Oszuści Randkowi – Lista Oszustów Na Portalach Randkowych

Autor:
av mini

Marcin Traszczyński

Ostatnia aktualizacja: 26 maj 2024

Choć Tinder i inne serwisy czy aplikacje randkowe oferują mnóstwo wspaniałych doznań, to nie sposób uniknąć również licznych prób oszustw. Nie na każdym portalu randkowym jest to częste, jednak trzeba uważać. Wytłumaczę dziś, co na celu mają takie osoby oraz przede wszystkim jak rozpoznać oszusta, korzystając z portali randkowych.

Czy oszust na portalu randkowym to częste zjawisko?

Statystyki mówią, że z roku na rok praktycznie każdy portal randkowy nawiedzają coraz większe rzesze oszustów. Powód jest bardzo prosty: w obecnych czasach wprawdzie potrafimy się bronić przed licznymi próbami wyłudzeń, ale oszuści randkowi wynajdują coraz więcej niekonwencjonalnych sposobów.

Film „Oszust z Tindera” zrobił ogromną robotę, bo nagłośnił problem oszustw w serwisach randkowych. Dzięki niemu zdecydowanie więcej użytkowników i użytkowniczek zaczęło być czujnych wobec podejrzanych zachowań nieznanych ludzi. Mimo to portale randkowe nadal są pełne takich przypadków – i trudno powiedzieć, czy więcej jest oszustów czy oszustek, bo dane są bardzo zbliżone. W każdym razie należy na każdym kroku mieć się na baczności.

Kogo szukają oszuści za pomocą portali randkowych?

Nie jest tajemnicą, że najbardziej podatne na oszustwa są osoby samotne, które szukają akceptacji w internecie. Szukają uczuć i wierzą, że prawdziwa miłość czai się za rogiem. Wiele osób, które desperacko szuka miłości w ten sposób, często boryka się z problemami w realnym świecie. Kontakt z drugim człowiekiem jest dla takich osób często na wagę złota, nawet jeśli mowa o podejrzanym facecie na Tinderze, który trochę za dużo obiecuje.

Internet oferuje takim osobom mnóstwo możliwości jeśli chodzi o zawieranie nowych znajomości, jednak oszuści i oszustki czyhają na każdym kroku. Czekają na zaufanie, które przychodzi bardzo szybko, a następnie skutecznie wykorzystują tę słabość.

Na jakie korzyści liczą oszuści randkowi?

Niemal każda moja znajoma kobieta mówi, że przynajmniej raz natknęła się na oszustów, którzy chcieli wyłudzić pieniądze. Wydaje się to głównym celem większości takich osób. Jak pokazał „Oszust z Tindera”, ale i wiele doniesień w prasie, oszuści mogą sobie naprawdę fajnie ułożyć życie za pieniądze zarobione na portalach randkowych. Wprawdzie film traktował o facecie, który kłamał odnośnie bycia posiadaczem kopalni diamentów, a oszustwo opiewało na grube setki tysięcy dolarów, ale na porządku dziennym są raczej drobne szwindle.

O pieniądze zabiegają zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Powszechnym zjawiskiem są Rosjanki-oszustki, ale wśród Polek również ich nie brakuje. Warto wiedzieć jednak, że oszustom może nie chodzić wyłącznie o pieniądze. Jeśli od samego początku rozmowy z facetem wiadomości dotyczą seksu lub spraw okołoseksualnych, być może chodzi o wyłudzenie określonego rodzaju zdjęć. Dziewczyny raczej rzadziej tak robią, rzecz jasna.

Ofiara oszusta wysyła półnagie zdjęcia lub tak zwane nudesy, a druga osoba nagle znika. Każda jej wiadomość często okazuje się kłamstwem, bo faceci chcący wyłudzić takie materiały najczęściej podają się za niebywale atrakcyjnych, wykształconych i bogatych typów. Działa to bardzo często jako afrodyzjak i pomaga w wyłudzaniu fotografii.

Ostatnią korzyścią, na jaką mogą liczyć oszuści, są pewne informacje. Ze wszystkich przekrętów na portalach randkowych jest to raczej najrzadsza praktyka, ale nadal zmusza do uważania na to, jakie informacje na swój temat przekazujecie nieznajomym osobom.

Jak rozpoznać oszusta na Tinderze lub portalach randkowych?

Rozpoznanie większości oszustów nie powinno stanowić większych problemów nikomu, kto ma więcej niż dwie szare komórki i jedno oko. Jeśli chodzi o powierzchowne sprawy, to trzeba zwrócić uwagę na profil osoby, z którą piszemy. Łatwo rozpoznać nienaturalne czy nawet żywcem ukradzione z internetu fotki, bo wyróżniają się na tle zdjęć w innych profilach. Oszuści często korzystają ze znalezionych w internecie zdjęć przystojnych facetów lub atrakcyjnych kobiet, jednak zapominają, że znaczna większość osób na portalach randkowych ustawia swoje selfie lub inne nieco bardziej naturalne fotki.

Kolejną kwestią jest oczywiście rozmowa. Oszustka często bardzo szybko, w piątej czy dziesiątej wiadomości, porusza temat pieniędzy. Mówi na przykład, że jej mama musi przejść pilną operację albo że musi pilnie opłacić czynsz, bo pracodawca nie spieszy się z wypłatą.

Oszuści często także unikają udzielania informacji na swój temat. Często jest tak, że szczątkowe wiadomości, które do nas docierają, są ze sobą sprzeczne. I faktycznie, wielu oszustów jest na tyle niewprawionych, by mieszać się nieco w zeznaniach. Jeśli zatem podejrzewasz, że ktoś jest oszustem i marnuje twój czas, warto przeanalizować o czym pisaliście i w jaki sposób.

Powszechną taktyką oszustów jest również wzbudzanie takich uczuć jak litość czy poczucie winy. Często zmuszają one do wysyłania zdjęć lub przelewania pieniędzy. Dobra gadka jest podstawą oszustwa w internecie – nie ma co do tego jakichkolwiek wątpliwości.

wady-i-zalety-portali2

Podsumowując

Co warto wiedzieć o oszustach na portalach randkowych? Przede wszystkim używają najczęściej zdjęć z internetu, a w trakcie rozmowy natychmiast rozpoczynają temat pieniędzy lub seksu (jeśli chodzi o wyłudzenie półnagich zdjęć lub tak zwanych nudesów). Portale randkowe są pełne oszustów, jednak stosunkowo łatwo ich rozpoznać, głównie przez nienaturalny profil oraz dziwny sposób pisania.

Najnowsze wpisy na stronie

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mój Ranking Najlepszych Portali 2024