użytkowników 30+)

Współczynnik płci: 52% kobiety : 48% mężczyźni

Liczba użytkowników (2021): ponad 75 mln użytkowników na świecie

Stworzenie konta w aplikacji randkowej

Rejestracja w aplikacji randkowej Tinder nieco różni się w zależności od wybranej przez nas ścieżki. Opcje, które podsuwa sam portal to – aplikacja na Androida, na iOS oraz tradycyjnie z przeglądarki internetowej.

Android

Całą przygodę należy rozpocząć od pobrania aplikacji Tinder ze sklepu z aplikacjami internetowymi. Kolejnym krokiem będzie wybranie opcji logowania – przy pomocy numeru telefonu, adresu e-mail, konta Google lub Facebooka.

Niezależnie od wybranego sposobu wciąż konieczne będzie podanie numeru telefonu, na który później przyjdzie SMS z kodem, potrzebnym do zweryfikowania konta. Następnie przeniesieni zostaniemy do okna konfiguracji profilu.

Zostaniemy tam poproszeni o podanie naszej daty urodzenia, udostępnienie aplikacji swojej lokalizacji, dostępu do zdjęć i kontaktów, określenie orientacji seksualnej oraz swoich preferencji – wieku, płci oraz obszaru pochodzenia potencjalnego partnera. I w zasadzie to tyle!

iOS

Utworzenie konta w serwisie Tinder dla użytkowników systemu operacyjnego Apple jest dość podobne do procesu przedstawionego użytkownikom Android. Wszystko rozpoczyna się od pobrania aplikacji ze sklepu internetowego.

Naciskamy Utwórz Konto oraz podajemy numer telefonu, który również jesteśmy zmuszeni wcześniej zweryfikować, przepisując kod, który trafił na podany numer w wiadomości SMS. Zaraz po wykonaniu powyższego polecenia, zostaniemy poproszeni przez aplikację o wypełnienie pola z adresem e-mail.

Jednak w odróżnieniu od użytkowników systemu Android, użytkownikom iOS dodatkowo proponowane jest połączenie swojego konta z kontem Apple lub Facebook, w celu usprawnienia procesu logowania.

Później już wszystko idzie z górki – osobista personalizacja profilu, czyli dodanie zdjęć, określenie upodobań i osobistych preferencji oraz udzielenie aplikacji wszystkich potrzebnym zezwoleń – w tym dostęp do zdjęć, kontaktów oraz lokalizacji.

Przeglądarka

W odróżnieniu od niektórych aplikacji randkowych Tinder ma swój własny odpowiednik w postaci witryny internetowej. Jest o tyle wygodne, gdyż nie wyklucza to korzystania z portalu z kilku różnych urządzeń jednocześnie. A co bardziej wskazuje na wygodę użytkownika niż właśnie to? W końcu w obecnych czasach multiscreening jest coraz bardziej rozpowszechniony.

Wszystko rozpoczyna się od wejścia na stronę Tinder.com, gdzie zostaniemy przekierowany do formularza zawierającego dwie opcja – Zaloguj się lub Zarejestruj. Chcąc utworzyć konto, oczywiście jesteśmy zmuszeni wybrać tę 2 wersję.

W przeglądarkowej wersji również mamy możliwość wyboru opcji logowania – konto Google, Facebook lub numer telefonu. Następnie szybka konfiguracja naszego profilu, po której oprowadzi nas intuicyjny samouczek oraz udzielenie wszystkich najpotrzebniejszych pozwoleń. I to byłoby na tyle!

Jak działa Tinder?

Aplikacja Tinder jest na tyle prosta w obsłudze, że dość szybko możemy zrozumieć jak się nią posługiwać, by w dość szybkim czasie powiększyć swoje grono znajomych o nowych potencjalnych partnerów.

Już na początku warto określi sobie, czego szukasz wśród społeczności tego portalu. Dlaczego? Otóż dlatego, że właśnie tak działa Tinder. Aplikacja cieszy się tak szeroką i zróżnicowaną gamą odbiorców, że właśnie to czyni ją uniwersalną.

Możesz tutaj odgrywać rolę samotnego singla, marzącego, by znaleźć miłość, możesz postawić na niezobowiązujące randki z kobietami, możesz używać go do zawierania nowych znajomości, ale osobiście znam pary, które wykorzystywały Tindera jako źródło do urozmaicenia swojego życia erotycznego.

Jak posługiwać się Tinderem?

Tinder oferuje nami kilka sposobów filtrowania użytkowników pod względem tego czy ktoś wpadł w nasze gusta, czy też wręcz przeciwnie. W zależności od wybranej opcji – możemy parę odrzucić lub zwiększyć swoje szanse na zostanie zauważoną.

Polub

Polega to w zasadzie na tym, że gdy widzisz ładnie wyglądającą dziewczynę lub w oko wpadnie Ci przystojnie wyglądający chłopak, w każdej chwili możesz wyrazić swoją aprobatę poprzez wysłanie tak zwanego Like.

Warto jednak pamiętać, że byś mógł wysyłać wiadomości do tej osoby, ona najpierw musi to polubienie odwzajemnić. W przeciwnym wypadku para zostaje odrzucona, a wasze szanse na rozmowę znikają zupełnie.

Super Like

To właśnie nieco silniejsza alternatywa dla zwykłego polubienia. Nie jest jednak udostępniona bezpłatnym kontom. By ją zdobyć, musisz najpierw wykupić odpowiednio duży pakiet, wykupić usługę Tinder Gold lub Tinder Platinum.

Co jednak daje nam taki Super Like? Otóż zwiększa nasze szanse, na zostanie zauważonym. Gdy wyślemy komuś super like, nasz profil zostanie wyświetlony w talii kart tej osoby w niebieskiej ramce, informującej go o tym, że jesteśmy zainteresowani.

Tinder - co daje superlajk?

Superlajk – cennik:
 • 5 Superlajków – 5,57 PLN/szt. – łącznie 27,85 PLN
 • 25 Superlajków – 4,30 PLN/szt. – łącznie 107,50 PLN
 • 60 Superlajków – 3,58 PLN/szt. – łącznie 214,80 PLN

Żegnam

Nie każdy musi jednak wpisywać się w nasz gust, więc gdy spotkamy przeciętnie wyglądającą dziewczynę, której zarówno profil, jak i opis nie zachęcają do rozpoczęcia znajomości – zawsze możemy taką osobę odrzucić. Wystarczy przesunąć jej kartę w lewo.

Jeśli jednak jestem empatą, który obawia się zranienia uczuć drugiej osoby – nie stresuj się! Żadna z odrzuconych osób nie ma dostępu do informacji, przez kogo została odrzucona, dlaczego lub też ile razy to się zdarzyło.

Przywróć

Czasami zdarzy się i tak, że w pewnym momencie nasz palec się obsunie lub też bezmyślnie odrzucimy osobę, która faktycznie wpadła nam w oko. Co w takim przypadku? Tinder skutecznie przemyślał każdy możliwy przypadek, dlatego wprowadził też opcję przywrócenia poprzedniej osoby.

To również nie jest opcja dostępna dla każdego, gdyż wyłącznie użytkownicy Tinder Plus, Gold lub Platinum posiadają dostęp do wspomnianej funkcji. W ten sposób możesz jeszcze raz obejrzeć profil danej kobiety lub faceta i ponownie zdecydować czy chcesz rozpocząć kontakt, czy też wręcz przeciwnie.

Boost

Kolejna opcja, która wpływa na popularność Twojego profilu na przestrzeni innych. Dla wyjaśnienia – po wykupieniu opcji Boost przez kolejne 30 minut Twój profil będzie widniał wśród listy najpopularniejszych profili w aplikacji randkowej Tinder.

Tinder - na co pozwala Boost?

Boost – cennik:
 • 3 boosty – 11,93 PLN/szt. – łącznie 35,79 PLN
 • 10 boostów – 8,95 PLN/szt. – łącznie 89,50 PLN
 • 20 boostów – 7,16 PLN/szt. – łącznie 143,00 PLN

  Tinder – Opinie użytkowników:

  14 października 2021

  „Rejestrując się na Tinderze wcale nie myślałam o znalezieniu partnera, zrobiła to w zasadzie dlatego, że większość kobiet z którymi się przyjaźnię dość pozytywnie wypowidały się o tej aplikacji, jako o miejsce gdzie można kogoś poznać. A niestety ostatnio w życiu doskwierała mi dość duża samotność. I choć marzyłam wyłącznie o towarzystwie na kawę, spacer czy też wypadzie do kina, w moje oko wpadł Radek – normalny facet, któy obudził we mnie wielka miłość.”

  no avatar Joanna S. 32 latano avatar Skierniewice

  OK Przydatna opinia (23 głosy)

  21 września 2021

  Przez pandemię bardzo się odizolowałem, więc wraz z drobnym uspokojeniem sytuacji w kraju oraz zwiększonym okresem pracy na home office, zacząłem tęsknić za spotkaniami twarzą w twarz z drugim człowiekiem. Całe życie mieszkałem w niewielkiej miejscowości, jednak od kilku miesięcy bytuję w Warszawie, gdzie wciąż nie mam zbyt dużo znajomych. Nie mogę więc powiedzeić, że moje wygórowane oczekiwania jakkolwiek obciążyły ten portal. Chciałem nowych znajomości, a spróbowałem wszystkiego – od poznania miłych pań, z którymi nieraz umawiam się na kawę, poprzelotny seks, jak i znalezienie partnerki. Dzięki aplikacji Tinder, w końcu poczułem, że żyję 🙂

  no avatar Hubert K. 36 lat no avatarOlsztyn

  OK Przydatna opinia (19 głosów)

  29 sierpnia 2021

  Ja i portale randkowe mieliśmy naprawdę różne doświadczenia. Często były to zawody bo w rzeczywistości nie spełniały swoich obietnic a mężczyźni pomimo obietnic wyrażali swoje zainteresowanie tobą nie w celu znalezienia drugiej połówki, a po to by zaciągnąć do łóżka. Tutaj wygląda to inaczej, nawet marnego jednego procenta użytkowników nie posądziłabym o nieczyste zagrania. Myślę że każda kobieta, która w mediach społecznościowych nie znalazła tego co szuka, powinna założyć konto na portalu tinder.

  no avatar Wioletta C. 40 latno avatar Chełm

  OK Przydatna opinia (13 głosów)

  12 sierpnia 2021

  „Wiem że opinie mężczyzn i opinie kobiet na temat tej aplikacji są od siebie naprawdę różne. sądzę jednak że jest to kwestia mocno indywidualna, gdyż tak jak mówią autorzy, TINDER jest aplikacją służącą do łączenie ludzi w pary. Różnych ludzi, o różnych preferencjach, służy zarówno dla kobiet i mężczyzn, nie należy więc z błahych powodów od razu jej skreślać. tinder to miejsce, któremu trzeba dać czas, poznać je, a osobiście sądzę, że spora grupa facetów i kobiet, opiera swoje doświadczenia na zaledwie kilkugodzinnym korzystaniu, gdy w rzeczywistości w internecie tego czasu potrzeba trochę wiecej by faktycznie kogoś poznać.

  no avatar Mariola T. 39 latno avatar Krynica-Zdrój

  OK Przydatna opinia (12 głosów)

  1 października 2021

  „W przypadku kobiet jest na pewno dużo łatwiej odnaleźć się na Tinderze. Przeciętnie wyglądający chłopak ma dużo mniejsze szansę by ładne kobiety przesunęły go w prawo. Na Tinderze ocenia się bardzo powierzchownie, dlatego niestety, ale wielu panów przesunie miłą normalną kobietę w lewo na rzecz takiej która wizualnie przykuła jego oko. Minusem też jest to, że ta aplikacja randkowa nie wymusza na użytkownikach żadnego opisu, przez co tak naprawdę nie poznajemy nawet szczątak tego jaką osobą jest.

  no avatar Jakub S. 35 latno avatar Siedlce

  OK Przydatna opinia (9 głosów)

  18 października 2021

  „każdy niby ma tutaj równe szanse, ale zdjęcie profilowe może te szanse łatwo zrównać z ziemią. w internecie nie istnieje aplikacja, które tak naprawdę wprowadzą nikogo w świat randek online i pomoże zbudować im pewność siebie. myślę że każdy facet, jak i mnóstwo dziewczyn zgodzą się ze mną, że Tinder po prostu nie pomaga w tym, to aplikacja taka sama jak każda inna – tylko seks, mężczyźni, powierzchowne zainteresowanie kobietami oraz ludzie, którzy po prostu oceniają sam wyglad fizyczny. Czemu tinder jako taka płytka aplikacja jest tak popularny wśród facetów i kobiet?

  no avatar Karolina W. 37 latno avatar Oświęcim

  OK Przydatna opinia (9 głosów)

  Konto darmowe vs konto płatne – co wybrać?

  Użytkownicy serwisu Tinder mają zarówno dużą wolność, jak i ogromny wybór w opcjach związania się z serwisem. Co to oznacza? Mniej więcej to, że świat Tindera nie zamyka się wyłącznie na opcję – bezpłatną, która mocno ogranicza funkcje strony, ale też daje możliwość ich rozszerzenia, poprzez wybór odpowiedniej subskrypcji.

  Konto darmowe – dostępne funkcje:

  • Wstawiaj zdjęcia
  • Ograniczona możliwość polubień profili innych użytkowników
  • Wysyłaj i odbieraj wiadomości
  • Ustaw swoje preferencje
  • Ograniczona liczba polubień
  • Wybierz obszar poszukiwań, płeć i wiek potencjalnego partnera

  Konto premium – rodzaje subskrypcji

  Tinder opinie ma doprawdy różne, jednak nie można mu zarzucić tego, że nie jest aplikacją, która na każdym kroku jest udoskonalana przez swoich autorów. Świadczy o tym, chociażby szeroki wachlarz możliwości subskrypcji.

  Tinder Plus – funkcje:

  • Możliwość nieograniczonych rozmów
  • Nieograniczona liczba polubień
  • Możliwość przywracania dowolnej liczby użytkowników
  • Opcja ukrywania reklam
  • Możliwość przeniesienia się do dowolnej lokalizacji

  Tinder Plus – cennik:

  • 1 miesiąc – 35,79 PLN/mies.
  • 6 miesięcy – 17,91 PLN/mies. – łącznie 107,46 PLN
  • 12 miesięcy – 11,94 PLN/mies. – łącznie 143,28 PLN

  Tinder Gold – funkcje:

  • Nieograniczone rozmowy
  • Dowolna liczba polubień i par
  • Przywracanie nieograniczonej liczby osób
  • Przenoszenie się do dowolnej lokalizacji
  • Ukrywanie reklam
  • 5 darmowych Superlajków tygodniowo
  • 1 Super Boost w miesiącu
  • Możliwość podejrzenia listy osób, które polubiły nasz profil
  • Każdego dnia oferowane są nam nowe Top Wybory

  Tinder Gold – cennik:

  • 1 miesiąc – 53,70 PLN/mies.
  • 6 miesięcy – 26,86 PLN/mies. – łącznie 161,16 PLN
  • 12 miesięcy – 17,91 PLN/mies. – łącznie 214,92 PLN

  Tinder Platinum – funkcje:

  • Nieograniczone wiadomości – wysyłane i przychodzące
  • Nieograniczone polubienia i pary
  • Możliwość przywracania pominiętych osób
  • Dowolna lokalizacja
  • Brak reklam
  • 5 bezpłatnych Super Like w tygodniu
  • 1 darmowy Boost miesięcznie
  • Dostęp do listy osób, które polubiły nasz profil
  • Nowe Top Wybory każdego dnia
  • Możliwość wysyłania wiadomości przed połączeniem w pary
  • Polubienia priorytetowe
  • Dostęp do listy polubień, które wysłaliśmy w danym tygodniu

  Tinder Platinum – cennik:

  • 1 miesiąc – 71,61 PLN/mies.
  • 6 miesięcy – 35,82 PLN/mies. – łącznie 214,92 PLN
  • 12 miesięcy – 23,88 PLN/mies. – łącznie 286,56 PLN

  Tinder - recenzja portalu.

  Wady i Zalety Tindera:

  Zalety

  plusIntuicyjna, prosta w obsłudze aplikacja
  plusDostępna w 57 różnych językach na całym świecie
  plusImponująca liczba użytkowników
  plusKonto bezpłatne nie ogranicza w porównaniu do innych aplikacji randkowych
  plusSzeroki wachlarz subskrypcji
  plusStosunkowo niskie ceny zakupu pakietów płatnych
  plusMożliwość wyciszenia osób z naszej bazy kontaktów
  plusUstawienie wyszukiwania wyłącznie pod nasze preferencje
  plusW każdej chwili istnieje możliwość usunięcia pary, cofnięcia subskrypcji oraz usunięcia konta
  plusPrzewaga kobiet
  plusMożliwość wyłączenia opcji pojawiania się wyszukiwaniu
  plusTolerancyjna społeczność
  plusMożliwość ukrycia swojej orientacji dla innych osób
  plusDostęp do Biura Obsługi Klienta dla wszystkich

  Wady

  plusSłaba weryfikacja i usuwanie wygasłych kont
  plusMożliwość trafienia na osobę o fałszywych danych lub zdjęciach
  plusPierwsze wrażenie gra główną rolę, mamy wyłącznie kilka sekund, by zainteresować osobę
  plusW wynikach wyszukiwania pojawiają się nieaktywne konta
  plusBrak możliwości cofnięcia osoby w przypadku kont podstawowych

  Moja Osobista Opinia i Podsumowanie

  Tinder opinie ma doprawdy różne. Opinie mężczyzn często różnią się od tych pisanych przez kobiety, jednak warto pamiętać, że nie jest to pierwsza dziedzina, w której zdania obu płci są od siebie aż tak różne. Ja jednak wypowiem się jako mężczyzna, gdyż fakt, tę narrację jest mi dużo łatwiej przyjąć z racji, że jestem jednym z nich.

  Zagłębiając się w otchłanie Tindera postawiłem się na miejscu kogoś, kto wybrał Tindera z chęci rozszerzenia swojego grona znajomości o nowe osoby, ale również kogoś, kto otwarcie spogląda na propozycję wejścia w poważny związek.

  I szczerze powiem, że nie znalazłem nic, do czego mógłbym się szczególnie przyczepić. Aplikacja działa sprawnie – fakt, spełnia swoje założenie, ludzie są z niej zadowoleni, a sam Tinder opinie zbiera raczej pozytywne.

  Przeważają tutaj jednak kobiety, lecz śmiało powiem, że wątpię, by większość z mężczyzn była z tego powodu niezadowolonych. W końcu im więcej osób tym większa szansa na powodzenie i odnalezienie tego, co chcielibyśmy uzyskać od Tindera.

  Osobiście z czystym sumieniem poleciłbym Tindera zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet, niezależnie od poszukiwanego typu relacji. Tutaj bez przeszkód znajdziemy wszystko, jednak przed tym warto uzbroić się w cierpliwość i wytrwałość, w końcu nic co dobre nie przychodzi szybko.

  Najnowsze wpisy na stronie

  1 komentarz

  1. p

   Najgorzy portal, zablokowali mi konto twierdząc że złamałam regulamin, nie podali nawet w jakim punkcie i że bezpowrotnie tracę możliwość założenia kolejnego konta. Przez formularz można się skontaktować ale chyba to jest obsługiwane przez sztuczną inteligencję. Piszą że mogę złożyć odołanie w Centrum odwołań do którego nie mam dostępu bo mam zablokowane konto. Dodatkowo pisza też że nie Centrum odwołań jest dopiero w budowie i że im przykro, nie mogą z tym nic zrobić. Jestem tą sytuacją bardzo zdenerwowana, bo liczyłam na coś fajnego. Aczkolwiek teraz nie założe już nigdy takiej aplikacji. Może to być miejsce poznawania fajnych ludzi ale to jak mnie wywali było po prostu hamskie i jesczcze zapłaciłam im 90 zł. Jeżeli pobiorą mi jeszcze za subskrybcję to będzie dodatkowe hamstwo. Naprawdę masówa, zarabiają na ludziach mnóstwo kasy i nie potrafią nawet zatrudnić nikogo do kontaktu i załatwienia sprawy.

   Odpowiedz

  Wyślij komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Mój Ranking Najlepszych Portali 2024