Portal eDarling – Opinie Użytkowników oraz Moja Recenzja

Autor:
av mini

Marcin Traszczyński

Ostatnia aktualizacja: 26 maj 2024

Wyniki badania przeprowadzonego przez ARC Rynek i Opinia na zlecenie portalu Sympatia, dość jasno pokazują nastawienie polaków do emocjonalnej sfery życia. Wedle ich opinii miłość jest jednym z kluczowych czynników, które nadają życiu sens.

Znając mentalność polaków, możemy łatwo odpowiedzieć, dlaczego w ostatnich kilku latach odnotowano znaczący wzrok zainteresowanie portalami randkowymi. Dziś przetestuję właśnie jeden z nich pod kątem skuteczności działania. Poniżej przedstawiam recenzję portalu eDarling.

eDarling - zaufany portal randkowy
Moja ocena:
4.7/5 

Rodzaj portalu: Poważny Związek

Zalecany wiek: 18+ (przewaga użytkowników 35+)

Współczynnik płci: 48% kobiety : 52% mężczyźni

Liczba użytkowników (2021): ponad 13 mln użytkowników w Europie

Jest portalem randkowym dla singli założonym w roku 2008 w Niemczech. Jest to jednak serwis, który pomimo tego, że początkowo miał on zakres wyłącznie lokalny, dość szybko zapadł w sympatię użytkownikom pochodzących z innych państw Europy.

Proces Rejestracji w Serwisie eDarling

Portal randkowy eDarling zapewnia, że zarówno rejestracja, założenie konta, jak i jego personalizacja są zabiegiem zupełnie darmowym. Warto jednak zauważyć, że choć portal oferuje darmowe korzystanie, niestety nie tak działa eDarling.

By przejść rejestrację w serwisie, musimy po prostu udzielić odpowiedzi na kilka zasadniczych pytań. Są to same podstawy, gdyż wszystkie informacje zamykają się wyłącznie na podaniu nazwy użytkownika, adresu e-mail, miasta pochodzenia i wystarczająco silnego hasła.

Jest to w zasadzie test osobowości, który ma dwa zasadnicze zadania — pomóc użytkownikom poznać samych siebie, jak również umiejętniej sprecyzować ich wymagania względem potencjalnego partnera. Sama ankieta zajmie nam jedynie kilka minut, jednak warto zauważyć, że jej skuteczność jest oceniana przez użytkowników bardzo wysoko.

Edarling - czy warto?

Opinie o eDarling – opinie użytkowników portalu:

8 czerwca 2021

„Pierwsze próby umówienia się z kobietami przez internet wcale nie były tak owocne jak zakładałem. Żadnej drugiej połówki, żadnych nowych znajomych, po prostu strata czasu i pieniędzy, bo nawet konto premium nie poprawiło mojej sytuacji. Dopiero wtedy trafiłem na eDarling, jedyny portal randkowy, który faktycznie zadziałał!

no avatarJanek Ś. 35 lat no avatar Częstochowa

OK Przydatna opinia (22 głosy)

15 września 2021

Szukanie miłości na portalach randkowych nigdy nie było łatwe. Najczęściej zniechęcało mnie to ile jest tam martwych profili – ktoś powinien to kontrolować na bieżąco, ale nie można wymagać wszystkiego. eDarling zyskało moją sympatię tym jak trafne propozycje partnerów podsuwa prosto pod mój nos. Spełniają wszystkie moje wymagania i co najważniejsze, nie są z drugiego końca polski! Dzięki czemu mogę liczyć na bliższą znajomość oraz nie musze przemierzać kilkuset kilometrów tylko dla pierwszego spotkania. kiss

no avatar Alicja L. 32 latano avatar Wrocław

OK Przydatna opinia (17 głosów)

2 października 2021

Portal sam w sobie spełnia wszystkie moje oczekiwania. Był okres gdy zastanawiałem się czy usunięcie konta nie będzie dla mnie dobre gdyż pomimo określenia osobistych preferencji wciąż miałem problem by trafić na kogos kto zainteresuje mnie na dłużej.”

no avatar Karol E. 39 lat no avatar Lublin

OK Przydatna opinia (16 głosów)

17 września 2021

„Największym minusem portalu jest to, że fałszywe profile są tam codziennością. Na początku moją skrzynkę wypełniały tylko i wyłącznie profile oznaczone jako fikcyjne. Choć rozumiem zamysł tej techniki, wciąż jest to nieco zniechęcające. Dlatego postawiłem na usunięcie konta po miesiącu użytkowania.

no avatar Michał B. 42 lata no avatar Tarnów

OK Przydatna opinia (8 głosów)

3 października 2021

„Dział obsługi klienta pomimo obietnic co do szybkich odpowiedzi, zwlekał niemal 3 dni, by pomóc mi z moim probleme. Kolejnym problem są oferty niedopasowane, np pomimo tego że zaznaczyłam że poszukuję osób w okolicy maksymalnie 30 km ode mnie wciąż wyswietlają mi się profile powyżej tej wartości. Takie drobne rzeczy, ale utwierdziły mnie w tym, że portale randkowe chyba jednak nie są dla mnie.

no avatar Marcelina F. 35 lat no avatar Gniezno

OK Przydatna opinia (6 głosów)

7 września 2021

„nie da się nikogo poznać tutaj! pełno ofert, pozornie zadowolonych klientów, a w internecie coraz trudniej natknąć się na negatywną opinię tego portalu. z jednej strony mówią o bezpłatnej rejestracji i zapoznaniu się z portalem, ale jak można się z nim zapoznać, jeśli nie możemy wysłać ani jednej wiadomości ani reagować na oferty innych bez płacenia? zwykle oszustwo i tyle, za wszystko trzeba słono płacić. NIE POLECAM.

no avatar Marian Z. 40 lat no avatar Grudziądz

OK Przydatna opinia (4 głosy)

Konto bezpłatne a konto VIP – jaka jest różnica?

Nie powodów, by łudzić się, że na takim portalu zarobimy pieniądze. Mamy jednak kompletną kontrolę nad tym czy zdecydujemy się zakupić członkostwo premium, czy też zadowoli nas darmowa wersja portalu. Wybór leży tylko i wyłącznie w naszych rękach.

Darmowe konto – co oferuje?

Zalety bezpłatnego konta:

 • Dostęp do wyników testu osobowości
 • Propozycje partnerów wybranych przez algorytm
 • Wysyłanie zaczepek w postaci polubień i uśmiechów
 • Nieograniczone dodawanie zdjęć

Podstawowa forma konta jest wystarczająca, by umożliwić użytkownikowi dogłębne zapoznanie się z działaniem portalu. Jeśli jednak zechcemy przedłużyć naszą przygodę z serwisem, wtedy może okazać się ona niewystarczająca.

eDarling - co oferuje portal?

Konto premium – strata kasy czy wartościowa inwestycja?

Portal eDarling dość otwarcie zachęca nowych użytkowników do zakupu konta premium, argumentując to tym, że tylko w ten sposób będą mogli doświadczyć całej gamy funkcji oferowanych przez portal randkowy.

Zalety konta premium:

 • Możliwość korespondowania z innymi użytkownikami
 • Dostęp do rozszerzonej wersji wyników testu psychologicznego
 • Twój profil jest promowany znacznie częściej w wynikach wyszukiwania
 • Możliwość zajrzenia do listu osób odwiedzających Twój profil
 • Dostęp do zdjęć udostępnionych przez oferowane profile innych użytkowników
 • Możliwość komentowania postów innych osób
 • Funkcja Zdecyduj Sam umożliwia dostęp do 20 dodatkowych profili
 • Dostęp do konta premium w aplikacji mobilnej

Nie da się ukryć, że jest to dużo bardziej zachęcająca opcja zarówno dla osób początkujących, jak i osób, które w przeszłości wykupiły konto premium. Wszystko to jednak zwiększa szanse na znalezienie drugiej połówki online.

eDarling – cennik:

 • 3 miesiące – 74,90 złotych miesięcznie [łącznie 224,70 zł]
 • 6 miesięcy – 49,90 złotych miesięcznie [łącznie 299,40 zł]
 • 12 miesięcy – 39,90 złotych miesięcznie [łącznie 478,80 zł]

Jak widać, opłaty za pojedynczy miesiąc użytkowania zmniejszają się wraz z wielkością wykupowanego pakietu. Przed decyzją warto zwrócić uwagę na informację o tym, że opłaty za wybrany okres są pobierane z góry, w zależności od wybranego pakietu.

FAQ -Najczęściej Zadawane Pytania

 • W jaki sposób eDarling zapewnia bezpieczeństwo swoim użytkownikom?

Kluczową rolę odgrywa tutaj Dział Obsługi Klienta, po którego stronie leży weryfikacja danych i informacji udostępnianych przez użytkowników. Kolejną kwestią jest protokół SSL odpowiedzialny za szyfrowanie tych danych. A na sam koniec – każdy użytkowników w każdej chwili może zgłosić wszelkie niegodności drogą mailową lub przy pomocy udostępnianych na stronie formularzy.

 • Jak usunąć konto na portalu eDarling?

Wystarczy ku temu kombinacja kilku kliknięć. By tego dokonać, wystarczy wejść w zakładkę Ustawienia, następnie Moje Członkostwo, a na sam koniec koniecznie odnaleźć akapit o treści Informacje o moim profilu, gdzie ujawni się przycisk Chcę usunąć moje konto. Wystarczy na niego nacisnąć i potwierdzić swoją decyzję.

 • Czy mogę zablokować konto innego użytkownika?

Niestety portal eDarling nie oferuje jeszcze takiej możliwości. Jedynym co w takiej sytuacji można zrobić, jest wybranie opcji Usunięcia propozycji, która sprawi, że wybrana para zostanie anulowana, a druga osoba nie będzie miała żadnej możliwości kontaktu z nami w obrębie portalu.

 • Czy dla użytkowników eDarling dostępna jest aplikacja mobilna?

Owszem, portal połączony jest z aplikacją mobilną, która dostępna jest zarówno dla systemów Android oraz iOS. Minusem serwisu eDarling w wersji mobilnej jest jednak to, że jest ona dostępna wyłącznie dla użytkowników konta premium.

Wady i Zalety Portalu eDarling

Zalety

plusOpracowany przez specjalistów test osobowości, na podstawie którego algorytm podsuwa propozycje osób, które najbardziej wpisują się w nasze preferencje
plusJasny, przejrzysty i łatwy sposób pracy portalu
plusSzeroki wachlarz funkcji dla użytkowników konta premium
plusMożliwość kontaktu z Biurem Obsługi Klienta
plusPortal korzysta z danych demograficznych, dzięki czemu możemy wybrać nie tylko opcję wyszukiwania użytkowników z okolicy, ale również z całego świata
plusBezpłatna możliwość zapoznania się z pracą portalu
plusKażdy komentarz zostanie opublikowany tylko i wyłącznie po zaakceptowaniu przez moderatora
plusMożliwość odznaczenia nietrafnych propozycji użytkowników
plusPortal jest przeznaczony nie tylko do poszukiwania miłości, ale również do zapoznawania nowych znajomości

Wady

plusBardzo ograniczona podstawowa wersja
plusWysyłanie wiadomości jest możliwe tylko dla użytkowników konta premium
plusProfile podsuwane są na podstawie testu, dlatego istnieje mniejsza możliwość, by znaleźć ogłoszenia, które odbiegają od określonego przez nas typu
plusAutomatyczne przedłużanie subskrypcji konta premium
plusDostęp do aplikacji mobilnej ograniczony wyłącznie dla płatnych użytkowników

Kilka słów podsumowania

Jeśli miałbym wyrazić swoje subiektywne zdanie, które zbudowałem, analizując portal e Darling, oceniłbym to miejsce bardzo pozytywnie. Spełnia ono swoje założenie, korzystanie z serwisu nie wymaga wykupienia konta, ale nie da się ukryć, że po zakupie subskrypcji występuje większa szansa na powodzenie.

Z czystej ciekawości warto też zerknąć w statystyki portalu, które jasno wskazują na względnie wyrównany współczynnik płci, przewagę osób posiadających wyższe wykształcenie oraz tych, które ukończyły 35 rok życia.

Z pewnością jest to jeden z najbardziej sprawnych technicznie portali randkowych. Jedynym minusem jest to, że nie jesteśmy w stanie wysłać ani jednej wiadomości do innych użytkowników portalu eDarling, jeśli nie zdecydujemy się rozszerzyć nasze konto. Jest to jednak coś, co praktykuje wiele innych portali, więc jeśli nie jest to w Twoich oczach aż tak strasznym nadużyciem – zapraszam serdecznie do dołączenia do społeczności serwisu eDarling!

Najnowsze wpisy na stronie

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mój Ranking Najlepszych Portali 2024