Sympatia – Opinie i Moja Recenzja na Temat Portalu

Autor:
av mini

Marcin Traszczyński

Ostatnia aktualizacja: 26 maj 2024

Potocznie wśród naszych rodaków często słyszy się przekonanie, że wszystko, co polskie, jest po prostu lepsze. Czy taka prawda sprowadza się również do portali randkowych? Postanowiłem osobiście się przekonać i ocenić to przy pomocy polskiego tworu, jakim jest serwis randkowy Sympatia.pl – i oto moje przemyślenia na ten temat.

Testowałem ten portal pod względem jakości i łatwości wymieniania wiadomości, potencjalnych szans na znalezienie sympatii, jak również tego jak z biegiem czasu jest on oceniany przez osoby, które już miały z nim styczność.

Sympatia - opinie użytkowników.
Moja ocena:
4.6/5 

Rodzaj portalu: Poważny Związek

Zalecany wiek: 18+ (przewaga użytkowników 30+)

Współczynnik płci: 51% kobiety : 49% mężczyźni

Liczba użytkowników (2021): ponad 4,7 mln.

Sympatia jest portalem randkowym założonym w roku 2003, co daje mu już 18 lat doświadczenia na rynku. Jest to dość imponujący staż serwisu, który przełożył się również na duże zaufanie użytkowników do portalu i jego skuteczności. Jest to jednak portal bezpłatny, jednak o działaniu ograniczony, które można rozszerzyć wyłącznie po zakupieniu subskrypcji.

Proces rejestracji na portalu Sympatia

Rejestracja w portalu to doprawdy czysta przyjemność. I choć może jest to moje obiektywne zdanie na ten temat, szczerze w nie wierzę i już tłumaczę dlaczego. Jest to naprawdę szybkie i proste — wystarczy nam adres mailowy i hasło. Tylko tyle.

Na podany adres mailowy przyjdzie wiadomość z linkiem weryfikacyjnym, w który należy nacisnąć, by potwierdzić, że „ja to właśnie ja”. Po wszystkim musimy tylko wybrać login i cieszyć się z uroków portalu. Dziecinnie proste!

Logowanie również nie należy do skomplikowanych, gdyż by ponownie powrócić na stronę musisz jedynie wpisać wybraną wcześniej nazwę użytkownika i wpisać hasło, które ustaliłeś przy rejestracji. Po tym zyskasz już kompletny dostęp do swojego profilu i innych uroków serwisu.

Jak przebiega rejestracja na portalu Sympatia?

Kilka rad, które warto zastosować!

Po pierwsze

Załóż oddzielny adres mailowy dla wiadomości pochodzących z serwisu. Nie jest to konieczne, ale z pewnością będzie czymś, co szczególnie docenisz w razie awarii. Zapytacie jednak dlaczego warto to zrobić?

Otóż dlatego, że portal Sympatia w przeszłości miał incydenty, gdyż wraz z problemem w działaniu portalu, automatycznie wysyłane są wiadomości zachęcające do założenia konta na portalu. Warto więc przechowywać takie wiadomości w drugim miejscu.

Unikniesz w ten sposób spamu i niekoniecznego zapychania skrzynki odbiorczej. Dzięki temu zachowasz większą dyskrecję, a żadna mniej istotna wiadomość nie zanieczyści Twojej prywatnej skrzynki mailowej.

Po drugie

Bądź ostrożny. Zwłaszcza podczas wczytywania się w regulamin strony, zapoznawania się z system płatności, jak i podczas korzystania z portalu. Prawda jest taka, że niezależnie od tego jak wiele zabezpieczeń wprowadzonych jest na stronie, wciąż możemy natknąć się na sytuację, gdy nasze bezpieczeństwo będzie zagrożone.

Po trzecie

Zastanów się dwa razy czy publikować dane nagranie lub zdjęcie. Niestety ludzie na portalach randkowych zyskują bardzo duży zastrzyk odwagi. I wbrew pozorom nie jest to wcale takie dobre, gdyż zapominają wtedy, że w internecie nic nie ginie i każdy użytkownik strony ma dostęp do udostępnianych treści. My jednak nigdy nie mamy pewności, w jaki sposób to wykorzysta.

Korzystanie z portalu randkowego

Korzystanie z portalu Sympatia jest niezwykle ciekawym doświadczeniem. Zarówno pod kątem technicznym, jak i skuteczności. Jedną z kluczowych wad, które dostrzegłem, podczas testowania Sympatii było to, że jest on bardzo surowy dla użytkowników niepłatnych kont.

Bingo

Jednak tym, co zadziwiło mnie najbardziej w tym portalu, było z pewnością sprytne wykorzystani popularnej gry Bingo. Jest to nie tylko ciekawa rozrywka, ale również opcja, która zapewnia nam szybsze dotarcie do innych osób, dobrą zabawę w towarzystwie, ale również dobry pretekst, by rozpocząć rozmowę.

Z zaciekawieniem przejrzałem również opinie użytkowników dotyczące oferowanych funkcji serwisu i przyznam szczerze, że byłem bardzo zaskoczony, gdy niemal 2/3 komentarzy zawierało pochwałę względem tego sposobu rozrywki.

Negatywny odbiór

Co prawda wśród użytkowników serwisu pojawiły się wyjątki, gdzie charakter tej gry przedstawiany był w dość płytki sposób. Dlaczego? Otóż dlatego, że ogranicza to szansę na zaprezentowanie się drugiej osoby, a polega wyłącznie na powierzchownej ocenie atrakcyjności.

I faktycznie, nie można się co do tego nie zgodzić, jednak należy też pamiętać, że jest to wyłącznie gra, która ma wnieść nieco rozrywki. Nie jest ona również w żaden sposób krzywdząca dla innych, gdyż osoba, która zostaje odrzucona, w żaden sposób nie jest o tym poinformowana.

Na czym polega Bingo na Sympatii?

Otóż wygląda to tak, że wśród zakładek mamy jedną o nazwie Bingo. Zapewniam Cię, że nie musisz obawiać się tego, że gra będzie dla Ciebie niezrozumiała. Już po wejściu we wspomnianą zakładkę, wyskakuje okienko z instrukcją, która dość szczegółowo opisuje zasady działania tej gry.

Streszczając – na wyświetlonej liście osób możesz oznaczyć profile serduszkiem – oznacza to tyle, że dana osoba wpadła Ci w oko. Jeśli jednak ktokolwiek z tych osób nie wpisuje się w Twoje preferencje, bez obaw możesz nacisnąć krzyżyk przy jego profilu, by usunąć go z listy. Bez obaw, ta osoba nie dostanie żadnego powiadomienia.

Jeśli jednak osoba, którą uznałeś wcześniej za atrakcyjną, również przypisze Ci serce, zostaniecie połączeni w pary, dzięki czemu zyskacie możliwość wzajemnego wymieniania się wiadomościami oraz innych interakcji.

Czy Sympatia posiada aplikację?

Konto darmowe czy płatne?

Na portalu występuje standardowy podział użytkowników na tych, którzy wykupili subskrypcje oraz na tych, którzy decydują się korzystać ze standardowej wersji swojego konta. W związku z tym niektóre funkcje Sympatii musiały zostać ograniczone dla kont darmowych oraz rozszerzone dla odpłatnych.

Konto darmowe – dostępne funkcje

 • komunikowanie się jest mocno ograniczone – można wysłać tylko jedną wiadomość dziennie
 • nieograniczone odczytywanie wiadomości od innych użytkowników
 • dostęp do interakcji, jaką jest „wysyłanie oczka”, czyli tak zwana alternatywa facebookowej zaczepki
 • możliwość korzystania z wyszukiwarki
 • opcja dodania osób na Czarną Listę
 • dodawanie osób do listy Ulubionych

I w zasadzie na tym kończy się cała przygoda jeśli nie chcemy dopłacać. Na dłuższy okres czasu będzie to bardziej uciążliwe i w pewnym stopniu również zniechęcające. Wygodniejsze korzystanie z pewnością zapewni nam wersja premium.

Konto premium – rozszerzona wersja

Poznawanie nowych osób jest znacznie bardziej ułatwione, dopiero gdy po utworzeniu konta wykupimy płatną wersję portalu Sympatia. Dlaczego? Otóż dlatego, że dzięki temu zyskamy dostęp po znacznie ciekawszego pakietu funkcji.

 • nielimitowane wysyłanie wiadomości
 • przeglądanie profili, które odwiedziły Twój profil oraz możliwość zobaczenia, kto aktualnie się nim interesuje
 • dostęp do listy osób będących aktualnie online
 • możliwość ukrycia swojego profilu w wynikach wyszukiwania, co wpłynie na bardziej anonimowe korzystanie ze strony
 • opcja zerowania licznika odwiedzin – buduje to zaufanie wśród kobiet
 • możliwość zmiany nazwy użytkownika (maksymalnie raz na trzy miesiące)
 • dostęp do gry Bingo
 • brak reklam
 • Twój profil jest widoczny wyłącznie dla osób zalogowanych na Sympatii
 • możliwość wysyłania wirtualnych prezentów
 • szansa na zablokowanie dostępu do profilu osobom bez zdjęcia profilowego
 • decydowanie kto może odwiedzać Twój profil
 • po wykupieniu konta możemy korzystać z aplikacji mobilnej

Porównując powyższe listy mamy jasny pogląd na to która z nich będzie korzystniejsza i bardziej przychylna użytkownikowi. Twórcy serwisu jednak w żaden sposób nie narzucają członkom jego społeczności konieczności wykupowania żadnej wersji konta premium.

Jak zapewniają – wszelkie decyzje względem naszych ruchów w serwisie podejmujemy wyłącznie my. Priorytetem są tutaj trzy kwestie – komfort, zadowolenie oraz bezpieczeństwo użytkownika. Wszystko inne to już wyłącznie kwestie poboczne i personalne opinie osób należących do serwisu.

Co oferuje portal randkowy Sympatia?

Cennik – ile kosztuje wersja premium na portalu Sympatia?

 • 1 miesiąc (30 dni) – 16,90 PLN
 • 3 miesiące (90 dni) – 25, 90 PLN
 • 6 miesięcy (180 dni) – 35,90 PLN
 • 12 miesięcy (365 dni) – 49,90 PLN

Zakupu każdego z powyższych pakietów możemy dokonać przy pomocy różnych form płatności – przelew, przekaz pocztowy, karta kredytowa, przelewem BLIK oraz za pomocą SMS. Zauważyłem też, że częstym zjawiskiem na Sympatii są również promocje przy wyborze jednej z powyższych form płatności. Warto więc polować na takie okazje!

Polski portal randkowy Sympatia – jak usunąć konto?

By zlikwidować konto w portalu Sympatia, wystarczy wejść w zakładkę Moje Konto, następnie Ustawienia, gdzie pojawi się opcja Zawieszenie/Usuwanie Konta. Koniecznie zostaniesz poproszony o podanie powodu usunięcia konta oraz otrzymasz informację o tym, że jest to proces niemożliwy do cofnięcia.

Jaka społeczność dominuje na portalu Sympatia?

Pewnie ucieszy to Panów, gdy powiem, że analiza społeczności Sympatii wskazała na znaczącą przewagę kobiet. Dokładnie tak, kobiety w wieku 30-45 stanowią bardzo duży odsetek wszystkich użytkowników portalu. Coraz bardziej widać jednak, że kolejną grupą zaraz za nimi są dziewczyny młodsze, głównie w wieku 25-30 o wyższym wykształceniu.

Coś czuję, że już sama ta informacja skłoniła wielu Panów do założenia konta na portalu. Dodam jednak jedną rzecz, na którą warto zwrócić uwagę przed wysłaniem pierwszej wiadomości.

Uwaga!

Poznając ludzi na portalach randkowych, w pierwszej kolejności oceniamy zdjęcie, ale zadbajmy również o to, by nasza wiadomość była przyjemna, niedwuznaczna i zwyczajnie sympatyczna, dzięki temu zwiększymy swoje szanse na powodzenie i lepszy odbiór przez drugą osobę.

Sympatia – opinie użytkowników serwisu:

28 czerwca 2021

„Poznawanie nowych osób zawsze było dla mnie pewnego rodzaju wyzwaniem, gdyż zawsze byłam dość cicha i zdystansowana wobec ludzi. Moje zaufanie zdobył jednak ten polski portal randkowy, który moim zdaniem składa całkiem interesującą ofertę za niewielką sumę pieniędzy. Spróbowałam i nie żałuję. Już w pierwszym miesiącu użytkowania w moje ręce wpadł mój wymarzony partner, z którym od 2 lat jesteśmy w szczęśliwym związku. Drogie Panie, nigdy nie jest za późno by wyciągnąć rękę po miłość.

no avatarDaria K. 35 lat no avatar Poznań

OK Przydatna opinia (32 głosy)

15 sierpnia 2021

Portale randkowe to nigdy nie była moja bajka. Próbowałem Badoo, próbowałem też eDarling ale żaden z powyższych nie spełnił moich oczekiwań. Stweirdziłem jednak że do trzecg razy sztuka i postanowiłem założyć konto na Sympatii i był to strzał w 10! Nigdy nie było łatwiej poznawać nowe osoby. Byłem już na kilku randkach i szczeze oplecam ten portal dla osób szukających odrobiny kontaktu z drugim człowiekiem.

no avatar Maciek W. 32 latano avatar Mszczonów

OK Przydatna opinia (17 głosów)

2 października 2021

Nie jestem nowicjuszem gdyz po portalach randkowych podróżuję już od dobrych kilku lat. Próbowałem wielu, byłem w wielu związkach, jednak moim problemem zawsze była wierność i długodystansowe angażowanie się. Jeden związek nie wypalił, drugi również się nie udał, a potem kilka kolejny i ostatecznie doszedłem do wnioku, że to nie dla mnie. Wtedy natknałem się na Erodate, gdzie również zacząłem zabiega o znalezienie partnera, tym razem jednak wyłącznie do łózka. I to mi pasuje!

no avatar Karol K. 34 lata no avatar Gliwice

OK Przydatna opinia (9 głosów)

28 września 2021

Serwis jak serwis, nie oferuje nic nowego, powtarza stare schematy i jeszcze naciska na wykupienie konta premium. Na erodate logowanie to kompletna strata czasu i pieniędzy. Strońcie wszyscy od tej strony!

no avatar Mateusz A. 37 lat no avatar Koszalin

OK Przydatna opinia (8 głosów)

3 października 2021

Choc rozumiem założenie serwisu DateZone, opinie które mam na jego temat są bardzo różne. Z jednej strony użytkownicy datezone faktycznie dostają to co im obiecano ale jednak za wszystko trzeba płacić. Polecam każdemu kto potrzebuje odkryć swoją sferę skesualności, jednak dla mnie jest to nieco zbyt brutalne i zbyt dużo pornografi”

no avatar Mariusz S. 35 lat no avatar Tarnów

OK Przydatna opinia (6 głosów)

17 września 2021

niektórzy mają tutaj chyba po sto kont! przewijam liczbę użytkowników, ktorzy polubili mój profil, a tam trzy z identycznym zdjeciem profilowym. Od razu je zgłosiłam ale jak moderatorzy mogą pozwolić na tak wielkie oszustwo?!

no avatar Alicja Z. 42 lata no avatar Konin

OK Przydatna opinia (4 głosy)

Konto bezpłatne vs Konto premium

Zaskoczeniem dla mnie z pewnością nie było to, jak różny jest zbiór oferowanych funkcji dla konta podstawowego (darmowego) w porównaniu z tymi, które twórcy oferują posiadaczom konta premium. Zebrałem je wszystkie w zgrabną listę, by skutecznie zarysować wam podstawową różnicę pomiędzy obiema wersjami.

Konto darmowe – podstawowe funkcje

Oczywiste jest to, że konto podstawowe znacząco różni się od konta premium głównie pod względem stopnia ograniczenia użytkownika oraz dostępu do wszystkich możliwości, które portal oferuje.

 • dostęp do rozmów wideo oraz czatu
 • możliwość przeglądania profili innych użytkowników portalu
 • darmowe konto – rejestracja oraz uzupełnienie profilu w zdjęcia i krótki opis
 • nieograniczony dostęp do aplikacji mobilnej
 • poznawanie fajnych ludzi z Twojego otoczenia
 • możliwość pisania kolejnych komentarzy pod postami użytkowników (zostanie opublikowany wyłącznie jeśli nie narusza zasad panujących w serwisie)

Konto VIP – funkcje konta premium

Po rozpoznaniu się w temacie, mogę śmiało powiedzieć, że wedle opinii, użytkownicy serwisu Erodate wydają się naprawdę zadowoleni dodatkami, które oferuje im konto płatne. Pakiet VIP wymaga jednak użycia karty kredytowej i spokojnie, mogę was zapewnić, że w tym przypadku nie jest to tylko bezprawne wyciaganie kasy od użytkownika.

Konto premium za drobną opłatą oferuje funkcje podstawowe, jak również wachlarz dużo ciekawszych możliwości:

 • dostęp do bloga Erolizak – zawierającego wiele artykułów i rad na temat życia erotycznego, budowania poczucia własnej wartości oraz budowania relacji z ludźmi
 • dostęp do forum, na którym wielu innych użytkowników wymienia się doświadczeniami z portalem oraz osobistymi poradami
 • możliwość podejrzenia, którzy użytkownicy odwiedzili nasz profil
 • większa promocja profilu pośród pozostałych użytkowników

Erodate – koszt konta premium

Płatności za konto premium możemy dokonać przy pomocy kilku różnych systemów płatności – karta płatnicza, Blik, DotPay, Web SMS, jak również Cash Bill. Trudno jednak podać jednoznaczną cenę za daną usługę, gdyż kwoty te ulegają częstym zmianom, głównie przez fakt promocji okolicznościowych.

Wady i Zalety Erodate

Zalety

plusTy dozujesz liczbę informacji, które udostępniasz na swoim profilu- możesz ustalić, czy są widoczne dla wszystkich, czy też chcesz przekazać je wybranym osobom.
plusPrzeznaczenie portalu jest jasne od samego porządku.
plusDobór partnerów na postawie kompatybilności ich odpowiedzi w teście preferencji seksualnych.
plusDostępna dla wszystkich aplikacja mobilna.
plusDarmowa rejestracja oraz personalizacja profilu.
plusKontrola użytkowników oraz dodawanych treści przez moderatorów.
plusNieograniczony dostęp do pomocy technicznej.
plusDuży nacisk twórców na bezpieczeństwo. Ochrona danych użytkownika jednym z kluczowych priorytetów.

Wady

plusJedynie konto premium umożliwia dostęp do wszystkich funkcji portalu.
plusMożliwość zetknięcia się z oszustwami na tle seksualnym, bądź finansowym.
plusDłuższy okres oczekiwania na weryfikację konta, z powodu konieczności zatwierdzenia go przez moderatora.
plusWyłącznie posiadacze konta VIP mają możliwość zapoznać się z listą osób, które polubiły ich profil.
plusStosunkowo wysoki koszt konta premium.

Podsumowanie – kilka słów z mojej strony

Na Erodate jak na każdym innym portalu randkowym panują różne zasady, różni ludzie zakładają na nim konta i mają o nim kompletnie różne opinie. Nie można mu jednak zarzucić, że nie spełnia swojej roli, bo byłoby to złudnym kłamstwem.

Już od momentu założenia profilu bez przeszkód można cieszyć się przeglądaniem innych profili, wymienianiem z nimi wiadomości, jak również nakreślenia czego szczególnie oczekujemy od tego portalu. Pewnie nikogo nie zdziwi to, że nie znajdziesz tutaj ludzi, którzy chcą skupić się na samej rozmowie. Wręcz przeciwnie – wszyscy chcą przejść do rzeczy.

Osobiście jednak mam dość pozytywny obraz tego miejsca, głównie za sprawą tego, że nie lubię ślepych obietnic, które poza słowem zazwyczaj nie wnoszą nic więcej. Erodate jednak wyróżnia się na tle innych portali tym, że pozostaje autentyczny, a twórcy świadomi tego, że platforma wciąż wymaga wielu udoskonaleń.

Dobrze jest widzieć, że zdanie użytkownika jest naprawdę szanowane zarówno przez moderatorów, twórców, jak i pracowników Obsługi Klienta. Wszystkie pytania dość szybko uzyskują swoją odpowiedź, a funkcje, które były przez nich pożądane, ostatecznie zostały również wprowadzone – o czym świadczy, chociażby wprowadzenie opcji rozmów Wideo.

Portale randkowe często mają to do siebie to, że dość powszechnie przedstawiają podkoloryzowane informacja na swój temat – na tym portalu randkowym z pewnością się z tym nie spotkasz. Tu wszyscy są transparenti – i to podoba mi się w nim najbardziej.

Najnowsze wpisy na stronie

1 komentarz

 1. Uwierzytelniający

  Wszystko oparte jest na kasie!
  Chcę aby osoba redagująca, ten stek kłamstw udowodnił to fachowo na stronie!

  Akurat, od 2009r. przerobiłem blisko 10 mln, wiadomości lub więcej.
  Mogę więcej powiedzieć, niż ktoś, kto wyrywkowo i to nie za darmo,
  wstawił tą nieopiniotwórczy twór, chyba własnej wyobraźni.

  Ni jak to się ma do prawdy, faktów i również mitów.
  Ale to nie jest mit, tylko niestety czasy, w których każdy może pisać co chce.
  Czy jest rzetelny, czy się zna, ma doświadczenie i wiedzę, obiektywny -nieopłacany itp.

  Nie było mnie na tym zarobkowo nieskutecznym ” wysypisku ” nieużytku,
  jakim jest uczestniczenie w tej farsie, od 5-7 lat.
  I co widzę, owszem, mniej hejtu, ale dlatego, że zakłada się profil, b. długo!
  Weryfikacja ( nie miałbym nic przeciwko ).
  Ale skoro Pippi Langstrumpf, jako 50-latka na zdjęciu 12 latki.
  Film sprzed 40 lat, co zgłosiłem 2 tyg. temu, jak i przynajmniej i min. 100 profili.
  Bez odzewu, a moje zdjęcie, tylko dlatego że zmieniłem barwę tła, nie uznano 20 x!
  Rozumiem wszystko, i starsze babcie, które niejednokrotnie są prababciami!
  Wpisują 34 lata, mając przed 60-tką.
  Lub botoks w policzkach, ok. 60% wszystkich!
  Nie chce mi się tworzyć argumentów w postaci pisania pracy dyplomowej.
  Lecz miarodajne i uczciwe, jak i racjonalne i prawdziwe opinie.
  Niejednokrotnie, przypominają mi produkty w sklepach, jak i ich ceny.
  Cena 50% duże litery, potem cena, a okazuje się, że to ta pod mikroskopem,
  nieregularna -jak piszą ( bo to jak z opisem o tym portalu.
  O obcinaniu kawałków produktów, i zasłanianie tego barwnym tłem marki produktu.
  To standard nierzetelności ..i po prostu oszustwa jakim się kierujecie, nie tylko w opisywaniu czegokolwiek.
  Ale i powielaniu kłamstw a w następstwie ..czymś co powinno być surowo karane z urzędu!

  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mój Ranking Najlepszych Portali 2024