3 Strony Podobne Do Zbiornik.com (Alternatywne Portale)

Autor:
av mini

Marcin Traszczyński

Ostatnia aktualizacja: 26 maj 2024

Nawet nie wiesz, jak się cieszę, że tu jesteś! Na prawdę! 

Oznacza to, że wziąłeś do serca moje rady i zrezygnowałeś z konta na Zbiorniku. Kto mądry chciałby się męczyć z hakerami, szantażystami i ryzykować wyciekiem danych?

Więcej o Zbiorniku przeczytasz w tej recenzji (hiperłącze), a teraz opowiem ci o jego alternatywach i dowiesz się, czy są warte twojej uwagi!

Czy istnieje portal podobny do strony Zbiornik.com?

Wiem, że nie masz czasu ani ochoty na stracenie godzin w poszukiwaniu idealnego miejsca do flirtu online. Zapomnij o przeglądaniu setek stron i czytaniu nudnych recenzji. Mam dla ciebie skondensowaną dawkę informacji, od kogoś, kto zna się nieco na rzeczy.

Przejdźmy więc od razu do sedna i poznaj pierwszą stronę, która może spełnić wszystkie twoje wymagania!

Erodate.pl

Erodate - skuteczny portal randkowy?
Dołącz do Erodate tutaj

Erodate uchodzi za jedną z najbezpieczniejszych portali randkowych, ale (bo przecież zawsze jest jakieś „ale”), mimo że rejestracja jest bardzo prosta i darmowa, to już dostęp do większości funkcji wymaga wykupienia konta premium.

Ale spokojnie! Porozmawiamy o tym później, a teraz zadajmy sobie pytanie…

Co dostajesz na Erodate bez wydawania ani grosza?

Z darmowym kontem masz dostęp do:

 • założenia profilu,
 • podania podstawowych informacji o sobie,
 • przeszukania profili innych użytkowników.

Może jednak warto wykupić sobie Premium czy konto VIP? Przyjrzyjmy się temu!

Za roczne konto Premium zapłacisz 189 zł, za 3 miesiące 129 zł, a za miesiąc 49 zł. W cenniku znajdziemy też opcję dla tych, którzy wolą „spróbować przed zakupem”, ponieważ portal wprowadził opcję wykupienia 3 dni za 8 zł. A jeśli chodzi o konto VIP, ceny są po prostu dwukrotnie większe.

Jeżeli zdecydujesz się na subskrypcję Premium, możesz:
 • wysyłać i odbierać nieograniczoną liczbę wiadomości,
 • korzystać z filtrów wyszukiwarki,
 • widzieć, kto odwiedził twój profil i kto jest tobą zainteresowany.
Wybierając konto VIP, w twoim zasięgu leżą:
 • tryb anonimowy i ukrycie statusu online,
 • blokowanie wiadomości od użytkowników o przeciwnej płci,
 • zwiększony limit rozmów,
 • powiadomienia i oznaczenie przeczytanych wiadomości,
 • i inne mniej znaczące usługi, jak np. prywatny notatnik czy znaczek VIP.

Portal wyróżnia się tym, że ma sporo różnorodnych użytkowników zarówno wiekiem, jak i zainteresowaniami. Co to oznacza? Każdy może znaleźć kogoś, kto pasuje do jego oczekiwań. Poza tym, Erodate przeprowadza weryfikację profili, która skutecznie rozwiązała problem fałszywych kont.  Dodatkowo masz całkiem dużo opcji personalizacji swojego profilu, co daje ci kontrolę nad tym, jak chcesz być postrzegany przez innych.

I ostatnia rzecz, Regulamin!

Jest on bardzo przejrzysty i chociaż portal zaznacza w nim, że: rezygnujesz z wszelkich praw do treści, włączając prawa moralne, prawa prywatności i publikowania, co powoduje ciarki na plecach, to portal NIGDY nie nadużył swoich praw wobec użytkowników.

Jeżeli jednak stwierdzisz, ze ta strona nie jest dla ciebie, to usunięcie konta trwa dosłownie chwilkę. Wystarczy, że w ustawieniach wybierzesz zakładkę „usuń konto”, podasz swoje hasło i gotowe!

Erodate nie do końca cię przekonuje? Mam jeszcze inną propozycję…

SexKontakty.com

SexKontakt.com logo
Dołącz do SexKontakty tutaj

Mówi się, że SexKontakty.com jest portalem dla osób młodych, szukających przygód bez zobowiązań. Strona zdobyła 3.8 miliona użytkowników, a na rynku jest od 2017 roku. Brzmi dobrze, prawda? Niestety to tylko iluzja, a portal ma kilka istotnych problemów, które mogą zaważyć o tym, czy się w ogóle na niego zdecydujesz.

Okej, ale jak to działa w praktyce?

Dołączasz do serwisu poprzez rejestrację, która jest zupełnie darmowa. Z dodatkowych opcji masz możliwość wybrania orientacji seksualnej (masz wybór między heteroseksualnością, homoseksualnością lub biseksualnością) i statusu związku. Gdy już dopniesz wszystkie formalności, możesz korzystać z:

 • wymiany wiadomości z użytkownikami do 14 dni
 • przeglądania listy proponowanych profili 
 • kamer na żywo
 • i innych dodatkowych usług, np. „Dopasowanie” i „Komu się podobam”.

Obie z opcji dodatkowych przypominają swipowanie i Secret Admirera na Tinderze, z czego ta druga jest całkowicie zablokowana dla darmowych kont. Podobnie z czatowaniem — żeby rozmawiać z innymi tyle, ile chcesz, musisz niestety wykupić konto VIP za 300 zł rocznie (są oczywiście opcje płacenia za miesiąc, trzy miesiące i pół roku).

Konto płatne umożliwia ci nieograniczone wyszukiwanie z filtrami, ale też sprawdzanie, czy dana osoba przeglądała twój profil. Można powiedzieć, że to trochę jak zakupy online, ale zamiast koncentracji na produktach, skupiasz się na nawiązaniu kontaktu z tymi, którzy podzielają Twoje zainteresowania i preferencje.

Poza tym, w przeciwieństwie do Zbiornika, użytkownicy chwalą sobie SexKontakty za brak fałszywych kont, profesjonalną administrację i ogólnie dość przejrzysty interfejs.

Wiadomości na czacie są zabezpieczone certyfikatem SSL firmy Let’s Encrypt, który zapewnia poufność transmisji danych przesyłanych przez Internet.

Mówiąc prościej, masz gwarancję, że twoje dane i materiały są BEZPIECZNE.

ALE, mówiłem ci, że portal ma parę istotnych wad, prawda?

W Regulaminie możemy znaleźć taką informację: Serwis nie ponosi żadnej odpowiedzialności za szkody, straty, koszty, utracone przychody, utracone korzyści w związku z utratą danych zgromadzonych w systemach komputerowych, brakiem dostępu do Serwisu, usterek, awarii, przerwy technicznej, lub niedozwoloną ingerencją Użytkowników lub osób trzecich. 

Jeśli chodzi o usunięcie konta, jest możliwe jedynie przez e-mail do administracji. Wystarczy, że prześlesz im nazwę użytkownika, hasło oraz adres email podany przy rejestracji do administracji z klauzulą ‘usuń mój profil’. I pamiętaj! ZAWSZE upewniaj się, czy wycofanie z portalu zapewnia rezygnację z subskrypcji.

Jak usunąć konto z SexKontakty.com żeby nie były pobierane opłaty?

Widocznie administracja portalu to prawdziwie romantyczne dusze, które zamiast maila wolą… list. Ale spokojnie! Nie jest wysyłany gołębiem. Czyli co dokładnie zrobić? Jeśli masz podpiętą kartę, odepnij ją i wyślij list z prośbą o usunięcie konta na szwajcarski adres operatora strony na adres:

InterMaxGroup AG
Chaltenbodenstrasse 4a
CH-8834 Schindellegi

Nie zapomnij o wpisaniu nazwy użytkownika i adresu e-mail, a list własnoręcznie podpisz. Dziwne, wiem.

To nie dla ciebie? Nie dziwię ci się.

Ale spokojnie! Masz do wyboru jeszcze…

Flirt.com

To portal zdecydowanie dla osób szukających luźniejszych relacji i — jak sama nazwa wskazuje — flirtu. Szukając opinii użytkowników, przeczytasz radosne opowieści o tym, że to najciekawszy portal, z jakim mieli do czynienia, a inne to trochę mniej wesołe anegdoty o botach i słabej administracji. No cóż, świat randek online jest jak pudełko czekoladek, nigdy nie wiesz, na co trafisz.

Ale po kolei!

Flirt.com jest przede wszystkim bardzo łatwe w obsłudze. To plus, zwłaszcza dla tych, co są już zmęczeni przestarzałymi interfejsami większości serwisów, od których odechciewa się ci wszystkiego.

Czym Flirt.com różni się od innych portali randkowych?

Tak właściwie, to niczym. Oczywiście użytkownicy wspominają o różnorodności profili, a serwis oferuje szeroką gamę funkcji, ALE… nie za darmo.

Zacznijmy od opcji darmowego konta. Nic nie płacąc, możesz:

 • założyć profil bez wydawania nawet złotówki,
 • bez limitu przeglądać profil innych użytkowników,
 • wyszukiwać profile z podstawowymi opcjami wyszukiwania.

Jak widzisz, darmowe konto ma swoje ograniczenia, ale to nie koniec. Bez wykupienia abonamentu możesz zapomnieć o swobodnym rozmawianiu z innymi użytkownikami. Podobnie zresztą na Zbiorniku, czy na reszcie portali, o których wspominałem ci wcześniej.

Jest jeszcze jedna tajemna opcja portalu, która jest dostępna zupełnie za darmo, a jest to…

WIRUS NA KOMPUTERZE! 🙂 

Wyobraź sobie, że którakolwiek próba logowania kończy się ostrzeżeniami programu antywirusowego i podobnie dzieje się już na stronie głównej portalu. Klikasz w ikonkę Kup Pakiet — BAM! — alert z antywirusa, klikasz ikonkę Regulaminu — BAM! — znów to samo, a ty modlisz się za pana Jarka z serwisu za rogiem, który ci zainstalował pakiet ochronny tydzień temu.

„Okej, a co z kontem premium?”

Wykupując abonament, masz dostęp do:
 • nieograniczonej komunikacji z innymi użytkownikami,
 • zaawansowanej wyszukiwarki,
 • przeglądania pełnowymiarowych zdjęć i informacji na profilach,
 • i do innych dodatkowych funkcji, np.: wiadomości wideo, wysyłanie prezentów wirtualnych.

Poza tym, jeśli zapłacisz za wybrany pakiet, masz możliwość udostępniania zdjęć i filmów w prywatnych rozmowach. Dodatkowo możesz mieć opcję ustawiania też specjalnych statusów, które podwyższają widoczność profilu w serwisie. Wiele osób podkreśla, że opcje te znacząco zwiększają szanse na sukces w cyfrowym świecie randek.

Ale jakie to ma znaczenie jeśli portal dosłownie zalewają boty i fake’owe konta naciągające na pieniądze? Dobrze słyszysz. Niestety nawet jeżeli serwis zapewnia, że możemy zgłaszać podejrzane profile, to wiele użytkowników twierdzi, że administracja niekoniecznie na to reaguje. Tak samo jak na Zbiorniku, to nic jak tylko część przemyślanej strategii marketingowej. I ostatnia sprawa, PIENIĄDZE! Jak wygląda sprawa z cennikiem? Zaskakująco dobrze! Za 6 miesięcy abonamentu zapłacisz 86,34 zł, za trzy miesiące 60,87 zł, za miesiąc 31,49 zł, a za 3 dni okresu próbnego 13,47 zł. To  zdecydowanie najlepszy portal pod względem cenowym, ale niestety można jemu SPORO zarzucić. Podobno administratorzy mają tendencję do pobierania opłat dwukrotnie a usunięcie konta jest prawie tak dziwne jak wysyłanie listu do administracji strony SexKontakty w Szwajcarii.

Serwis wysyła ci na mail kod, który masz wrzucić na portal, gdzie — podobno — ma się wyświetlić ci specjalne pole. Tam masz wpisać kod i gotowe! A co jeśli po wylogowaniu strona nie chce się załadować? I nie jest to pytanie hipotetyczne, tylko realny problem użytkowników, na który najwyraźniej nie ma odpowiedzi.

Jak bezpiecznie korzystać z portali erotycznych?

Wiem, jak coraz trudniej znaleźć stronę, której można zaufać, nie bojąc się wycieku danych, czy o bezpieczeństwo finansowe. Ale nic się nie bój! Wystarczy, że będziesz pamiętać o dwóch podstawowych kwestiach…

Cennik

Serwisy randkowe od razu po rejestracji zaproponują ci różne plany subskrypcyjne i może tak się zdarzyć, że będą  niedostosowane do twoich potrzeb i możliwości portfela. Przed podjęciem decyzji dokładnie przyjrzyj się różnicom w cennikach i temu, co tak naprawdę jest wliczone w poszczególne pakiety.

I co najważniejsze! Zwróć uwagę na czas trwania subskrypcji i na zasady rezygnacji!

Bezpieczeństwo

Portale oczywiście zapewniają, że dbają o ochronę danych użytkowników, ale musisz podchodzić do tego z dozą nieufności. Czego unikać? Nie udostępniaj osobistych informacji, dotyczących np. adresu zamieszkania, numeru telefonu itd. Nie rób tego ani na profilu a tym bardziej w rozmowach z innymi!

A przede wszystkim! Czytaj REGULAMIN! Sprawdź, czy portal oferuje wsparcie techniczne i na jakich zasadach funkcjonuje. Jeśli podejdziesz do tego lekkomyślnie, nie zdążysz mrugnąć, a będziesz już w drodze do poczty, żeby wysłać list do Szwajcarii z prośbą o łaskawe usunięcie konta z abonamentem. 

Poza tym, zrób research i dowiedz się, kto jest właścicielem domeny, kto przechowuje dane i czy jest to zaufana firma. Jeśli nie mają szyfrowania SSL, to duże prawdopodobieństwo, że twoje materiały i dane nie są bezpieczne. 

Gdzie znajdziesz takie informacje? No na przykład na mojej stronie 😉

Podsumowanie

Wybór między portalami nie jest łatwy, szczególnie kiedy internet pęka w szwach od różnego rodzaju stron dla dorosłych. Warto poszukać serwisu, który gwarantuje wysoki poziom anonimowości i ochrony danych osobowych. Upewnij się, że strona korzysta z szyfrowania SSL, co zapobiega przechwyceniu Twoich danych przez niepowołane osoby.

Poza tym, dobry portal powinien być przyjazny dla użytkownika i łatwy w nawigacji. Wygoda korzystania to także istotny czynnik – strona powinna szybko się ładować i być dostępna na różnego rodzaju urządzeniach, w tym na smartfonach, tabletach oraz komputerach.

Bardzo ważny jest też po prostu KONTAKT z innymi. Upewnij się, że możliwość komentowania i inne funkcje portalu są w zasięgu twoich możliwości finansowych. Sprawdzaj cenniki i dokładnie czytaj zasady każdego pakietu!

To jak, na który się zdecydujesz? Flirt, Erodate, czy SexKontakty?

Najnowsze wpisy na stronie

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mój Ranking Najlepszych Portali 2024